Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Hvala za info. Inace, da, ako se gleda cijena u nasim "legalnim" radnjama tehnike, cak i sa tih 33% se i dalje isplati "uvoz" (znaci, i bez povrata od Madjara). Ako nesto saznam za sam povrat, pisacu ovdje.
TV sam kupio preko domaćih mađara, izašao me je oko 500e umesto 800e kod nas koliko je i najjeftiniji koji sam uspeo da pronađem.
500e puta 33% je 665e. Što znači da kao što kažeš, i da uzmeš bez povraćaja novca dosta stvari je jeftinije čak i tako.

Razlog zašto nisam lično išao je zato što je za taj TV bio potreban kombi.
Imam želju da odem lično sada za neke stvari što sam isplanirao da kupim čisto da vidim lično proces povraćaja. I kako god da prođem biće mi jeftinije nego ovde da kupim.

Mada postoje neki proizvodi za koje je cena malo veća kod nas pa se ne isplati cimanje.
 
Jel može preporuka na kojim sajtovima gledati laptopove, a da sa njima sarađuje ekipa sa KP? Takođe, engleska/internacionalna tastatura mi je prioritet.
 
Idem sutra za Budimpeštu. Gde da odem da pogledam hardver i periferije, a i sitnije kućne aparate (kafe aparat, pegla itd.)?
 
EMag i MediaMarkt
 
i Auchan.
 
Ne mogu da nadjem KP "madjara" od kojeg sam kupio.
Ako je neko radio usluznu reklamaciju preko nekog drugog KP prodavca...
Koje ste KP prodavce kontaktirali, koliko su trazili za uslugu, ili koliko ste nudili?
Moze i PP.
 
Kakva je ova nasa bagra prilikom prelaska, je l cesljaju gepeke? Uzeo bih nekih stvari tipa xbox, sluske mozda neki objektiv, je l bi me odrali ili bih mogao da prodjem sa pricom da je licni prtljag tj za licnu upotrebu???
 
Sta znam, mene nisu nikad zaustavili, mada nikad nisam ni nesto kupio.

Jednom sam isao autobusom, i kad smo se vracali, otvore prtljag i uhvate se odmah za torbu od neke devojke gde je bio nov neprijavljeni laptop. Od tad me interesuje kako su znali, dal imaju neke skenere ili sta..
 
Kakva je ova nasa bagra prilikom prelaska, je l cesljaju gepeke? Uzeo bih nekih stvari tipa xbox, sluske mozda neki objektiv, je l bi me odrali ili bih mogao da prodjem sa pricom da je licni prtljag tj za licnu upotrebu???
Evo mene u Budimpešti, došao autobusom. Igrom slučaja je bio temeljan pregled svih putnika pri prelasku naše granice u Mađarsku, bukvalno izvrtali sve kofere i torbe, skoro pa su mi i rektalni pregled obavili. Pregledaju nekad i nazad, pri ulasku u Srbiju, uglavnom kola, autobus retko. Kako koga zahvati. Ne bavim se bilo kakvim švercom samo često idem "tamo vamo."

Xbox bi teško opravdao. Laptop, slušalice, i objektiv je već druga stvar, pogotovo ako imaš i telo odnosno kameru.
 
Drugari jel neko uspeva da se snadje na tim sajtovima? Primera radi nasao sam izuzetnu cenu za ruter AX23,mada mi nije jasno kako je moguce da je toliko niska u odnosu na nase i da li sam uopste dobru cenu video? Izadje oko 5200 ako je cena uopste validna,dok je kod nas duplo skuplje.. Isto tako me zanima kako da proverim da li je dostupno u nekoj radnji u Budimpesti i u kojoj tacno,da je najbliza centru? Idem pocetkom decembra tamo,a nasao sam jos nesto od tehnike sto bih pazario,ali ne mogu da se snadjem ni preko google translejta...Molim za pomoc ako se neko razume :)

 
Evo mene u Budimpešti, došao autobusom. Igrom slučaja je bio temeljan pregled svih putnika pri prelasku naše granice u Mađarsku, bukvalno izvrtali sve kofere i torbe, skoro pa su mi i rektalni pregled obavili. Pregledaju nekad i nazad, pri ulasku u Srbiju, uglavnom kola, autobus retko. Kako koga zahvati. Ne bavim se bilo kakvim švercom samo često idem "tamo vamo."

Xbox bi teško opravdao. Laptop, slušalice, i objektiv je već druga stvar, pogotovo ako imaš i telo odnosno kameru.
Ništa ne može da se opravda ako nema potvrde da je oprema izneta iz zemlje...to je jedan beli papirić gde se navede šta se iznosi SN i slično koji overava carinik...tako da ako hoće da te zezaju mogu...za sve što nema papirić...sva sreća obične ljude ne zeaju mnogo i često...
 
Interesuje me tax free kad ideš avionom.. koja je procedura?
Da li odmah tamo na njihovom aerodromu refundiras\tražiš novac?

Ili to šaljes poštom (jer je veća dobit novca), posto vidim da su iskustva da Raiffeisen da nešto ne može, nego alta banka radi?

A kad sletis kod nas na nas aerodrom resis se kutije i niste ne prijavljujes, našim carinicima?
Mali update, da se nadovezem na temu, kupio sam telefon, case i punjac, dobio od Apple Store Tax Free/Global Blue racun, ipak ode na preko 1400€, sada samo to jos da mi overe na aerodromu i to je valjda to.
Nego, da li je dovoljno da telefon izvadim iz kutije, pre nase carine, ubacim ga u case i stavim u dzep (kao licni), a kutiju ostavim u koferu, ili bolje da je se resim, za svaki slucaj?
 
Neko je pisao pre par stranica da je ipon u problemu zbog vracanja afe, ili tako nesto. Da li je neko obavljao tax free u IPONU skoro? I da li se moze uraditi u Segedinu?
 
Planiram da kupim iPhone 14 Pro 128gb u Segedinu, i ne znam da li da uzmem u Media Markt ili u eMaG?
Kako sada funkcioniše AFA i koliko iznosi?
Jer sam poslednji put prošle godine u maju išao na AFU i u Media Marktu je iznosila samo oko 20%, umesto priče o 27%.
Da li se povraćaj novca može obaviti i u Srbiji ili se i dalje mora vraćati u prodavnicu?
 
Planiram da kupim iPhone 14 Pro 128gb u Segedinu, i ne znam da li da uzmem u Media Markt ili u eMaG?
Kako sada funkcioniše AFA i koliko iznosi?
Jer sam poslednji put prošle godine u maju išao na AFU i u Media Marktu je iznosila samo oko 20%, umesto priče o 27%.
Da li se povraćaj novca može obaviti i u Srbiji ili se i dalje mora vraćati u prodavnicu?
AFA i jeste, kad se povrati, 21.25%. Povraćaj, ako je kolima -- i ukoliko se ne varam -- je nazad u prodavnici, znači kad se vratiš sa tim overenim papirom u roku od valjda 6 meseci.
 
Ja sam dobio citavih 27% u tadasnjem eDigital-u, doduse prije dosta godina (nekih 7-8). Mislim da taj procenat zavisi od radnje i da li racunaju neku proviziju (kao recimo eDigital sto je poceo da radi kasnije u fiksnom iznosu od oko 2k HUF, ako se ne varam), kao i od nacina povrata, tj. da li ides licno ili preko posrednik (koji se, normalno, ugrade).
Maksimum jeste 27% (tj. visina PDV-a za odredjen tip robe), ali djeluje mi da sada nigdje vise ne moze da se dobije puni iznos kao ranije.
 
Ja sam dobio citavih 27% u tadasnjem eDigital-u, doduse prije dosta godina (nekih 7-8). Mislim da taj procenat zavisi od radnje i da li racunaju neku proviziju (kao recimo eDigital sto je poceo da radi kasnije u fiksnom iznosu od oko 2k HUF, ako se ne varam), kao i od nacina povrata, tj. da li ides licno ili preko posrednik (koji se, normalno, ugrade).
Maksimum jeste 27% (tj. visina PDV-a za odredjen tip robe), ali djeluje mi da sada nigdje vise ne moze da se dobije puni iznos kao ranije.
Maksimum za koji se moze dobiti povrat je ~21.25% na bruto cenu, to je bez bilo kakvih ugradjivanja i fiksnog iznosa.
 
Jednostavna matematika...
 
Problem sa MM je sto oni ne vracaju direktmo porez vec to radi global blu, posrednik koji naplacuje svoju proviziju. Zato se umesto punog povrata PDV-a od 27% dobije manje od 20%.... i tako je svuda gde oni umesaju prste.
 
Ne mogu da nadjem KP "madjara" od kojeg sam kupio.
Ako je neko radio usluznu reklamaciju preko nekog drugog KP prodavca...
Koje ste KP prodavce kontaktirali, koliko su trazili za uslugu, ili koliko ste nudili?
Moze i PP.
I mene zanima ovo isto?
 
Jedno pitanje, u vezi nasih madjara sto donose robu, oni svi kupuju na iponu? U teoriji nesto ako je u iponu na akciji, kod njih je takodje jeftinije u tom momentu?
Koliko se u praksi oni ugradjuju?
 
Ako oni ne odluče da zarade više :)
 
Jedno pitanje, u vezi nasih madjara sto donose robu, oni svi kupuju na iponu? U teoriji nesto ako je u iponu na akciji, kod njih je takodje jeftinije u tom momentu?
Koliko se u praksi oni ugradjuju?
Da ako je prodavac kul lik :) izadje u susret on ti racuna cenu sa Ipona pa njegova zarada i ostalo. Ja imam jednog lika i samo sa njim saradjujem prosledim mu Ipon link i to je to.
On posle moje potvrde da zelim nesto da porucim uplacuje odmah online , i tu je jedino problem nema odustajanja od robe.
 
Da ako je prodavac kul lik :) izadje u susret on ti racuna cenu sa Ipona pa njegova zarada i ostalo. Ja imam jednog lika i samo sa njim saradjujem prosledim mu Ipon link i to je to.
On posle moje potvrde da zelim nesto da porucim uplacuje odmah online , i tu je jedino problem nema odustajanja od robe.
Da li dobijas racun uz proizvod kod sebe (pa u procesu eventualne reklamacije mu saljes nazad i racun uz uredjaj) ili on cuva te racune kod sebe?
 
Da ako je prodavac kul lik :) izadje u susret on ti racuna cenu sa Ipona pa njegova zarada i ostalo. Ja imam jednog lika i samo sa njim saradjujem prosledim mu Ipon link i to je to.
On posle moje potvrde da zelim nesto da porucim uplacuje odmah online , i tu je jedino problem nema odustajanja od robe.
jel radi taj tvoj uslužno gerancije? Imam jednu preko fante što sam uzeo pre 2 godine a fante nema nigde
 
Nazad
Vrh Dno