Šta je novo?

Kurirske službe

Predajite na posiljke na salteru i uplata na ziro racun.
To je najjeftiniji prenos novca.

Od kad ja to pricam ali nema ko da slusa.
Pouzecem se nista ne dobija,osim negativna ocena za ne preuzelu posiljku koja pritom nije ni pokusana da bude dostavljena.
 
Da li je moguće nekako podneti zahtev za vraćanje pošiljke, nakon neuspele dostave? Ili mora da se sačeka ovih 20 ili koliko dana
 
Za PE isto je 20 dana.
 
Je li neko koristio D Express aplikaciju za slanje posiljki?
Kliknuo sam na "posalji paket", ispunio adrese, sad mi pise "kreirana pozivnica", a kad kliknem na tu posiljku, pise "ne postoji kod posiljke".
Niti znam kad da ocekujem kurira da preuzme posiljku, niti znam da li je pozivnica dobro kreirana...
 
Može li se lično preuzeti pošiljka kod Aksa u Beogradu? Neverovatno kakvi su to smradovi...
 
Moras da imas broj posilje i da znas u kom je magacinu paket , ako si blizu daj 1000 dinara za gorivo i vozi , ako ti je bitan paket nemoj mnogo da se raspravljas , post express ti je najbolji.
 
Moras da imas broj posilje i da znas u kom je magacinu paket , ako si blizu daj 1000 dinara za gorivo i vozi , ako ti je bitan paket nemoj mnogo da se raspravljas , post express ti je najbolji.
Da jeste, da li znaš možda gde je u Beogradu, trebali su na Voždovac da donesu...
 
Paket je u paket shopu samo ako je već bio kod kurira. Po tracking broju proveri, može da se desi da je još u centralnom magacinu.
 
Pitanje u vezi PostExpress-a: ako ne budem u stanu kad dodje kurir, da li paket ostavljaju u lokalnoj/najblizoj posti da ga pokupim ili ga ostave u glavnoj posti? U pitanju je Novi Sad...
 
Pitanje u vezi PostExpress-a: ako ne budem u stanu kad dodje kurir, da li paket ostavljaju u lokalnoj/najblizoj posti da ga pokupim ili ga ostave u glavnoj posti? U pitanju je Novi Sad...
Pisaće ti na papiriću (dostavnica) koji zatekneš u sandučetu u kojoj pošti je ostavljen paket i koji je rok da ga pokupiš.
To ne mora biti lokalna/najbliža pošta jer neke pošte ne rade isporuku paketa sa neuspešnom dostavom.
 
Može da se desi da ti poštar ne ostavi taj papirić (dostavnicu), a da ti stigne SMS ili Vajber poruka sa brojem paketa i gde možeš da ga preuzmeš.
 
Nije papiric, dostavnica, nego izvestaj o prispecu posiljke kad je rec o PE posiljkama.
PE posiljke i pakete nose dostavljaci (zvanican naziv) a ne postari. Do duse u zadnje vreme nose i postari (do 100 ili 200gr ne secam se tacno) po svom izboru, pa im posta to ''plati'' naknadno.
Kad se posiljka zaduzi za isporuku dobije se SMS gde je zaduzena i kad moze da se podigne. PE posiljke se cuvaju 20 dana.
 
City Express 3 dana drži pošiljku u magacinu u Beogradu umesto da je isporuči, takođe u Beogradu.
Koliko je prosečno čekanje?
 
City Express 3 dana drži pošiljku u magacinu u Beogradu umesto da je isporuči, takođe u Beogradu.
Koliko je prosečno čekanje?

Bgd generalno ume da bude problem jer je najveci grad a kuriri obicno imaju prevelik reon + razne situacije se mogu dogoditi(povreda na radu, neispravno vozilo, ispraznjena baterija(nababili su elektricna vozila). ja imam ugovor sa njima u 99% isporuka danas za sutra(iz bgd ka ostalim gradovima)
 
City Express 3 dana drži pošiljku u magacinu u Beogradu umesto da je isporuči, takođe u Beogradu.
Koliko je prosečno čekanje?
Ja sam pre dve nedelje imao sličnu situaciju sa CE, Beograd za Beograd, prvo je pošiljka 3 dana stajala u magacinu, a onda je 3 dana "neuspešno" isporučivana iako sam ja uredno sva tri dana bio kod kuće i čekao isporuku (dva puta napisali da nisam na adresi, jednom Vanredna situacija). Žalio se prvo CE nekoliko puta, oni se potpuno prave ludi, kao nemaju pojma šta se dešava. Zatim sam se žalio nekoliko puta pošiljaocu, oni su urgirali kod CE da promene tog kurira koji je neuspešno isporučivao i sledećeg dana je porudžbina uredno stigla.
 
Ahahaha, meni trebao da stigne danas iPhone 14 iz Yettela, ali kao po tradiciji sa D Expressom, svaki put se igramo sportskog ribolova - kurir mi preda telefon u ruku, pa ga posle minut uzme nazad.

Jbt neverovatno je da 4-5 godina zaredom bude neki bug sa njihovom aplikacijom za očitavanje lične karte i da isti ne mogu da reše. Još od vremena dok su bili Daily Express.
 
Najbolji je Post Express pa onda daleko daleko daleko...svi ostali...
Nema ničeg lepšeg od toga da ceo dan ostaviš da budeš kući dostupan za preuzimanje, upališ zvuk na telefonu na maksimum, ceo dan dežuraš i kuriru Post ekspresa dune da te ne pozove nego samo ostavi u pošti, i ti to saznaš tako oko 16-17 pa onda ajde u poštu da se guraš sa ostalih 20-30 komšija koji su isto tako kao ti odrađeni, pa se tu taman neko i posle posla našao i milina, ja volim Post ekspres
Kakve god da su druge službe oni bar u 99,99 posto slučajeva pozovu na kontakt telefon, jedino kuriri Post ekspresa imaju taj "manir" da uopšte ne kontaktiraju pre dostave, jedino da izađem da ga jurim po ulici kad osetim da mi je paket u blizini
Siguran sam da je dosta ljudi bar jednom imalo tu situaciju i verujte, nepogrešivo, uvek to sa njima bude slučaj
 
Apsolutno se slažem.. PE na minus stotom mestu u labavoj konkurenciji.

Više se ni ne sećam kad su mi paket uručili na adresi zadnji put, a uvek ima nekoga tu. Džabe žalbe i reklamacije - unormale se mesec-dva pa opet sve iz početka.
 
Apsolutno se slažem.. PE na minus stotom mestu u labavoj konkurenciji.

Više se ni ne sećam kad su mi paket uručili na adresi zadnji put, a uvek ima nekoga tu. Džabe žalbe i reklamacije - unormale se mesec-dva pa opet sve iz početka.
A da ne pričam kad moram da šaljem sa PE... Onda uvek neko od primalaca, sa punim pravom, ne želi da preuzme paket u Pošti, jer kaže nisu me ni pozvali, a kamoli da na kuću dođu, to je već premijum usluga koja se plaća dobrim čašćavanjem svakog puta hahahah Ovi ostali bar pozovu, pa kad primalac propusti poziv kaze, a dobro krastavac nisam gledao telefon itd mogu ga nekako ubediti da preuzme paket
I onda kad mene cepe sa duplom poštarinom (to samo Post ekspres radi, ja volim Post ekspres), ne bude mi dobro, i svaki put pravim računicu da li mi se uopšte isplati da taj paket preuzimam kad mi se vrati...
 
Ja ne znam gde vi zivite, ali jedino sa PE nikada nisam imao problema. Svaki put je kurir zvao, a i u poruci dobijes njegov broj, pa sam se i cesto nalazio sa njim u drugom delu grada, kada mi je bilo hitno. DExpress mi jednom zagubio paket, navodno je spala njihova nalepnica sa paketa, pa mi je paket stajao 15 dana kod njih u magacinu, i jos 3 im trebalo da ga pronadju, ukupno 18 dana. A inace paket je bio povrat volana za PC, koji je zbog reklamacije trebao da se vrati 24 casa od prijave nesaobraznosti. Sva sreca pa su iz BC groupa imali razumevanja.
 
Ja ne znam gde vi zivite, ali jedino sa PE nikada nisam imao problema. Svaki put je kurir zvao, a i u poruci dobijes njegov broj, pa sam se i cesto nalazio sa njim u drugom delu grada, kada mi je bilo hitno. DExpress mi jednom zagubio paket, navodno je spala njihova nalepnica sa paketa, pa mi je paket stajao 15 dana kod njih u magacinu, i jos 3 im trebalo da ga pronadju, ukupno 18 dana. A inace paket je bio povrat volana za PC, koji je zbog reklamacije trebao da se vrati 24 casa od prijave nesaobraznosti. Sva sreca pa su iz BC groupa imali razumevanja.
Ja sam ono napisao sa iskustvom od oko 1-2 hiljade pošiljaka, dok nisam prešao na drugu službu pre 3 godine, i poslednjih dve nedelje sam morao nešto vanredno preko PE da pošaljem oko 30-40 paketa i 3-4 puta kurir nije zvao primaoca, a te generičke poruke pošte sa brojem kurira neke pošte šalju, neke ne, neko dobije detaljnu poruku kao Vi, neko apsolutno ništa
To je recimo glavni problem, dešavalo mi se recimo da je jedan dan osoba iz Subotice poručila i rekla molim Vas samo Aks dostavlja normalno u Subotici pošaljite mi njime, a kasnije istog dana neki drugi čovek takođe iz Subotice je tražio da mu se dostavi PostEkspresom jer, pogađajte, "samo PostEkspres normalno dostavlja u Subotici" tako da te neke stvari oko kurira, da li hoće da sačeka, da li hoće da se prilagodi, to po meni ne zavisi od službe u kojoj radi, već od samog kurira. A ove neke druge stvari zavise od službi
Nekome savršeno odgovara da može paket da preuzme u pošti posle posla, dok neko iz kuće ne može da izlazi i baš zato je poručio kurirskom službom itd, savršene službe ne postoje :)
 
To se slazem, savrsene ne postoje. Primetio sam kada saljem Dex-om za NS, u vecini slucajeva paket ne stize danas za sutra, vec nekada i za 5 dana. Iz call centra su mi potvrdili da imaju manjak kurira u tom gradu. E sada zasto nemaju dovoljno, svodi se samo na jedno.
 
Nazad
Vrh Dno