Šta je novo?

Kurirske službe

Bio sam u posti,,,
lik se ne seca da sam dao 370 din
Al znam da je pogresio nece da kaze
 
Morao bi da ima višak u kasi ako je uzeo. Osim naravno u slučaju da je uzeo za sebe.
 
Morao bi da ima višak u kasi ako je uzeo. Osim naravno u slučaju da je uzeo za sebe.
Jos me kaze dal sam pogresio mozda haha
Kad me pitao ko placa postarinu ja kazem ja placa
pitao koliko toliko i toliko sam platio postarinu
Juce kupac preuzeo paket i javlja da je platio i on postarinu
 
Ako platis postarinu uz onu PE fakturu da ti i fiskalni da li ti je dao fiskalni?
 
krastavac

slao sam skoro patike na zamenu broja i moja je bila postarina, 370 din ~ faktura i racun.

Sta pise na papiru ko placa postarinu...?
 
Zovnes magacin da pitas do koliko primaju pakete... A to da ce stici sutradan niko ti ne garantuje, to moras PE-om..

Samo da se nadovežem na ovo pošto retko kad šaljem nešto...

Sutra šaljem čoveku porudžbinu u drugi grad, zamolio me da stigne u četvrtak, znači da mi je najsigurnije da šaljem PE?

Htedoh Aksom jer im je poslovnica odmah pored mog posla, ali ako nije sigurno da će ispoštovati danas za sutra da ne zeznem čoveka...
 
CityExpress mi je nedavno doneo paket, a nisam bio tu, pa nisam preuzeo. Na sajtu stoji "stavljeno u skladište". Kako sad ide oko nove isporuke?
 
Zovi call centar i pitaj da ga daju na isporuku naredni dan.
Tako se meni dešavalo par puta da nisam bio kući ili čak iznenada poslom morao na put pa su mi čak paket stavili na stand by nedelju dana pre isporuke.
 
Postexpres uveo novu naknadu, pored ležarine od dana#1, one njihove kese naplaćuju 15din.
 
Kese naplaćauju već godinu dana. Manje-Više.
 
PE sluzba poste 6 (Savska) se seli uskoro u garazu poste (Kumodraska). Radovi su uveliko u toku.
Posle je predvidjena PE poste 48 (Darvinova).
 
AKS kurirska, paket u utorak blagovremeno poslat, od utorka stoji u magacinu u Inđiji... danas zovem call centar, kaže "Stigao je paket u Suboticu, ali sa zakašnjenjem, biće isporučen u ponedeljak". A ja njima treba da platim "danas za sutra" cenu poštarine. E ima da podnesem prigovor.
 
E jes a oni ce bas da se ispotresaju tacno nece od tog potresa moci vise tako da urade nijednom.. :ROFLMAO:
 
AKS je ubedljivo najgora sluzba, ne znam zasto ljudi koriste uopste njihove "usluge". Usluga im je bukvalno da platis da te prave budalom. Ostali nisu zlatni ali su daleko bolji od AKS.
 
Bez namere da branim bilo koju službu, ali uvek najviše zavisi od lokalnog kurira, a to je čovek koji danas radi za jednu službu, a sutra može za drugu.
 
Nastavak priče: od "stiglo je danas (u petak) kasnije, doneće vam kurir na adresu u ponedeljak" izgleda nema ništa. Pozovem opet call centar, ovaj put proverila podatke, kaže "nazvaćemo vas kasnije da vam javimo kad će stići". Sutra nedelju dana kako je paket poslat.
 
AKS je ubedljivo najgora sluzba, ne znam zasto ljudi koriste uopste njihove "usluge". Usluga im je bukvalno da platis da te prave budalom. Ostali nisu zlatni ali su daleko bolji od AKS.
A eto ja aksom šaljem i to cveće godinama i samo jednom sam imao problem da se paket izgubio i ljudi vrlo brzo poslali pare u vrednosti paketa. I transport tih paketa je posao kao svaki drugi posao uvek iskrsne problem jer rade ga ljudi. Sigurna kurirska služba ne postoji.
 
Ne znam zasto u postu uveli posle 17h kad se salje paket primljeno posle otpreme da se salje nakon jedan dan tj juce poslato tacno u 17:18 min i tek danas salju
 
Bilo kakvo skraćivanje radnog vremena ili nekih protokola obično znači manjak ljudi.
 
To je u postama odvajkada, svaka posta ima svoj sistem.. Negde je prva otprema u 14h, negde u 15h, negde ovako negde onako.. kod mene je konkretno u 17h pa svi paketi predati do 16:30h idu taj dan.. ( kada kazem paketi mislim generalno na pakete ne na CC koji svakako idu sutradan ako su primljeni danas )
 
Nije bilo tako pre koju godinu mogo si da predas pred zatvaranje (18h) i nosili bi. Najbolje je otici oko 10 11 ujutru tad nema nikog.
 
Nazad
Vrh Dno