Šta je novo?

Laptop Laptop 17" 400 - 600 evra

Koji laptop kupiti?

suncica2222

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
823
Poena
180
treba mi laptop dobrog odnosa cena kvalitet, za programiranje, nov ili polovan, 17 inca ekran iskljucivo

od zahteva: bez grafike, sa vecom baterijom, ips ekran, dva slota ddr4 da staje bar 32GB (ovo mi je najvaznije), niposto zalemljen RAM, kapacitet memorije i diska nebitni, to bih kupio odvojeno, CPU bar 10 000 passmark, nikako gaming laptop, ali ne bas ni preslab CPU, dakle 4+ fizicka jezgra, sto laksi i tanji koliko budzet dozvoljava

koliko vidim ryzen 5000 bas kida sa performansama tako da i ryzen 3 vec zadovoljava, od intela 11. generacija i mladje

evo sta sam do sad nasao, sta bih jos i gde mogao da pogledam?

 
Poslednja izmena:
17" 1600x900 je groteskno veliko (i ružno) i jedini razlog zašto bi to uzeo jeste slabovidost, jer će bilo koji 14" FHD ekran da ima veću radnu površinu. budući da ti 17" drastično sužava opcije, razmotri da li je to stvarno deal breaker. također, kilo manje/više na papiru ti ne deluje bogznakako bitno, al ako tegliš taj monstrositi okolo koliki god da si, to će ti dosadi very, very soon. naposletku, te specifikacije te vezuju za consumer-grade segment (aka drastik-plastik-krc-joj-nemoj-me modeli) što je antiprotivno tvojim očekivanjima glede cena/kvalitet a navedena očekivanja re: dugovečnost baterije su teška fantazija.

generalno svi koderi koji prelaze sa dextopa na laptope žele da prenesu desktop flow na laptop i onda im treba najveći moguć ekran, da ima puno prozora razbacanih po ekranu i slično... laptop flow gde si fokusiran na jednu aktivnost (npr editor u ful skrin) pa se prebacuješ sa swipe levo/desno eliminiše potrebu za gigantskim gabaritima kad jednom to usvojiš, a tako nešto ti dramatično povećava opcije.
 
15.6 " IPS ekran na laptopu u 1920x1080 rezoluciji je meni minimum za svakodnevni rad, sa posebnim držačem za laptop, tako da je monitor podignut u visini očiju, plus eksterna tastatura i miš.
Idealno bi bila neka veličina između 16 i 17 ", ali tu je već za Windows OS mali izbor.
 
radio sam sa svim velicinama, 13, 15, 17, znam kakav je osecaj na svim, najvise mi odgovaraju 13 i 17 i tu svaki ima svoje, razlicit je osecaj, za duboku koncentraciju i ozbiljan rad mi najvise odgovara 17 na 1920x1080 veca rezolucija mi ne treba samo da mi bezveze trosi bateriju, a i portabilnija je jedna 17-ica nego 13 sa eksternim ekranom

sto se tice tezine sve do 3kg je ok, pa zaboga vojnici nose ranac 50kg 120km, laptop ne nosim svaki dan do dragstora, jedino kada menjam grad

nisam perfekcionista, zato i ne trazim laptop od 3k evra, ne mora svaki detalj da bude savrsen nego da solidno radi posao

ne volim gaming laptopove jer su sporeti, baterija im traje 15 minuta, imaju deciji dizajn, niti mi treba toliko perfomansi

ovde diskutujemo o raspolozivim 17 opcijama, koliko ih i ako ih ima
 
Nazad
Vrh Dno