Šta je novo?

kvalitet zvuka na bluetooth slusalicama i razlicitim telefonima

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,068
Poena
125
Moze meni neko objasniti zasto na razlicitim telefonima preko BLuetooth slusalica dobivam razlicit kvalitet zvuka?
Kakve to ima veze sa Bluetooth standardom ili je to do nekog chipa u telefonu?
 
BT je lossy format i svaki uređaj ima sopstvenu implementaciju. Na nekim uređajima je ok a na nekim totalno smeće. To je nešto što kod BT-a moraš da prihvatiš kao normalno.
 
Me podržavaju iste protokole npr iPhone i Samsung. Proveri šta slušalice podržavaju i kako se spoje sa telefonom (na Androidu je moguće, mislim kroz Developer Options).
 
Me podržavaju iste protokole npr iPhone i Samsung. Proveri šta slušalice podržavaju i kako se spoje sa telefonom (na Androidu je moguće, mislim kroz Developer Options).
Pa evo u pitanju su Samung S7 Edge i Note 10+.
Zašto imaju različit kvalitet zvuka na slušalicama koje su skuplje,gde na S7 edge zvuk je apsolutno smeće?
Kako misliš kako se spoje?Spoje se preko BT.
 
Poslednja izmena:
Verzija bluetootha, vrsta dac-a na telefonu, ako ga uopste ima, vrsta plejera, procesor, reprodukcija...sve utice na kvalitet
 
Verzija bluetootha, vrsta dac-a na telefonu, ako ga uopste ima, vrsta plejera, procesor, reprodukcija...sve utice na kvalitet
Kako ima veze DAC na telefonu kad muziku slušam na slušalicama koje imaju svoj DAC?
Imam ja i telefon koji ima top notch DAC pa je zvuk preko BT smeće.
 
Pa ima velike veze..to sto su fensi telefoni, ne znaci da im je audio kvalitetan.
Koje su slusalice?

Pitanje koja je verzija na njima.
S7 bluetooth 4.2...prastaro
Note bluetooth 5.0...staro

recimo moje sony sp800n(bt5.1 ako se dobro secam) zvuce prosek na
ćomi telefonu(4.1), na pixelu(5.0) mnogo bolje dok na sony plejeru nwa106 ili nwa306 izuvaju(bar sto se tws sluski tice)
 
Nazad
Vrh Dno