Šta je novo?

Kurirske službe

3% uzimaju + ptt
 
Dobro si prosao ja zam za laptop od 2 kile platio 1200 dinara.
 
Isto je i tebi i njemu bilo, razlika je u ceni otkupa i ono što je pošiljalac stavio kao povraćaj novca. Od 2 do 5 kg je isto 550 din. Ta otkupnina 840 din (jer je lično odneo u poštu i popunio online) i 315 din za otkup ispadaju baš onako kako treba po kalkulatoru (uplata otkupa na račun).
 
1. Paketic od 3,4kg otkup 2500din, poslat Postexpressom, postarina + otkup 550din ( popunjeno preko aplikacije, predato licno u posti)
2. Posiljka, malo gabaritnija, tezine 11,5 kg, poslata kao Paket jer je vecih dimenzija pa ne moze kao postexpres, otkup 10000din, postarina + otkup 470 din
Videcu da odsad sve saljem kao paket, ako moze, nije mi problem da odnesem do poste, jer ipak znaci usteda za ljude koji kupuju od mene...
 
Koja je fora sa tim paketom inače? Isto može otkup i dostavljaju svuda ili ima neka caka...? Ja svakako nosim uvek do Pošte, pa ako kupcu ispadne jeftinije, zašto da ne.

edit: sad sam čitao, caka je dostava do 5 radnih dana. zeznuto ponekad za ljude koji odvajaju vreme da preuzmu ili kažu ukućanima da dolazi danas paket, ovako ispada "e, doći će u narednih 5 dana".
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno, do sada sam slao 5 puta kao paket zbog gabarita i uvek je bilo isporuceno sutra dan. Slato u Bg, Kg, dva puta Nis i Arandjelovac, znaci veci gradovi...
 
Скоро свакодневно шаљем и пакете, поред Пост Експреса, и у 99% случајева стигне следећег радног дана,
и ако је рок до 5 дана. Ако изузмемо места где нема доставе сваког дана (села итд., али ту свакако и Пост Експрес нема доставу сваког дана).
 
Skup je postao post expres, bukvalno za bilo koliku posiljku ce da kosta 500din dostava sto je zaista mnogo..

s druge strane bex me danas iznenadio,
juce posle podne narucio iz nisa danas stiglo meni u BG postarina 360 din, nikad brze i jeftinije nisam prosao, i dalje mi nije jasno kako sam tako brzo dobio.

D expres mi 7 dana dostavlja paket iz beograda na NBGd
Cim sam dobio poruku o isporuci trazio sam da se posiljka preusmeri na paketomat
medjutim paketomat u jurija gagarina nije bio prikazan na mapi

Posto uvek tamo preuzimam paket pozovem telefonom operatera i pitam zasto gazprom pumpa u j gagarina nije prikazana na mapi i trazim da mi tamo preusmere paket.
ljubazna gospodja mi ga rucno preusmeri tamo, i sad danima cekam da se isporuci tamo.

Telefonom dobijem informaciju da je to zato sto je taj paketomat pretrpan i sada ja nedelju dana cekam da se neki box oslobodi da bi ga tamo isporucili...glupost.

umesto da ga dobijem brze ispalo mnogo sporije.
Tako da znate ako vaseg paketomata nema u izboru na mapi, birajte neki drugi.
 
Pre neki dan BEX 588 din troskovi postarine za paket manji od 0.5kg i manje od 1000din. Nije prevara kurira, zasita pise 588 din.
 
Onaj dexpres je ok , bar je moje iskustvo takvo
 
Ako se pitate zašto vam stižu oštećeni paketi


Nije ovo nista, da ste videli u magacinu Aks-a sta se radi, naravno ne moze da se snima niti bi bilo dozvoljeno, sam covek skenira pakete i baca na karoseriju kamiona gde su mi trebale merdevine da se popnem, nije bitno da li je paket mali ili veci, on ga zafrljaci tamo pa sta bude bude, verovatno kada se nakupi gomila skoci gore da poslaze i onda opet isto..

Koja je fora sa tim paketom inače? Isto može otkup i dostavljaju svuda ili ima neka caka...? Ja svakako nosim uvek do Pošte, pa ako kupcu ispadne jeftinije, zašto da ne.

edit: sad sam čitao, caka je dostava do 5 radnih dana. zeznuto ponekad za ljude koji odvajaju vreme da preuzmu ili kažu ukućanima da dolazi danas paket, ovako ispada "e, doći će u narednih 5 dana".

Paket kao usluga koja verovatno postoji pre PE-a je stari tip usluge koji pojedini ljudi svojataju sada pod novom uslugom.. Medjutim nova usluga jeste obican paket a ne paket.
Obican paket je nova usluga cini mi se od NG uvedena, gde se moze poslati paket bez otkupa i vrednosti a postarina je fiksna 200 din do 3kg, sa kilazom se dalje povecava cena..
Ta vrsta paketa nema prioritetno urucenje i ako su kuriri pretrpani PE-om i paketima koji imaju vrednost / otkupninu obican paket pada u drugi plan i isporucuje se do 5 radnih dana, u suprotnom isporucuje se odmah sutradan ako je vece mesto / grad gde se nesmetano obavlja usluga danas za sutra kod PE-a.
Usluga paket koja datira od ko zna kada je standardni tip usluge i isporucuje je isti kurir koji isporucuje i PE, gde PE nosi postar paket isto nosi postar..
Moze kao i PE samo vrednost da ima, a moze i vrednost i otkup, dosta je povoljnija opcija od PE, pogotovo na vecim kilazama a pogotovo sada kada je PE dodato poskupeo.
Sto se tice urucenja u 99% slucajeva se urucuje kada i PE, jedino ako su pretrpani PE-om pa ne mogu ni njega da stignu da isporuce onda paket ima inferiorniji polozaj od PE.
Mane za nekoga su to sto se mora slati iz Poste ne moze da se zakazuje kurir za preuzimanje, i sto se mora imati svoja ambalaza, sto opet i nije tolika mana, svaki kontejner ima praznih kutija, za naznaku lomljivo se doplacuje, medjutim ako se paket dobro upakuje i ususka to nije potrebno, a i pitanje je koliko to lomljivo zapravo znaci, evo vidi se na snimku iznad kako bacaju i zure sigurno nisu gledali sta je lomljivo a sta ne nego su sve redom pobacali... Sto se tice otkupa moze se navesti isto kao i za PE, postanska uputnica, post net i uplata na tekuci.
Ima i jos jedna usluga glomazni paket ali to je samo po ugovoru.
 
U beogradu u neku postu poceli da kradu paketi
Mozda postar ili zaposleni ko radi u posti
tako pisalo na instagram
 
Da li PostExpress posalje sms/viber kada preuzme posiljku za preusmeravanje na paketomat?
 
Koji su ovo paceri "D Express" nikad čuo za njih ? Pošiljku iz Čačka mi drže u skladištu u Beogradu već treći dan. Odgovor na upit i tracing "Imamo malih problema". "neznamo kada, prosleđeno hitnoj službi" već pola dana.

1668605790860.png
 
Poslednja izmena:
Vidim da se javljaju ljudi sa različitim iznosima dostave iz istih službi. Neki pošiljaoci imaju ugovorene niže cene sa kurirskom službom i zato za nekoga ispadne 350, a za nekoga 500 dinara, tu su i faktori kao što je preuzimanje paketa na adresi ili slanje iz pošte, magacina, paket šopa, pa onda način uplate otkupnine, račun, na ruke itd
I ponavljam po ko zna koji put, logistički troškovi kurirske službe se veoma malo razlikuju da li ste kupilki četkicu za zube za 150 dinara od čoveka u Zemunu i poručili da Vam stigne na Banovo Brdo ili ste poručili kutiju alata iz Subotice da stigne u Vranje, naravno da u prvom slučaju manje goriva potroše, u drugom mnogo više ali to se na kraju izniveliše pa negde se zaradi negde potroši, ali to koliko vredi vaša pošiljka ne smanjuje trošak same isporuke
 
Uplatom na račun može dodatno da se uštedi jer se ne plaća otkupnina.
 
Od danas je nasa velika institucija pod nazivom Posta uvela jednu jako zanimljivu i novu opciju u skladu sa globalnim svetskim zaglupljivanjem i najmodernijim trendovima.
Novina kaze da predati paketi ( posiljke koje nose kodove CC ) ostaju jedan dan da dzedze u Posti radi eventualnog druzenja i upoznavanja i da se tek naredni dan otpremaju iz prijemne Poste dalje, tako da svaki paket koji predate danas krece tek sutradan ka primaocu.
Jako zanimljiva odluka koju sam jutros cuo nezvanicno i bio sam spreman da polozim neku paricu u kontra opkadu da je to nemoguce, da nema logike, da tako nesto moze da smisli jedino nize intelektualno bice itd, medjutim danas posle podne kada je usledila potvrda ostao sam u soku.
Ovo se ne odnosi na Post Express posiljke one idu normalno kao i do sada... I taman kada pomislis da nema gore da ne moze, da je sve izmisljeno, ono neki strucnjak izleti sa idejom za koju se dobija Nobelova nagrada za izum ali za najdebilniju ideju / izum.
 
Zato jer uskaču sebi u usta i kvare PE uslugu. Ovako sa paketom je bilo isto vreme isporuke, samo jeftinije (koliko sam shvatio iz priče ovde jer mahom koristim PE usluge, a ne paket kombinacije).
 
Sve super, samo sta ce strucnjaci da postignu sa ovim ?
Kada izvuku novi presek recimo za mesec dana pa vide da su ovim sto su uradili vratili na staro za mozda 5-10 % plafon sta onda ? Onda ce verovatno da poskupe i paket uslugu zajedno sa pismima..
Danas sam slao pojacalo 5.2 kg tezina, PE-om 810 din, kao paket 440 din. Naravno da sam opet poslao kao paket i covek kome sam slao se slozio i jos mi se zahvalio sto sam tako uradio ne pitajuci ga jer nisam imao vremena.
Mislim ejjj bez ikakvog osnova ili objektivno logickih razloga zadrzavas pakete jedan dan u Posti stvarajuci dodatnu guzvu, haos, rad i glavobolju zaposlenima, pa to moze da smisli samo neko sa pola mozga i to na kraju da bi postigao sta, nista... sto ce se i videti kada ubrzo shvate da su se izglupirali samo tako, treba ovoj zemlji jedan dobar ustanak.
 
Мене апсолутно не би чудило да укину комплетно Пост Експрес услугу, а оставе само пакет,
са роком доставе до 5 дана, али да подигну цене пакета тако да буду исте као сад цене Пост Експреса.
Па ти лепо пошаљеш, ''данас за кад стигне''. :ROFLMAO:
 
Da li je neko skoro primao paket preko UPS-a i koliko je okvirno harač (samo njihova usluga, bez troškova carina+pdv, to znam), ako može da napiše, da znam koliko para da spremim za utorak?
 
Tek sad vidim da Post Express ima paketomate... Da li funkcionisu kao D Express paketomati, kad kurir preuzme posiljku dobicu poruku i opciju da preusmerim posiljku na paketomat?
I drugo pitanje, da li Post Express radi dostave i subotom?
 
Ideja o paketomatima(d expres) je dobra ali postoji jedno ali da bi bila potupna i funkcionksala kao širom sveta.
Ono što fali je slanje preko paketomata. Prednosti ovog modela ogledale bi se u uštedi vremena i za pošiljaoca koji bi inače čekao u redovima u Pošti da bi paket poslao kao i u uštedi vremena kada paket preuzima kurir dolaskom na adresu.

Trenutni sistem odgovara priomacu uz manje više sitne zamerke iz sopstvenog iskustva.

Poštine paketomate nisam imao prilike da isprobam. Dostavu subotom rade do 12 h a to se u poslednje vreme svodi na poziv da se dođe u Poštu i preuzme se paket.

Uslugu su pokrenuli stidljivo, traljavo, d express je već rasprostranjen na 40 gradova i drži oko 100 lokacija, ananas ima sopstvene paketomate i dodatno u Beogradu oko 30 paket zona(menjačnice, prodavnice, cvećare gde se može preuzeti paket) + paket zone u ostalim gradovima (nisam brojao) , tako da za najvećeg poštanskog operatera ovo i nije neki uspeh. Čisto da se kaže to imamo i mi a ne samo privatnici.
Ako krenemo dalje videcemo recimo, da u 2022.godini Pošta nema nijedno vozilo za dostavu na električni pogon. Privatnici imaju. Ili, naplaćuju pvc kese za pakovanje koje nemaju na stanju za prodaju krajnjem korisniku. Privatnici uvek imaju. Ili, kurir nema kako da dođe po paket jer im vozila nisu ispravna pa mole da korisnik to donese do poste i ostale loše stvari koje će sahraniti to preduzeće.
 
Poslednja izmena:
Danas mi je poslata za mene malo vrednija pošiljka DExpress-om i malo me je zabolela glava zbog nekih davnih, pređašnjih mučnih iskustava sa njima.
Pošiljka je poslata iz Beograda, a i ja sam tu u Beogradu. Negde sam pročitao da oni više ne vrše dostavu subotom, što mi je neverovatno. Imam opciju da promenim dostavu na paketomatu. Dostava je plaćena unapred.
Ako to uradim, postoji li slučajno mogućnost da to bude tamo ostavljeno u subotu, ili da se ne nadam? Paket je težak oko 4 kg, staje li to u te mašine? NIkad nisam prošao pored tako nečeg pa zato pitam.
Na njihovom sajtu piše da se poruke za paketomat šalju Viberom, a ja imam blokirane servisne poruke da me ne bi spamovao kako ko stigne. Moram li to da odblokiram, hoće li stići SMS ili je Viber jedini kanal komunikacije sa njima?
 
U prodavnici imamo više proizvoda, lakših od 4kg, koji apsolutno ne staju i paketomate. Kakve veze ima koliko je teško?

Ako imaš tracking broj, pozovi call centar, to ti je alternativa za Viber komunikaciju.

Koliko se sećam, subotom nema isporuke, bez obzira da li je lično ili paketomat.
 
D expres isporucuje subotom na paketomat to sam vec koristio.
Tezina nije bitna, gabariti su bitni za paketomat.

Viber je jedini nacin obavestavanja za D expres, ali mozes i da pozoves telefonom.
 
Nazad
Vrh Dno