Šta je novo?

Kurirske službe

Glomazni paket mogu da posalju samo firme koje imaju ugovor za tu vrstu posiljaka. Bar je do sad tako bilo. Javljam sutra.
 
Pošte direktno često prime veće pakete, ali je iskustvo samo iz manjih mesta. U Beogradu nema šanse da prime.
I kurir neće da primi. Čak i nas kurir nekad pita da li imamo ugovor, jer ne sme da uzme veći paket.
 
To za kurira kao paket otpada jer ne preuzimaju na adresi.. ( mislim na jedan dva paketa )
U pravilniku je jasno definisano koje su dimenzije i gabarit.. tako da nema sta da ne primi ako je u propisanim dimenzijama, ako se buni, samo kazes uzmi metar izmeri pa vidi.

Paket : ''Збир дужине и обима пакета на најширем месту попречно може бити највише 300 цм, с тим да највећа димензија може бити до 150 цм, изузев ако је у питању гломазни пакет.''

Glomazni paket : ''Збир дужине и обима гломазног пакета на најширем месту попречно може бити највише 350 цм, с тим да највећа димензија може бити до 200 цм, уколико постоје техничке могућности за пријем и пренос гломазног пакета.''

E sada kod mene konkretno je najduza strana 180 cm a upadam u ovih 350 cm obima i duzine.. Tezina nije velika oko 10 kg samo je glomazno. Problem je sto glomazni paket kako sam se ja pre jednom informisao ne moze da posalje ko hoce nego je morao neki ugovor to sam pitao pre tipa 2 godine, pa reko da se sta nije u medjuvremenu menjalo pa su omogucili i za fizicka lica.
 
@Animal pitaju za ankes ugovora, da bismo slali duže od 60cm, jer ni to više ne primaju. Ako misliš na paket kao prenos paketa, to je usluga Pošte, ne Post Express (kurirska služba).
 
Ma ja pricam o paketu ovde, PE vec odavno ne prima duze od 60 cm..
 
PE je usluga Poste isto kao i paket i sve ostalo. Mozda to nekome tako izgleda ali nije odvojeno ni na koji nacin.
 
Mada zlikovci pokusavaju da odvoje...
I da to cesto ljudi nesto mesaju, primetio sam.. isto je samo je pravilno reci posiljka da se ne bi zbunjivalo, paket je usluga Poste a Post Express je isto usluga Poste samo brza i sa garantovanim rokom urucenja itd.. Proveri to za glomazni paket ako te ne mrzi cisto da znam.
 
PE je usluga Poste isto kao i paket i sve ostalo. Mozda to nekome tako izgleda ali nije odvojeno ni na koji nacin.
Naravno, jer na taj način dele resurse Pošte i pružaju uslugu bez PDV-a, jer se sve vodi kao poštanska usluga. Na taj način su nelojalna konkurencija za ostale kurirske službe, a ujedno su postali besmisleno skupi, pa imamo situaciju da su za neku uslugu skuplji nego drugi kuriri, koji u toj ceni imaju i 20% PDV.

Ako se PE izdvoji kao posebno pravno lice, da bi zadržali isti prihod, sve cene transporta bi bile uvećane za 20%, a rashodi bi svakako bili veći, jer bi dobijali redovne račune od Pošte za korišćenje njihovih resursa, dok ne zaokruže sistem.

S obzirom da je ovo tema o kurirskim službama, da brišemo sav offtopic o Post Express? /sarkazam
 
HA Ha Nisam razmisljao na taj nacin nikada.
Inace nas premudri direktor najavljuje za ovu godinu reorganizaciju, transformaciju i slicna sranja. Postajemo AD, a kad to bude sve je moguce.
 
Evo sad sam zvao Deexpress da zakazem preuzimanje posiljke gde su me pitali za dimenzije i tezinu..
Kada sam rekao da je duzina 1.8 metara, rekli su mi da ne mogu prevoziti takve posiljke i da je najveca maksimalna dozvoljena duzina 1 metar , tacnije 100x60x80..
 
Ne znam da li se sta promenilo, ali pre korone sam slao paket duzine 2m i precnika 40-ak cm, u pitanju su bila 2 tepiha urolana po duzini i jedino ga je Aks prihvatio, mislim da je bio tezak tu negde oko 25-30kg.
Cak su mi iz drugih kurirskih sluzbi koje sam prethodno kontaktirao, svi sugerisali na Aks, jer samo oni prevoze te vece posiljke...
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam zvao Deexpress da zakazem preuzimanje posiljke gde su me pitali za dimenzije i tezinu..
Kada sam rekao da je duzina 1.8 metara, rekli su mi da ne mogu prevoziti takve posiljke i da je najveca maksimalna dozvoljena duzina 1 metar , tacnije 100x60x80..
Zovi bex
 
Kakvi su ovo sve slepci i radi ko sta hoce i kako hoce..
Odem u magacin Aks-a licno da predam.. predao i sve, reko uplata da bude na tekuci racun, kao ne moze, reko pa na sajtu vam stoji da moze, kaze ne radimo povrat novca na taj nacin.
A lepo pise na sajtu : ''*Za otkupne pošiljke za koje se vrši naplata otkupnih iznosa i uplata na tekući račun Korisnika usluga, naplaćuje se 1% od otkupnog iznosa, a minimalno 120,00 dinara sa PDV-om.''

Ne pise da je za pravna lica, nego stoji generalno gde i ostale informacije oko cene, provizija i slicno. Prosto neverovatno.
 
Dexpress врши доставу суботом? :unsure:
Јесу ли то вратили радну суботу или је ово посебан случај?
*Није грешка у статусу, заиста је звао курир јутрос.

SwFiS19.png
 
И ја сам се чудио "јутрос" кад ме звао Курир , али изгледа да врше доставу и суботом
1671896682567.png
 
Bexexpress salje mi poruku par sati pre dostave da moze placanje karticom. Dodje on i kaze nemam aparat. Ja sam kruzni kurir. Ja ono mislim se koja zezancija u 21. veku. Odem do bankomata srecom u ulici i uzmem lovu. Inače, sve što sam naručio moji ili ja Waikiki, Ikea, Metro itd cekaju poslednji dan isporuke. Ikea preko Bexexpressa dostavlja, a Metro i Waikiki su preko Wolta. 🙄
 
Kako se u aplikaciji post expresa prijavljuje običan paket (oni što imaju broj za praćenje; CC...RS) ?
Prethodni put kad sam bio u pošti pitao sam da li može da se prijavi preko aplikavije i rekli su mi da može ali je bila gužva pa nisam pitao za detaljnije objašnjenje a i verovatnije je da ovde neko zna, u pošti nisu baš u toku sa njihovim uslugama.
 
City Express preuzeo dva paketa od istog pošiljaoca i za istu adresu 22.12.
Prvi paket isporučen sutradan 23.12.
Drugi paket se stavlja u skladište evo već 3-4 dana :ROFLMAO:
 
Poceli su neku foru da ako do 15h ne dostavis posiljku za taj dan si se obriso. Ako dostavis kasnije salju tek naredni dan za onaj tamo. Zasto onda ne smanje cenu (post ekspres)
 
Poceli su neku foru da ako do 15h ne dostavis posiljku za taj dan si se obriso. Ako dostavis kasnije salju tek naredni dan za onaj tamo. Zasto onda ne smanje cenu (post ekspres)
Zato što ih bas briga, može im se, koriste infrastrukturu Pošte Srbije, usluge računaju kao "poštanske usluge" i ne plaćaju 20% PDV-a na to, neće još dugo moći tako
A za ovo do 15 sati, kod mene je do 17h, dunulo im eto, da smanje troškove jer verovatno ako primaju paket do 19h onda mora neko u 19h da dodje to da preuzme pa nosi u magacin i onda verovatno to ode do kasno u noć i sve im bude skuplje, ovo je samo moja pretpostavka možda ima neki skroz drugi razlog. Dešavalo se da kombi dodje u pakete u n17:30 a ako pošalješ u 17: paket ostaje u Pošti za sutrašnje slanje
 
Kakvi strucnjaci za finansije i postanski saobracaj.
Nema brige ni za Srbiju ni za Postu.
 
Poceli su neku foru da ako do 15h ne dostavis posiljku za taj dan si se obriso. Ako dostavis kasnije salju tek naredni dan za onaj tamo. Zasto onda ne smanje cenu (post ekspres)

Kod mene je tako od pamtiveka.. Vecina Posta ima prvu i drugu otpremu, prva otprema je kod mene u 17h i sve predato do 16:30h ide taj dan ( sem paketa koje sada zadrzavaju jedan dan namerno u Posti ), posle toga ako se preda ide sve sutradan.. Sto je i logicno jer paketi iz mog grada krecu oko 19:30 h ka BG-u tako da mora imati neko vreme da se to sortira i spremi za slanje u kamionu.. Kada bi i to predato do 19h islo svaki dan, onda bi iz grada moralo da krece oko 21:30 - 22h.. U nekim Postama kao u BG ima otprema isti dan i ako je primljeno kad god za celodnevno radno vreme Poste..
 
Kod mene isto do 17h šta prime to ide taj dan, posle 17h ostaje za sutra. Tu bi onda trebalo da uvedu uslugu "danas za prekosutra" i naplate 40% manje od "danas za sutra".
@Sirius9: Kako se u aplikaciji post expresa prijavljuje običan paket (oni što imaju broj za praćenje; CC...RS) ?
Koliko znam, ne postoji mogucnost prijave obicnog paketa u aplikaciji.
Ocigledno u posti nisu upuceni... :D

Bio na pošti i pitao opet :cool:
Kaže ovako: prijaviš kao danas za sutra preko aplikacije i onda kad doneseš paket kažeš da šalješ kao "običan paket" ili kao "CC pošiljku" a ako preuzima kurir možeš da napišeš na paketu tu gde pišeš i broj koji ti izbaci aplikacija kad prijaviš pošiljku. Mogli bi ovo da srede sledećim apdejtom aplikacije ...
 
Kod mene isto do 17h šta prime to ide taj dan, posle 17h ostaje za sutra. Tu bi onda trebalo da uvedu uslugu "danas za prekosutra" i naplate 40% manje od "danas za sutra".


Bio na pošti i pitao opet :cool:
Kaže ovako: prijaviš kao danas za sutra preko aplikacije i onda kad doneseš paket kažeš da šalješ kao "običan paket" ili kao "CC pošiljku" a ako preuzima kurir možeš da napišeš na paketu tu gde pišeš i broj koji ti izbaci aplikacija kad prijaviš pošiljku. Mogli bi ovo da srede sledećim apdejtom aplikacije ...

Oce pazi da ne uvedu, mogu samo da ti uvedu da paketi stoje dva dana u Posti pa da onda krecu posto sada stoje jedan dan trenutno.

Ovo koliko znam ne moze, nego moras da imas 5 i vise paketa da bi bilo moguce preuzimanje na adresi, ispod 5 ne moze.

moze li Bex da stigne danas za sutra ili u praksi ipak uglavnom stize za 2 dana?

Moze.
 
Ovo koliko znam ne moze, nego moras da imas 5 i vise paketa da bi bilo moguce preuzimanje na adresi, ispod 5 ne moze.
Na šta konkretno misliš?
Ja šaljem pakete kao fizičko lice i retko kada šaljem više od 3 paketa istovremeno, nisu mi do sad tražili da platim.
Kolega takođe šalje, isto možda 3 najviše.
E sad, u zadnje vreme se to dosta usporilo, i većinom mi odgovara da lično odnesem u poštu tako da ne znam dal bi došli po jedan paket!
 
samo da vas obavestim bex mi je uzeo za otkup i postarinu 1000 dinara ukupno za laptop od 300 evra, kod postexpressa bi to izaslo na oko 2500 dinara, vec su me dva puta odrali tako

a i stiglo je za pola dana, tako da ja od sad preferiram bex, pogotovu za otkup
 
Nazad
Vrh Dno