Šta je novo?

Kurirske službe

.. kako vec drugi put kad ukucam ovaj broj za pracnje kod city express-a izbaci da nema podataka..? to njima baguje izgleda?
 
Jel neko ima resenje kako da nateramo kurire da donose do vrata? :) Osim MuM i DHL, niko vise nece do vrata da donese, vec traze da se sidje ispred zgrade ili nekad cak i do drugog ulaza... jedan mi je par puta rekao da predjem ulicu, da je on tamo. PostExpress se isto obezobrazio, vise ni oni nece da se penju (ima lift) do stana, ali ako zatrazis popece se, mada nevoljno. Privatnici uvek imaju spreman neki izgovor zasto ne mogu da se popnu do stana.
 
Jel neko ima resenje kako da nateramo kurire da donose do vrata? :) Osim MuM i DHL, niko vise nece do vrata da donese, vec traze da se sidje ispred zgrade ili nekad cak i do drugog ulaza... jedan mi je par puta rekao da predjem ulicu, da je on tamo. PostExpress se isto obezobrazio, vise ni oni nece da se penju (ima lift) do stana, ali ako zatrazis popece se, mada nevoljno. Privatnici uvek imaju spreman neki izgovor zasto ne mogu da se popnu do stana.
Ostavljanjem bakšiša, 50-100 din.
 
Ma kakvi, probao, ostavim baksis kad god nesto placam, ali to mi kupi samo "E, mogu te pozvati kasnije kad si u stanu" ili "Ajde kad budem dolazio ovde u blizini u jednu firmu, pa dodji tamo po paket", jutros mi je jedan rekao, "Evo mogu da ti ucinim, pa cu te ostaviti za kraj ture".

Bio sam bolestan posle Nove Godine, pa sam ih molio ako mogu do gore, ali uvek su imali neki izgovor. Jedan mi je rekao da je uganuo nogu, pa ne moze mnogo da se seta. :ROFLMAO:
 
"Ako se popneš gore daću ti 1000 din!" to ima da upali iz prve :ROFLMAO:
Teško to da će ikad da se desi.
 
Verovatno su te probali 2-3 puta, ti si sišao i to su prihvatili kao obrazac. Imali smo sličan problem sa jednim kurirom.

Ako ti se za neki paket ne žuri, a nije nešto što se lako haba, reci da ti donese na vrata ili da ga donese sutra.
 
Зна ли неко каква је ово пошиљка која почиње са PM (Број пакета PM xxxxxx RS)

dXdLya4.png
 
To je PE posiljka samo zavisi ko je preuzima ili kakav je ugovor ako je firma u pitanju. Ima i PP PB PZ...
 
@jogi Хвала на информацији.
За PB знам (имао сам те бројеве када сам слао као PostExpress BOX),
за ово друго нисам знао.
 
"nerazduzen reon" dakle podignut je paket ili postar nije stigao da se razduzi jer ta posta radi do 15h i ujutru ce tek biti uplacen novac preko postneta?
 
^ Preuzeo je covek paket. Samo ako mi ujutru ne legne lova na postnet bice zeznuto jer ocekujem drugog kurira.. oce to tako ocigledno kad se salje u donji **ckovac bb :)
 
Zavisi. Ne mora da znači da će sutra biti razduženo, jer to zavisi i od radnog vremena Pošti. Imaš pošte koje radi jednom nedeljno i par puta nedeljno, pa u tim danima očekuj i razduženje.

Vidi gde si slao koje je radno vreme te Pošte. Ako ne radi sutra, onda prvi naredni radni dan bi trebalo da dobiješ poruku da su pare spremne za preuzimanje.
 
Resavica
 
Nije to baš neka zabit, idi bre Nes, ja rekoh ti poslao u selo sa 3 stanovnika. :)

Regularna je to pošta, ali radi do 15h, jer ima jednu smenu. Biće sutra novci, 95% sam siguran.
 
@dzonihsv jos u 08:07:12 mu je uruceno i ipak postar nije razduzio :rolleyes:
 
Zdravo,
Zanima me da li neko ima iskustva sa slanjem internacionalnih pošiljki kurirskim službama?
Konkretno, trebao bih naručiti grafičku karticu iz Hrvatske za Srbiju, ali bih želio da platim po pouzeću.
Da li postoji takva mogućnost?
Hvala!
 
Srbija ima PostPak sa CG i BiH, ali iz EU je to verovatno teško moguće.

U svakom slučaju, to mora da proveriš sa pošiljaocem. Ukoliko on ima opciju da ti pošalje na takav način - OK, ali ako ti želiš da ti tako pošalje, a njega to ne interesuje, onda nema pomoći.
 
Ko je najpovoljniji za slanje? (patike, zamena)
 
Mislim da je i dalje PostExpress, ali neznatno skuplji su ostali privatni, tako da je skoro svejedno. Npr. do 0.5kg PostExpress je 350 din naspram 378 din u BEX-u.
 
@Nes*
Posta, slanje kao obican ili popularno "CC paket" 200din do 3kg.
Jedino je rok isporuke 5 radnih dana, i od skoro paket iz poste krece tek sutradan u odnosu na dan predaje. Tako da obicno bude, danas za prekosutra... :D
I mislim da ih ne kupe kuci, vec mora u Posti na salteru da se preda...
 
Meni treba za patike do kilo. Jer adidas kad sam slao video sam na njihovoj vagi 920 grama :) ne verujem da ove NIKE prelaze kilo

@Millan1 videcu jer guzva je u posti a i trabunjala je u vezi pakovanja. Mislim da cu zakazati aks ili bex kontam 🤔

I znate li sta ovo tacno znaci?

"ŠIFRA ARTIKLA: (sa fiskalnog računa) "
 
Poslednja izmena:
..za koliko dodje kurir ako ga aplicirate ~ "pozovete" preko sajta tipa u 8 ujutru?
 
Zavisi od službe, ali generalno bilo gde izmedju 8.15 i nikada.
 
@PJ otisao sam u postu i samo 370 mi naplatise iako je masa 1,013 kg. Zaledih se kad sam to video :) jer mi prosle patike bile oko 930grama ~ reko ovo nece ni 440 nego 600

Zamena u nsportu za veci broj je u pitanju.
 
Mogao si i za 200 din da posaljes ili 260...
Obican paket bez oznacene vrednosti 200 din, ili sa recimo vrednoscu do 6000 din onda je 260 din..
 
Nije bila oznacena vrednost. A mislim da taj paket duze stize dosta
 
Zna li neko čiji broj telefona je u viber poruci koju pošalje post express za kontakt? Tipa danas imate tu i tu pošiljku, otkup je taj i taj, kontakt je taj.
Da li je to kurir ili prodavac u kontaktu?
 
Nazad
Vrh Dno