Šta je novo?

Kurirske službe

Najbolji je Post Express pa onda daleko daleko daleko...svi ostali...
Baš si me nasmejao, kada bi malo više radio sa slanjem pošiljki video bi realno stanje. Postexpres i njihovi namučeni kuriri rade ko pre 15 godina, i dalje se ručno podaci upisuju na papir, pa papir guramo u foliju i lepimo za kutiju, zamisli koji je to posao kada šalješ 10 paketa, od muke mi je kurir dao one papire i ja popunim unapred da mu olakšam al onaj dan mu tražio te papire i kaže nema, ne šalju iz bg.
A o njihovoj kilavoj isporuci su ti već napisali, a mene jednom i nikako nisu obavestili o pošiljci koju nisu ni pokušali da isporuče nego stavili u pošti pa ako dodjem dodjem. Aks sa kojim radim godinama je izmislio kurirsku službu za njih, preko aks šaljem cveće osetljivu robu ali ako je kutija dobra jaka i lepo upakovano stiže bez problema.
 
Iskustvo sa kurirskom sluzbom iskljucivo zavisi od samog kurira, tj dela grada u kome se primalac nalazi. Kod mene je post express dostavljac uglavnom moj postar koji je legenda i uvek mi donese na vrata. Cak i kad je drugi kurir, uvek se popne i donese, nikad problem. Isto tako poznanik radio u CE pa sam birao vreme dostave i kada da mi donese i znao dan unapred sve, sto ne znaci da CE nije smece.
Stoga, price ko je najbolji su jedno veliko gubljenje vremena. Jedno je samo istina - sve su gori i gori svi. Ja vise ne smem da saljem nista sto mi je bitno, skupo, ili nezamenljivo.
 
Baš si me nasmejao, kada bi malo više radio sa slanjem pošiljki video bi realno stanje....

A ti "kada bi malo više radio..." koristio bi WebExpress aplikaciju. Nema potrebe za takvim tonom, ali zaista, lakše je kroz aplikaciju.

Jeste zastarela, ima svoje mane, ali u odnosu na ručni unos, ima imenik primalaca, odmah štampaš adresnice, listu za slanje, pozivaš kurira.

AKS aplikacija takodje ima svoje mane, ali što @shatroghistro reče, sve zavisi od lokalnog kurira. Može aplikacija da bude vrhunska, ako su zaposleni neprofesionalni.
 
Koliko ce kostati u bexu paket od 5kg , duduse 2kg je ali dok on stavi kutiju i kojesta ova iz bexa ce da zaokruze "do 5kg" paket verovatno , jel nece vise od 1400 dinara postarina? Otkupnina i vrednost posiljke je 4700 dinara.
 
Koliko ce kostati u bexu paket od 5kg , duduse 2kg je ali dok on stavi kutiju i kojesta ova iz bexa ce da zaokruze "do 5kg" paket verovatno , jel nece vise od 1400 dinara postarina? Otkupnina i vrednost posiljke je 4700 dinara.
866 din do 5kg (727 ako je do 2kg). Imas na bexovom sajtu kalkulator cena, samo ukucaj na google bex kalkulator
 
poslednja 2 mu trebaju sigurno a "placen odgovor" je obicno da mu kurir donese na noge otkup tako da mu i to verovatno treba :) u svakom slucaju mnogo na tako mali otkup(1106 din za otkup na 4700din je skoro 25% vrednosti!!!)
 
U utorak stize paket , samo kad stigne sms 6100 haha osecam da ce tako biti o_O
 
Apsolutno bespotrebne četiri štiklirane stavke. Povrat novca je rešen kroz stavku otkup.
Osiguranje kroz vrednost.
Kod AKS, ako je uključena vrednost, u aplikaciji uopšte ne moramo da kliknemo osiguranje. Imali smo problem sa jednin paketom i nadoknađena nam je šteta u vrednosti otkupnina.

Ako je baš potreban taj SMS, ajde. Ali imaš tracking broj.
 
A ti "kada bi malo više radio..." koristio bi WebExpress aplikaciju. Nema potrebe za takvim tonom, ali zaista, lakše je kroz aplikaciju.
Znam za to ali to nema svako mogućnosti to da tako odradi pripremu za slanje, da bi to radio trebao bi imati ugovor sa nekom kurirskom službom, drugo ugovor sa postexpresom nije moguć barem su tako meni rekli.
A ovom drugom kolegi nisam ništa strašno rekao, iznenadi me to kada pročitam da neko toliko nahvali postexpres a i oni imaju itekako mane.
 
Jel ima u aplikaciji za PE da se pupuni slanje paketa? I na web i na mobilnoj aplikaciji stoji da moze samo postexpres da se popuni nigde ne mogu da nadjem opciju za paket, ili moram licno kad odnesem paket u postu?
 
Webexpress sigurno nema opciju za pakete. Za mobilnu ne znam. Verujem da nema, jer bez obzira što dele deo resursa, Pošta i Post Express pružaju odvojene usluge.
 
Ako iz Bexa ne stigne sms na broj telefona ujtru od 8 do 10 da danas imam posiljku onda nema sanse da tog dana stigne paket ili ima? Jel mora sms da stigne , ja ovog sto mi je poslao juce i danas molim da mi da broj posiljke on nista?
 
Evo stigao je paket postarina je oko 800 dinara , ja ne mogu da verujem da ljudi sa preko 1000 ocena nece da odgovaraju na poruke na kp a obnavljaju oglas svakih par dana i ja uzeo od jednog lika od 100 i nesto ocena i sve stiglo kao po dogovoru , neka masina na meso za kevu....
 
Ja sam uvek uplaćivao prodavcima na račun pa tražio da šalju zbog manjeg otkupa, ali sada i sa ovim poskupljenjem nekako mi baš izadje paket preskupo. Pogotovo kada sklapam nekom PC moram sa svih strana da poručim delove samo na uslugu kurira ode dosta love.
 
Ja sam uvek uplaćivao prodavcima na račun pa tražio da šalju zbog manjeg otkupa, ali sada i sa ovim poskupljenjem nekako mi baš izadje paket preskupo. Pogotovo kada sklapam nekom PC moram sa svih strana da poručim delove samo na uslugu kurira ode dosta love.
Jedino preostaje da ti šalju bez otkupa kao običan paket gde je rok isporuke do 5 radnih dana, ali je uglavnom za 1 ili 2. To ti je 200 dinara za težine do 3kg, ali mora lično da se odnese u poštu
 
kakav je dexpres? bas me zanima koliko ce biti ptt za napajanje :)
 
Off obrisan, mozete nastaviti sa temom.
 
29.09.2022 Beograd: Vraceno u lokalni centar
29.09.2022 Beograd: Vanredna situacija
29.09.2022 Beograd: Utovareno za isporuku
28.09.2022 Beograd: Stavljeno u skladište
27.09.2022 Beograd: Stavljeno u skladište
26.09.2022 Beograd: Stavljeno u skladište
23.09.2022 Beograd: Stavljeno u skladište
22.09.2022 Beograd: Stavljeno u skladište
21.09.2022 Beograd: Stavljeno u skladište
20.09.2022 Beograd: Pošiljka uneta u sistem
 
Nazad
Vrh Dno