Šta je novo?

Kurirske službe

Sta se desava kad se posalje paket pouzecem i kad treba da ti donesu novac a nema te kod kuce?
 
У вези нових цена за Пост Експрес:

  • Ко пакет преда на шалтеру поште, има попуст 50 динара на цену поштарине
  • (ово је већ било и раније): Ко пакет пријави путем мобилне или WEB апликације,
има попуст 5 динара на цену поштарине.

Проверио сам данас приликом слања пошиљке (приликом пријављивања пакета на мобилој апликацији,
након што сам унео тежину и остало, писало ми је да је поштарина коју плаћа прималац 400 динара.
Када сам пакет предао на шалтеру у Пошти, на адресници пише да је поштарина коју плаћа прималац ~ 345 дин
(у питању су откупни пакети).

Ево једног примера од данас:
Пакет 80 грама (категорија од 0 до 500 грама)
Откупнина 1050 дин (*уплата пост-нетом)
= поштарина 345 дин + поштарина за уплату пост-нета 85,5 дин
= укупна поштарина коју плаћа прималац 430,5 дин.


Прималац не жели да уплаћује унапред. Да је уплатио и да сам му слао као препоручену пошиљку,
платио би поштарину само 105 динара.




Novac preuzimaš u pošti nadležnoj za tvoj reon.

@Miki_
Уколико прималац има број поштанске упутнице,
може само са бројем и личном картом у било којој пошти.
(Ако је питао конкретно за Пошту).
 
Ja ažurirao aplikaciju Pošte i sad imam 3 instalirane, sve 3 bez ikonice 🤣 Sve im je amatersko.
 
Sa novim poskupljenjem obesmislili su slanje Post Expressa ko predaje pakete u Posti..
Slati samo kao paket.
Obican paket bez vrednosti i otkupa do 3 kg je 200 din.
Uporedno sa novim cenama :
PE do 0.5 kg sa otkupom od 1000 din ( najjeftinija opcija vracanja novca na tekuci racun ), je sada 400 din ako se predaje u Posti.
Paket u istoj varijanti je 340 din.
Medjutim PE vec preko 0.5 kg udara novu tarifu koja kosta 470 din, a preko 2 kg kosta 600 din.
Dok je kod paketa do 3 kg potpuno ista cena kao i ispod 0.5 kg i kosta 340 din.
 
Sa novim poskupljenjem obesmislili su slanje Post Expressa ko predaje pakete u Posti..
Slati samo kao paket.
Obican paket bez vrednosti i otkupa do 3 kg je 200 din.
Uporedno sa novim cenama :
PE do 0.5 kg sa otkupom od 1000 din ( najjeftinija opcija vracanja novca na tekuci racun ), je sada 400 din ako se predaje u Posti.
Paket u istoj varijanti je 340 din.
Medjutim PE vec preko 0.5 kg udara novu tarifu koja kosta 470 din, a preko 2 kg kosta 600 din.
Dok je kod paketa do 3 kg potpuno ista cena kao i ispod 0.5 kg i kosta 340 din.
Ova opcija ne znam da li postoji ali koga kod sam pitao svi odbijaju da posalju kao paket.
Mislim da je 2kg 200din a ne do 3kg.
 
@Miki_

Цена поштарине за ''обичан'' пакет (ЦЦ) је 200 дин до 3 килограма,
уколико се шаље без вредности и откупнине.

MXSXUOT.png



Али, уколико се пакети шаљу куриром (курир долази по њих),
то се наплаћује 100 динара (по овоме што пише на сајту Поште):

VkeR08p.png
 
Poslednja izmena:
@Miki_

Цена поштарине за ''обичан'' пакет (ЦЦ) је 200 дин до 3 килограма,
уколико се шаље без вредности и откупнине.

MXSXUOT.png

Na to si mislio?
Ma nema to veze,slao sam ja paket postarina je maltene bila kao u post ekspres,samo 50din jeftinije za tezi paket. Nije bilo vrednosti ni otkupa nista!
Verujem da ima jos neka fora koja podize cenu ali tu sam nemocan.
 
Može li se preko aplikacije popuniti slanje paketa slično kao za post express? Ne nalazim opciju slanja paketa u aplikaciji.
 
Cuj ne moze, ko to kaze da ne moze.. Sve sto mozes da posaljes kao PE mozes i kao paket, a nesto sto mozes da posaljes kao paket ne mozes kao PE.
Paket trpi i vece dimenzije i tezinu od PE, a uz to je znatno povoljniji bio i pre a kamoli sada kada je PE ovoliko poskupeo.
U ponedeljak sam poslao dve razglasne kutije tezine po 19kg svaka upakovana kao dva paketa, sa otkupom od 10 000 din po paketu i izasla je postarina 630 din po paketu sa uplatom na tekuci racun naravno, skupa 1260 din za tezinu od 39 kg i otkup od 20 000 din. Da sam to poslao bilo kojom drugom kurirskom sluzbom tako izaslo bi 2800 din.
A da sam poslao zajedno oba zvucnika 2200 din, pa vi racunajte koja je usteda.
 
Cuj ne moze, ko to kaze da ne moze.. Sve sto mozes da posaljes kao PE mozes i kao paket, a nesto sto mozes da posaljes kao paket ne mozes kao PE.
Paket trpi i vece dimenzije i tezinu od PE, a uz to je znatno povoljniji bio i pre a kamoli sada kada je PE ovoliko poskupeo.
U ponedeljak sam poslao dve razglasne kutije tezine po 19kg svaka upakovana kao dva paketa, sa otkupom od 10 000 din po paketu i izasla je postarina 630 din po paketu sa uplatom na tekuci racun naravno, skupa 1260 din za tezinu od 39 kg i otkup od 20 000 din. Da sam to poslao bilo kojom drugom kurirskom sluzbom tako izaslo bi 2800 din.
A da sam poslao zajedno oba zvucnika 2200 din, pa vi racunajte koja je usteda.
Da, ova usluga slanja kao paket je sve više smislena imajući u vidu porast cena i produženje roka isporuka kod PE.

Ja bukvalno ne pamtim da mi je u poslednje vreme ijedna PE pošiljka (isto važi odranije i za BEX, AKS, Daily) stigla "danas za sutra", više su u fazonu "danas za kad stigne".
 
Paket iz mog uskustva do sada stize isto kao i PE, ako PE stize danas za sutra tako ide i paket.. jer ga vozi isti kurir za taj reon u istom kombiju gde i PE..
Zalis se svaki put ako ti placas postarinu na probijanje vremena za garantovani rok urucenja i svaki put lepo stavis paricu u dzep.
 
Moze se poslati kao paket naravno,nisam rekao da nemoze. Ali postarina je maltete isa kao PE. Bezobzira sto meni kad salju paket vidim da je velika usteda.
Ja kad saljem onda je postarina bas velika.
Cuvam sve papire kad sam slao kao obican paket,proveravao sam i zaista na papiru nema nista ni vrednost i postarina je opet kao u PE.
 
Aha, sada sam skontao kontekst poruke, koga god si pitao kada kupujes nesto da posalje kao paket oni nece..
Imas kalkulator : https://posta.rs/cir/alati/KalkulatorCena.aspx?vrPos=pismonosneSrb
Pa pogledaj, mala tezina, manja usteda, velika tezina, veca usteda..


Kad se salje kao paket za lake stvari me pre oko godinu dana postarina izasla skuplje kao paket nego kao PE :D
Kutija je bila velika i ako paket nije prelazio ni 1kg.
A imam bas dosta iskustvo za preporucene posiljke,njih najvise ljudi odbijaju da mi posalju,uz saglasnost da prihvatam odgovornost ako se posiljka izgubi.
Donekle razumem,nece ljudi da se raspravljaju u posti.
Ali stvarno je postarina mnogo jeftinija.
Za preporuceno pismo je postairna bila 65din pre par dana,u PE platio bih 250din,sad vec 350din.
Ima jeftinijih nacina slanja,nije samo PE opcija ukljucena,ali dzaba kad mnogi ljudi nece da se raspravljaju...
 
Da li Bex kurirska sluzba isporucuje pakete subotom?......poslat mi je jedan paket danas (petak),da li ce ga isporuciti sutra (subota)?
 
Paket iz mog uskustva do sada stize isto kao i PE, ako PE stize danas za sutra tako ide i paket.. jer ga vozi isti kurir za taj reon u istom kombiju gde i PE..
Zalis se svaki put ako ti placas postarinu na probijanje vremena za garantovani rok urucenja i svaki put lepo stavis paricu u dzep.
Radio sam to jedno vreme, ali u poslednje vreme ne radim, jer nisu krivi ovi mučenici koji rade isporuku, a njih šefica pošte riba i kažnjava za njenu nesposobnost...

Hvala u svakom slučaju na ideji, paket sam skroz zaboravio kao opciju...
 
Da li Bex kurirska sluzba isporucuje pakete subotom?......poslat mi je jedan paket danas (petak),da li ce ga isporuciti sutra (subota)?

Не врше доставу суботом. Али се може преузети у њиховом магацину и у суботу,
под условом да је код њих стигао тај пакет.
 
Ocito se ne vredi raspravljati, ja u klin ti u plocu..
Po zadnji put ne moze paket da izadje skuplje ni pod kojim uslovima sem ako nesto ne obelezis dodatno. Recimo lomljivo se kod paketa doplacuje 100 din itd.
Za preporuceno je minimalna cena 90 din sve da posaljes samu kovertu praznu ne moze biti 65 din.

Niko sem Poste ne isporucuje subotom.
 
Ocito se ne vredi raspravljati, ja u klin ti u plocu..
Po zadnji put ne moze paket da izadje skuplje ni pod kojim uslovima sem ako nesto ne obelezis dodatno. Recimo lomljivo se kod paketa doplacuje 100 din itd.
Za preporuceno je minimalna cena 90 din sve da posaljes samu kovertu praznu ne moze biti 65 din.

Niko sem Poste ne isporucuje subotom.
A u PE jel se doplacuje 100din za paket lomljivo?
Ovo sam obelezio kao lomljivo ali sve jedno meni kad je slat paket postarina je bila jeftinija 40% a isto je bilo oznaceno sa lomljivo.
Sto se preporucenog tice 65din je bilo 123 grama to je pre nedelju dana bilo.
 
Новост је и да се сада приликом слања препоручене пошиљке (унутар Србије)
уписује садржина пошиљке и то се штампа на потврди о пријему.
Данас слао.

AJMSERS.jpg
 
Kako je počelo sa cenama izgleda da će bioskop ponovo početi da radi, bus commerce i isporuka danas za danas :D.
 
Cuj ne moze, ko to kaze da ne moze.. Sve sto mozes da posaljes kao PE mozes i kao paket, a nesto sto mozes da posaljes kao paket ne mozes kao PE.
Paket trpi i vece dimenzije i tezinu od PE, a uz to je znatno povoljniji bio i pre a kamoli sada kada je PE ovoliko poskupeo.
U ponedeljak sam poslao dve razglasne kutije tezine po 19kg svaka upakovana kao dva paketa, sa otkupom od 10 000 din po paketu i izasla je postarina 630 din po paketu sa uplatom na tekuci racun naravno, skupa 1260 din za tezinu od 39 kg i otkup od 20 000 din. Da sam to poslao bilo kojom drugom kurirskom sluzbom tako izaslo bi 2800 din.
A da sam poslao zajedno oba zvucnika 2200 din, pa vi racunajte koja je usteda.
Hajde mi pokazi koju opciju da odaberem u aplikaciji ako ti nije tesko?
 
koliko procenata uzima postexpres za otkupninu, jel 2%? za paket od 1kg i 200 evra izasla postarina 1400 dinara, van pameti
 
krastavac da je na tekuci racun primio pare ne bi bilo toliko
 
Od kada Wolt donosi DExpress posiljke? Bas sam se iznenadio, kad sam upitao momka, on kaze mi smo ista firma. wut? 🤨
 
Danas 500 dinara postarina za memoriju za laptop preko post express sta dalje da pricam.
 
U pravu si meni je cak u njihovom kalkulatoru izaslo 636 dinara za memoriju od 2500 i stavio sam 500 grama paket.
 
Nazad
Vrh Dno