Šta je novo?

Kvalitetne baterije za xiaomi telefone

Očigledno nisi razumeo šta označava deklarisani broj ciklusa jedne baterije.
Čuj nema habanja ahahah, to je hemija, to je nemoguće.

Deklarisani broj ciklusa označava vek baterije do kojeg je u stanju da zadrži 80% svog prvobitnog kapaciteta. Dakle ako si ti negde na pola puta, tvoja baterija je već sada degradirana na nekih hipotetičkih 90% ili manje...
Nije lepo da ljude oslovljavaš cinično mudracima kada skreću pažnju na neke činjenice koje su prosto takve kakve su dok ti svoju ideju zasnivaš na pogrešno stečenom znanju.

Svakom svoje, kalibriši je ti koliko hoćeš, taman da se uveriš da je u pitanju sasvim normalna indikacija baterije koja se prirodno degradira a ne neka nekalibirisnaost.
Opet ti teraš svoju priču, nisam došao ovde da filozofiram nego da tražim savet kako se kalibriše batarija. Kako te ne mrzi da se mlatiš praznu slamu. Ima foruma i za to, googlaj.
 
Bolje se manite pokusaja da bilo sta objasnite ovom coveku, posto ako mu se vas predlog ne svidja preti u inboxu i glumi neku opasnost.
 
Neće ti kalibracija ništa pomoći, jednostavno baterija ti je oslabila. Pre par godina je bila polemika na tu temu, kalibracija može da pomogne ako baš brljavi, al ovo kod tebe je jednostavno pad kapaciteta iste.

Ja sam stekao utisak da na Xiaomi telefonima kapacitet dosta brže opadne nego na uređajima drugih proizvođača.

Koristim paralelno mi9t i Huawei, isto punim isto stari.

Koliko ti je star telefon?

Možeš da probaš ove komande u terminalu da vidiš stanje
cat /sys/class/power_supply/bms/charge_full


cat /sys/class/power_supply/bms/cycle_count


cat /sys/class/power_supply/bms/battery_type
 
Neće ti kalibracija ništa pomoći, jednostavno baterija ti je oslabila. Pre par godina je bila polemika na tu temu, kalibracija može da pomogne ako baš brljavi, al ovo kod tebe je jednostavno pad kapaciteta iste.

Ja sam stekao utisak da na Xiaomi telefonima kapacitet dosta brže opadne nego na uređajima drugih proizvođača.

Koristim paralelno mi9t i Huawei, isto punim isto stari.

Koliko ti je star telefon?

Možeš da probaš ove komande u terminalu da vidiš stanje
cat /sys/class/power_supply/bms/charge_full


cat /sys/class/power_supply/bms/cycle_count


cat /sys/class/power_supply/bms/battery_type
Star je 15 meseci a kupljen je u Mi Store TC Ušće. Deluje mi da je sad sve ok. Praznio sam ga, praznio ali na 5% više nisam imao strpljenja jer imam obaveza pa sam ga isključio i stavio na punjač. Punio je 65 min, što je ok. Sada mi se sporije prazni. Na 9% je zakucao bateriju pa nikako da sidje na 8%, imao sam 3 telefonska razgovora. Pratićemo. Kasnije ću da probam kodove koje si mi ostavio, samo mi daj neku sugestiju čemu služe. Pozz i hvala...do sutra.
 
To ti je to. Neće biti ništa bolje. Jednostavno oslabila baterija.

Moj je star skoro dve godine i baterija oslabila za 25%, a imam 450 ciklusa

Kodovi služe da vidiš broj "broj" ciklusa i kapacitet baterije. Kucaj pa okači SS.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211011-195810_Termux.png
    Screenshot_20211011-195810_Termux.png
    276.2 KB · Pregleda: 151
Bolje se manite pokusaja da bilo sta objasnite ovom coveku, posto ako mu se vas predlog ne svidja preti u inboxu i glumi neku opasnost.
Ja ne znam šta si se ti navrzao toliko na mene, da sam od tebe tražio neki savet pa bože moj nego si uleteo u priču bez ikakvog osnova. Došao sam po savet kako da uradim kalibraciju baterije a ti pišeš stalno nešto što se tebi piše a mene ne zanima. Konstantno ideš za mnom i komentarišeš kao da si opsednut sa mnom, zabrinut sam. Ok je sugestija da se manete pokušaja da mi objasnite nešto što je priča mimo mog pitanja, kalibracija baterija. Nadam se da smo stavili tačku i da ćeš me Street ostaviti na miru inače ću morati da se obratim administratoru.

To ti je to. Neće biti ništa bolje. Jednostavno oslabila baterija.

Moj je star skoro dve godine i baterija oslabila za 25%, a imam 450 ciklusa

Kodovi služe da vidiš broj "broj" ciklusa i kapacitet baterije. Kucaj pa okači SS.
Ne znam u kakvom terminalu da kucam ove kodove. Ranije sam ne osvrćući se na tvoju poruku napisao isprobaću ih, medjutim kasnije kada sam se vratio u temu vidim da je ovo nešto ozbiljnije za šta nisam edukovan.

Baterija mi izgleda bolje drži, možda je to moj trip da bi sebe utešio. Noćas negde posle 8h spavanja baterija je skinula samo 2%. Od jutros sa 90% sišla je na 73%, bio sam na netu 2h skidajući apk i instalirajući ih, razna ažuriranja, podešavanja i pozivi. Mada ga ne držim u ruci toliko često jer me je smorio. Pratiću narednih par dana šta se dešava.

Unapred izvinjenje moderatoru što pišem postove jedan za drugim. Nešto sam verovatno ispustio da napišem. Baterija je počela kratko da mi puni posle fabričkog reseta koji sam uradio pre nedelju dana. Pre tog fabričkog reseta baterija je držala 40h sa SoT 10h ili 36h sa SoT 12h prazneći se od 100% do 15%. Zato mi je priča, baterija je oslabila malo neprihvatljima, ali ok možda je i oslabila, ne mogu sve da znam.
 
Opet se normalno puni baterija, tako oko 65 min, trajanje baterije do 15% je oko 40h.
 
da li se na osnovu IMEI broja može zaključiti u kojoj zemlji je kupljen/prodat Xiaomi telefon? pp da su ovi na KP uglavnom kupljeni u Mađarskoj pa ako me put nanese do Segedina može li se zameniti baterija u ovlašćenom Mi servisu na takav neki ili sličan način? da li je neko pokušavao servis ili zamenu baterije u Mađarskoj?

Unapred hvala na odgovor/u/ima
 
Na osnovu IMEI broja mogu da vide da li je telefon kupljen u Srbiji preko legalnih tokova, ali koliko sam upucen, ovlasceni servis (MESC) od sada menja baterije i telefonima koji nisu kupljeni u legalnim tokovima, samo ne znam koja je cena. Najbolje da ih kontaktiras u ponedeljak telefonom ili im posalji email.
 
Naručio sam skupu bateriju sa alija za Mi 9, radnja u Turskoj, brzo je stigla, iskoštala me 21 eur + 350 din. Bar duplo bolje drži od stare baterije, AccuBaterry je ceni na 88% kapaciteta. Baterija isto izgleda kao stara, čak je i 3 dana starija (2019. proizvedena).
Skupo sam je platio ali sam baš zadovoljan, mnogo je bolja od stare (mada su mi očekivanja baš bila niska pošto je u pitanju zamenska baterija koje su obično *ranje).Screenshot_2021-11-17-07-16-52-725_com.digibites.accubattery.jpgIMG_20211112_111355.jpgScreenshot_2021-11-17-08-15-36-318_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
 
Možeš da probaš ove komande u terminalu da vidiš stanje
cat /sys/class/power_supply/bms/charge_full

cat /sys/class/power_supply/bms/cycle_count

cat /sys/class/power_supply/bms/battery_type
Zamenio sam bateriju u ovlašćenom servisu, deluje mi kao da je dobra investicija. No videću posle par meseci korišćenja prvo stanje.
Znaš li kako se resetuje brojač za cikluse?

Na slici su stara i nova:
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-17-11-06-51-102_com.termux.jpg
    Screenshot_2021-11-17-11-06-51-102_com.termux.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 104
  • Screenshot_2021-12-02-13-49-41-263_com.termux.jpg
    Screenshot_2021-12-02-13-49-41-263_com.termux.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 110
da li neko ima da preporuči siguran servis u BG za zamenu baterije za Xiaomi Mi 9 SE telefon?
baterija nije original ali jeste nova Teracell Plus jer originalnih nema, a na par mesta sam dobio odrečan odgovor pod izgovorom da je baterija zalepljena za ekran i da ne bi hteli da rizikuju oštećenje ekrana
 
da li neko ima da preporuči siguran servis u BG za zamenu baterije za Xiaomi Mi 9 SE telefon?
baterija nije original ali jeste nova Teracell Plus jer originalnih nema, a na par mesta sam dobio odrečan odgovor pod izgovorom da je baterija zalepljena za ekran i da ne bi hteli da rizikuju oštećenje ekrana
Ovlašćeni servis mobis electronic radi zamenu sa original baterijama koje su sigurno bolje od tih Teracell. Baterija 100% nije zalepljena za ekran ne znam gde si to pročitao..
 
već sam nekoliko puta kontaktirao Mobis i dobio zvaničan odgovor da originalne baterije za Mi 9 SE nemaju niti mogu da ih nabave. Lepo piše da sam takav info dobijao od privatnih servisa a ne da sam ga ja igde pročitao...
 
Naduvala mi se baterija na Mi 10. Jel realno da nigde u Srbiji nema? Makar neka kinjezara zamenska
 
Vidim na KP da imaju neke zamenske, jesi proverio?
 
Nema niko od njih, a par servisa sto sam cimao kazu da nema kod uvoznika. Sumnjive su mi ove sa alia, a i shipping dere. Dok to dodje ova ce da eksplodira :D vec mi je oduvala coil za besicno i poklopac zadnji
 
Ima li nekih novina po pitanju original baterija i gde nabaviti? Ženi zamenio na mi8 lite nekom najgorom 3g compqny i telefon kad dođe eo 30-40% odjednom se ugasi i puni se baš brzo... Znači da je loša? Razmišljam se za ali ali je šiping 15$ a bqterija 7$🥶
 
Ja dobih original sa alia. Imao sam srece, jeste toliko koliko kazes ali vredi. Telefon kao nov sad
 
Nazad
Vrh Dno