Šta je novo?

LAN problem

dragoslavbata

Cenjen
Učlanjen(a)
06.05.2009
Poruke
131
Poena
169
Imam sledeći problem.

Radi se o mrezi na poslu.
Moj desktop recunar je povezan preko LAN kabla na poslovnu mrežu i nema nikakva podešavanja, jednostavno plug and play i net normalno funkcionise.

Kada tu lan kablu ubacim u laptop, on je i ne primecuje, ne daje nikakve znake, kao da ništa nije priključeno, a kada povežem lan kablom laptop ili bilo šta drugo, on pokazuje da je povezan sa nečim drugim.

Probao sam sa wifi ruterom koji sam doneo jedan dan i ukljucio ga na poslovnu mrežu i tako sam imao net na laptopu.

Zašto moj laptop ne prepoznaje poslovni net, tj ne reaguje uopšte na priključivanje lan kable, a kada ga povežem sa nečim drugim preko lan-a, on normalno funkcioniše?

Probao sam na više mesta da ga priključim, apdejtovao sam drajvere, isključio sva podešavanja ali on uopšte ne reaguje.
 
To samo znači da Admin u Vašem preduzeću radi svoj posao :whip:
Pomaže: - objasni mu da hoćeš da priključiš laptop (Uz Milku, CocaColu, Jafa keks...)
Odmaže: - svi pokušaji da sam zaobiđeš admina (i ja sam admin...), videće da neko pokušava povezivanje u mrežu. Ako radiš u banki ili negde slično, čudi me da ti već nije navratio nepozvan.
 
Ovde je druga situacija, zbog uštede, nemamo admina kao zaposlenog nego po potrebi zovemo stručne ljude da reše problem.

Interesuje me da li je problem do mog laptopa ili je tako mreža podešena. Meni indikatori iznad LAN priključka ne svetle kada ubodem kabl koji dolazi iz zida(poslovni), kao da ne registruje ništa, a na ostalo reaguje... :lupko:
 
Iskreno, taj scenario mi je potpuno čudan. Kažeš da ti desktop i ruter rade normalno kada ih priključiš na taj LAN. Laptop radi normalno na drugim mrežama, a ne radi tu...
Jedino što mi pada na pamet je da je taj kabl možda iz nekog razloga ožičen kao crossover, a da tvoj LAN adapter na laptopu nema autosense da se tome prilagodi.
 
Hmmmm a zar i sam router nema svoju mac adresu???

Bas tako. Nema smisla da ti radi WiFi ruter koji si doneo, jer ako je izvrseno filtriranje po adresi ni on ne bi imao konekciju.

Cak i kada se izvrsi filtriranje po MAC adresi, Windows tj. laptop ce reagovati na prikljucivanje mreze ali nece imati protok. Kako si ti rekao, laptop uopste ne reaguje. Da li ti je enable-ovana LAN kartica u laptopu?

Mozda je problem sa adresiranjem. Da li vasa mreza koristi DHCP ili je staticki adresirana, jer mozda tvoj laptop ima rucno unesenu adresu, mada ni to nije razlog da nista ne reaguje, prijavio bi bar konflikt u adresama.
 
Poslednja izmena:
Pre godinu dana, dok sam bio student, imao sam slican problem.....tada sam postavio ovu temu

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?228515-LAN-kartica-problem

u sustini, nisam mogao ranije da uvidim problem jer sam jedino ranije imao prilike da koristim internet preko kabla na fax-u, a sada na poslu..

tada sam, videcete, problem resio promenom win-a, a tako cu verovatno i sada...
 
Poslednja izmena:
Teško da je do laptopa, ako ne radi ni ruter na istom kablu. Kabal je možda problem, ali opet zašto bi neko pravio ukršteni kabal za kancelariju?. Da li znaš koji je svič u pitanju? Sa upravljivim svičevima možeš svašta da uradiš. Ja sam namestio da gost u mreži (obično poslovni partner) povezan preko LAN-a ili wifi-a može da ode na internet (ograničeno brzinski i po portovima), ali ne vidi mrežu u preduzeću.
 
Nisam neki laik, mislim da sam pokusao sve sto je logicno i u mojoj moci...
Uradicu reinstall win-a, pa cu reci koji su rezultati, prosli put je dalo efekta..
 
Nazad
Vrh Dno