Šta je novo?

LAPTOP ACER ASPIRE A315-23 + SOUND SYSTEM 5.1 PROBLEM

sokol2022

Poznat
Učlanjen(a)
07.05.2022
Poruke
81
Poena
30
Kupio sam juce ovaj laptop i sve radi super samo imam problem kako da povezem 5.1 system na njega. Laptop ima jedan ulaz za 'sound' a zvucnici su 5.1, tri kabla isla nekad u komp, povratna tri u bass odnosno vufer. Na laptopu ima samo jedan ulaz. Da li je moguce povezati ih na ovaj laptop uopste i ako je moguce kako i sta treba da se kupi od dodatne opreme. Mozda moze samo neki kabl koji bi isao u laptop pa onda da moze da se ubodu ova tri kabla u taj kabl sta ti ja znam, zato i pitam. Hvala unapred svima.
 
Upali "Speaker fill" mada ako ima Realtek ALC cip taj laptop verovatno ima Realtekov Control Panel star 15 godina.
 
Jel postoji mozda neki kabl koji se samo bocne u laptop a iz njega izlaze recimo crveni crni i zeleni pa onda crveni crni i zeleni ubodes u njega a drugi deo u vufer i da radi tako. Otkud znam...ubi se dva sata oko ovoga.
 
Na laptopu verovatno imaš samo jedan 3,5mm audio IZLAZ, koji je isključivo namenjen za slušalice sa mikrofonom. Može i neka 2.0 ili 2.1 verzija zvućnika preko tog 3,5mm.
Znači samo stereo izlaz, levi-desni kanal za izlaz zvuka.

Pogledaj neku USB 5.1 zvučnu karticu. Nisam nikada koristio, ima na Ali-ju, KP.
Povežeš USB kablom na laptop a na kutiji imaš tako kako si napisao u orvom postu, da povežeš zvučnike. Levi, desni, zadnja oba, centralni...
 
Da,tako je,jedan 3,5mm audio izlaz iskljucivo slusalice sa mikrofonom. Nemam 2.0 i 2.1 zvucnike. Moracu da vidim ovo za usb zvucnu 5.1.
 
Možeš da probaš sa postojećim. Ali ne znam kakvi su to 5.1 zvučnici koje imaš.
Obično je neophodno da imaju pojačalo, koje se nalazi npr u jednom od 2.0 ili 2.1 zvučnika. Bananica 3,5 mm u laptop i činčevi u taj zvučnik gde je audio ulaz npr.
Ako imaš tako nešto na tvojim onda možda može npr prednji levi i desni, eventualno sub. Rade stereo ako možeš tako da povežeš. Kasnije vidi za 5.1 ako ti treba.
Ne znam, pričam malo napamet šta bi možda moglo.
 
Nazad
Vrh Dno