Šta je novo?

Laptop do 40k dindzi give or take

stegula

Cenjen
Učlanjen(a)
25.08.2011
Poruke
67
Poena
159
Naime devojka treba da kupi laptop za klasicne zenske potrebe, filmovi, serije, fejsbuk, faks, mozda po neka manje zahtevna igrica, ali nije na odmet neka malkice ozbiljnija grafika. Golicaju me samsunzi, cini mi se da je fina izrada, samo me kopka razlika izmedju pojedinih i3 procesora i b960/b970. Ako bi neko mogao da mi preporuci nesto i da mi malo blize objasni razliku izmedju dva procesora, bio bih zahvalan. Shvatam da je ivyb hladniji ali jel ima tu jos nekih prednosti ili nedostataka u odnosu na Pentium? Hvala unapred.



Edit: Ajde nek bude ipak okvirna cena 45k
 
Poslednja izmena:
Evo da se i ja prikljucim ovoj temi. Trazio sam laptop za drugaricu do oko 40k din. Nista zahtevno, office, fejs, filmovi... I juce smo bili u winwin radnji u Nisu i uzeli Dell N4050.

http://www.winwin.rs/laptop-dell-in...dc-b970-2gb-500gb-6470-1gb-dvd-rw-bt-cam.html

Bio je na akciji oko 33000din, ali su davali dodatnih 10% popusta na vec snizenu cenu, tako da je ispao 29700din. Iznenadio sam se cenom. Prvi utisak je da je kvalitetno izradjen, nema skripanja, ulegnuca na pritisak... Bolje i povoljnije sigurno nije moglo.

Kada sam ga ukljucio, primetio sam jedan zaglavljen/mrtav beli piksel u gornjem levom uglu. Posto joj laptop potreban, ne bi da ga nosi u servis i bude bez njega par dana, da li to moze nekako da se sredi?
 
Poslednja izmena:
@sds Ako je mrtav piksel, ne postoji sansa. Ako je samo zaglavljen, sto takodje nije redak slucaj, onda postoje razne metode. Guglaj "fix stuck pixel" za resenja (trljanje krpicom, lupkanje, brzo smenjivanje boja...)
Za pocetak neka proba ovo.

Edit: obrisah prvi post greskom, ne smeta ni ovako.
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znaci, nekad prodje vise vremena da se zaglavljeni piksel odglavi. Mislim da se proizvodjaci panele na laptopovima temeljnije kontrolisu nego panele na monitorima, tj. uveren sam u to.
 
Nazad
Vrh Dno