Šta je novo?

Laptop Fujitsu "ne prima" memoriju

tex707

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
2,319
Poena
680
Imam laptop Fujitsu Siemens Amilo Pro V2035 sa samo 512MB RAM-a. Resio sam da uradim upgrade memorije (to je danas barem jeftino) i prvo pozajmio jedan modul od 1GB koji u kombinaciji sa postojecim jednim 256MB modulom radi odlicno, ubrzanje racunara je veoma primetno. Danas sam kupio 2 Kingston mogula od po 1GB i, na moju zalost, racunar nece da startuje vec samo zvucno prijavluje gresku. Vratio sam stare module 1GB + 256MB i opet je sve OK.

Radi se o SODIMM DDR2 modulima koji rade na 1.8V.

1GB modul koji radi je PC2-5300S, a ovi koji ne rade su Kingston KVR800D2S6.

Ima li neko ideju u cemu moze da bude problem i da li postoji bilo kakav "lek" osim kupovine druge memorije?

Unapred hvala.
 
Koja brzine je ta memorija i da li ima istu CL vrednost kao i ta od 256 MB ? Jer pretpostavljam da nisi kupio memoriju sa istim specifikacijama, da nisi mo\da uyeo DDR2-800 Sodimm a trebalo je DDR2-667 ?

Proveri na sajtu proizvođača koliko memorije može da primi tvoj laptop, mislim da može max do 2 GB. Pokaži mi ovde tačne specifikacije te pozajmljene 1 GB memorije.
 
Da, uzeo sam DDR2-800, a trebalo je DDR2-533. Ocekivao sam da ce "brza" memorija bez problema da radi u ovom starom laptopu.

Laptop moze da primi do 2GB (2x1GB) i bas toliko sam kupio i ubacio i ne radi.


Specifikacije originalne memorije:

CL5, 533MHz, 256MB


Specifikacije pozajmljene memorije koja radi:

CL5, 667MHz, 1GB


Specifikacije kupljene Kingston memorije koja ne radi:

CL6, 800MHz, 1GB.


Ne mogu da pronadjem da li kupljena Kingston memorija moze da radi na CL5 i sa manjom frekvencijom od 800MHz.
 
Stavi jedan stari i jedan novi modul. Imao sam isti problem sa IBM R51e/ATI Xpress200 chipset ne moze da radi sa modulima brzim od 533, neki 667 hoce da rade na 533 kada imaju sporiji modul u paru. Cak je laptop radio sa 512/533 + 2048/667 i video samo 2GB rama...
 
Stavio sam, opet nece...dakle, stari 1GB od 667 radi sa originalnim 256 na 533, ali novi 800 od 1GB nece da radi sa starim od 1GB na 667.
 
Ah ne... treba da stavis novi od 800 sa starim od 533,.... u tome je caka ;)
 
Ne vredi, onda nemam 2GB vec samo 1.25GB...
 
tex707, mašina bi trebao da obori takt memorije i da proradi bez problema. Obzirom da je brža memorija deklarisana na 800, podrazumeva se da će raditi na manjim brzinama bez problema. Kod tebe to nije slučaj.

Najbolja opcija je da ponudiš zamenu za taj 1GB @ 800 MHz za neki koji bi odgovarao ili da prodaš sve te module koje imaš i da kupiš neki kit na 533.

Ako hoćeš, mogu da pogledam da li postoji BIOS za tvoju mašinu koji bi omogućio upotrebu bržih modula.
 
Rado bih sve sto imam (osim pozajmljene memorije, naravno) zamenio za dva modula od po 1GB koji bi radili, ali ne znam koliko je verovatno da cu to uspeti.

Ako mozes da pronadjes BIOS koji pominjes, bio bih veoma zahvalan...molim te pokusaj.
 
Našao sam ovo.

BIOS DOS Flash (Disc-Image) - AMILO Pro V2035
Date: 24.05.2006
Size: 1,16 MB
Version: 1.0C
Manufacturer: Fujitsu Siemens Computers
Status: Released for AMILO Pro V2035
Comment: **********************************************
* *
* BIOS Flash-update for Fujitsu Siemens *
* AMILO PRO V2035 *
* *
* *
*************************************
...
More information
Comment: **********************************************
* *
* BIOS Flash-update for Fujitsu Siemens *
* AMILO PRO V2035 *
* *
* *
*********************************************

After running AProV10C.EXE the floppy disk should contain following files:

Flash.bat
Readme.txt (this file)
Readme.bat
V10C.rom
PHLASH16.EXE

To flash your BIOS, boot to DOS-mode and run flash.bat from the floppy disk.

Important Note:

!! Connect AC adapter before flashing !!
!Please reboot your system after flashing!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
current BIOS V 1.0C

Solved problems:
- When system works with Hynix or Micron 512MB memories, and stress system under heavy loading, sometimes system will hang up.

Known errors, problems and restrictions:
- none

Additional information:
- When both LAN cable and AC/DC adapter jack are connected to system, they will have conflict each other.
- When pressing brightness Fn keys, if system was playing audio, the sound will be lagged obviously.
- To change brightness under BIOS menu, the changing will not be kept, no matter under AC or battery mode.
- If adjust audio balance to most left side, you can still hear some sound comes from right side earphone
and will also be affect ed by volume up/down. Internal speakers don’t have such problem.
- 3Dmark can’t run full test. It’s a Chipset limitation.
- VGA signal , Vout and Vos, are a little bit out of VESA spec.
- If install ALPS touchpad driver to system, sometimes touchpad will be out of work after resuming from S3 or S4.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Predlog: idi na sajt proizvođača i skini najnoviji BIOS, mislim da je poslednji iz 2009. godine. I uradi kako tu piše, boot sa CD-a i flešuj BIOS sa najnovijom verzijom. Trebalo bi da onda proradi sve kako treba.


Skini ovaj attacment i pogledaj specifikacije tvog laptopa, moj kolega ima izgleda identični laptop kao i ti pa te molim da pogledaš. Ako imaš isti laptop kao i ovaj ovde, poslaću ti najnoviji BIOS iz 2009 na mail, da te spasim muka traženja na sajtu.
 

Prilozi

  • Report Velja notebook.rar
    60.4 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Ne vredi, onda nemam 2GB vec samo 1.25GB...

Da, ali onda znas u cemu je problem i koja kombinacija radi. Ako teras mak ne konac tesko da ce da proradi.

I ja drzim 'fige' da je bios u pitanju, ali mislim da je su to ogranicenja cipseta...


p.s. 533 memorija je skupa ko djavo bas zbog ovakvih masina u koje ne pase brza, pride se tesko nalazi :)
 
Poslednja izmena:
2 x CL5, 667MHz, 1GB bi radilo, da li mozes da zamenis memoriju, ovaj cipset ima ogranicenje i mislim da se dzaba trudis.
Moj savet ti je da probas da zamenis memoriju...
 
Ajd ja da odvalim. Da li i kod ddr memorija za laptopove ima ono High density i Low density.
 
U prodaji moze da se nadju moduli od 1GB, CL5 na 667MHz. NA zalost, nema ih u radnji u kojoj sam kupio ovu Kingston CL6 / 800MHz. Ne kupuju mi se dva nova modula cisto probe radi...znam da bi trebalo da rade i da cena nije visoka, ali ipak sam vec bacio 25E.

@ kosta10, moj laptop nije identican tome koji ima tvoj kolega. Sto ej najgore, ne uspevam da pronadjem najnoviji BIOS, stvarno ne mogu da verujem da sam toliki retard...
 
Ako budes blizu NS, navrati pa cemo da probamo sa raznim modulima :)
 
Srećno,šta drugo da kažem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno