Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Ne raduje me to jer nekih monitora koje merkam nema kod nas...
 
Najveci problem i jeste izbor robe, gledam da uzmem neki pristojan 5.1 "hifi" set zvucnika, domaca ponuda bukvalno nepostojeca. Monitori kod nas su katastrofa, i kad ima nesto zanimljivo to ode u pet dana.

I, da, madjari su otp ipon + 10% sada, skoro sve sto sam gledao zadnjih mesec dana.
 
Ako bih kupio iphone u madjarskoj, jel
se tu stvarno vraća pdv pa bude 20 posto jeftiniji? Ili ne mora da bude mađarska, vraća se pdv i u bosni valjda... Kako to funkcioniše?
 
Procitaj prethodne postove ili Edigital.hu/serbia

Vracaju ti u radnji kada dodjes ponovo (placas punu cenu).
 
Ako bih kupio iphone u madjarskoj, jel
se tu stvarno vraća pdv pa bude 20 posto jeftiniji? Ili ne mora da bude mađarska, vraća se pdv i u bosni valjda... Kako to funkcioniše?
Najjeftinije ti je u madjarskoj u radnji i vratis pdv. Ako te ne doceka na vasoj granici pdv+carina itd. Kod nas u Banjoj Luci imas nov 13 pro max 128 GB u radnjama (za cijenu ukucaj na olx.ba i vidi), da ne dobijem ban ne znam smije li se pisati ili ne.
 
Pustam ti ja na privatnu kontakte od kojih sam ja nedavno uzimao.
 
Imam prijatelja u Svajcarskoj preko kojeg bih tamo kupio tv i on mi dovezao kolima kad bude dolazio. Da li je neko nesto uzimao tako i da li to prolazi na granici?
 
Isao bih uskoro malo do Madjarske turisticki, pa mozda bacim pogled na neki laptop, ovo moje kljuse je odavno za zamenu. Aj dajte mi preporuku u kojim prodavnicama da gledam, tj. gde su cene najnize i koje radnje vrse povrat afe. Naravno povrat afe nije obavezan, ako me u globalu izadje skuplje. Hocu reci da je drugagr pre nekih 3-4 godine nasao neku radnju u Madjarskoj koja je bila tako povoljna ali nije radila povrat afe. Ali kaze i bez tih 27 posto (ili koliko vec) opet su bili najpovoljniji od svih. Samo sto je zaboravio kako se radnja zove. Sta mi vi preporucujete?
 
Isao bih uskoro malo do Madjarske turisticki, pa mozda bacim pogled na neki laptop, ovo moje kljuse je odavno za zamenu. Aj dajte mi preporuku u kojim prodavnicama da gledam, tj. gde su cene najnize i koje radnje vrse povrat afe. Naravno povrat afe nije obavezan, ako me u globalu izadje skuplje. Hocu reci da je drugagr pre nekih 3-4 godine nasao neku radnju u Madjarskoj koja je bila tako povoljna ali nije radila povrat afe. Ali kaze i bez tih 27 posto (ili koliko vec) opet su bili najpovoljniji od svih. Samo sto je zaboravio kako se radnja zove. Sta mi vi preporucujete?

Ima sad i neka besna ASUS promocija.
 
Da li je i dalje moguc povrat pdv-a s ozirom da su se emag i edigital spojili?
 
Da li ima vise smisla kupovati u Ugarskoj ili od Ugara?.....u zadnje vreme cene su im vece nego kod nas....
 
Da li ima vise smisla kupovati u Ugarskoj ili od Ugara?.....u zadnje vreme cene su im vece nego kod nas....
Ja nisam primetio da su veće. Pratim npr. 5900x koji je kod Madjara tj. na KP 405e a kod nas u radnju najjeftiniji 525e.
 
Ja gledao cene nekih monitora na KP....stoji npr cena oko 250 eura,kada sam pitao za tacnu cenu,ugarski prodavac mi javlja da je oko 310 eura....a kod nas takav monitor oko 33.000 din

I da,cene im se u zadnje vreme bas menjaju,skoro na dnevnom nivou
 
Ja gledao cene nekih monitora na KP....stoji npr cena oko 250 eura,kada sam pitao za tacnu cenu,ugarski prodavac mi javlja da je oko 310 eura....a kod nas takav monitor oko 33.000 din

I da,cene im se u zadnje vreme bas menjaju,skoro na dnevnom nivou
Flukturišu i valute na dnevnom nivou. Navikni se. Evo dolar 112, ludnica.
 
Drugari pustite u PM nekog povoljnog i proverenog trgovca koji donosi tehniku iz Hu.
Ujedno ako je na e-mag/extreme digital, cena tv-a 399.990 ft, koliko tog trgovca zapravo kosta (evra) kada se oduzme AFA i slicno?
Ujedno kakva su vam iskustva sa kupovinom TV-a iz HU, jel prihvataju garanciju, ili nema nista od toga? Ovaj model ima 3 god, tako pise na sajtu.
 
Kanda emag ne vraca afu? Da li neko ima info? I da li neko zna za mediamarkt ?
 

Prilozi

  • emag.PNG
    emag.PNG
    30.2 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Mozda vazi samo za odredjene proizvode ili ih mrzi da se cimaju sa papirima..
 
Ja sam vracao afu u mediamarktu,sad ako su nesto promenili ne znam.
 
Kada i na koji nacin? Shop ili globalblue?
 
Mediamarkt je iskljucivo Global Blue.
Edigital je postao Emag i u ovom trenutku nemaju sistem za vracanje poreza.
Euronics isto ne vraca porez za sad.
220Volt vise nema radnju u Segedinu.

Dajte neke alternative? Kakva je situacija sa Expert.hu?
 
Postavio sam pitanje na adresi edigital.hu/serbia. Pitao sam ukoliko bih uzeo TV da li bih dobio povraćaj novca i koliko, na ovom forumu sam pročitao i razumeo da trenutno ne rade to. Ovo je poruka koju sam dobio, koju baš najbolje ne razumem.

Poruka je stigla dana 7.6.2022.
Ceo porez dobijete nazad. NETO CENA + 27% (POREZ) = BRUTO CENA ..... ako obrnuto racunate da BRUTO - POREZ onda izadje da procenat je 21,5%. Po racunu jos imate dodatni trosak od 1.990 forinti za izdavanje papire za povrat poreza.
 
Čitajući forum saznao sam da naši rade prevoz robe i da se mogu naći na KP. Kontaktirao sam više prodavaca, i ono što sam saznao jeste da kada im dam podatke za više TV-a za koje sam zainteresovan pa da čujem cenu i odlučim koji bih od njih, svi su tražili 20-25% na cenu koja piše u mađarskoj.

Ono što ću da priznam jeste da TV koji želim da kupim bi bio 70 ili 75 inča i taj TV ne može da se donese sa autom (barem ne sa mojim) već treba kombi kako su mi više njih reklo, da TV te veličine dovoze samo kombijem.
Znam da to povećava troškove dostave ali meni je taj procenat nekako mnogo, s obzirom da planiram da kupim TV koji košta oko 800e. Razumeo bih da košta 200e, pa zbog malo veće cene puta a male cene robe koju kupujem na kraju ispadne 20% na originalnu cenu tj na primer 240e. Ali ne vidim opravdanje za cenu koja je velika u startu jer put u toj ceni bude zanemarljiv a opet se plaća na 800e 20% tj ispadne 960e
 
Poslednja izmena:
Postavio sam pitanje na adresi edigital.hu/serbia. Pitao sam ukoliko bih uzeo TV da li bih dobio povraćaj novca i koliko, na ovom forumu sam pročitao i razumeo da trenutno ne rade to. Ovo je poruka koju sam dobio, koju baš najbolje ne razumem.

Poruka je stigla dana 7.6.2022.
Ceo porez dobijete nazad. NETO CENA + 27% (POREZ) = BRUTO CENA ..... ako obrnuto racunate da BRUTO - POREZ onda izadje da procenat je 21,5%. Po racunu jos imate dodatni trosak od 1.990 forinti za izdavanje papire za povrat poreza.
Edigital daje povrat za neke stvari koje su u edigital na stanju, za ostalo ne. I to iskljucivo ako pisete mailom edigitalu.

Inace sprema se i emag na povrat Afe, ali izgleda da je potrebna neka priprema da omoguce.
 
Pozdrav! Da li može i meni neko da posalje neki kontakt ili profile sa KP koji uvoze ih HU
 
Jel neko da mi posalje kontakt od Fante sa KP-a i dal je u opste moguce ostvariti garanciju preko njega ". Nalog preko kog smo obavili trgovinu mu je ugasen a trebao bi da reklamiram komponentu u pitanju je sfx Chieftec napajanje pa cisto da probam
 
Nema vise Fante, 100 puta napisano u ovom threadu.
 
Jel neko da mi posalje kontakt od Fante sa KP-a i dal je u opste moguce ostvariti garanciju preko njega ". Nalog preko kog smo obavili trgovinu mu je ugasen a trebao bi da reklamiram komponentu u pitanju je sfx Chieftec napajanje pa cisto da probam
Fanta ne radi duže vreme, jedino da lično odneses ili da vidiš sa nekim trgovcima sa KP hoće li oni da odrade uz neku naknadu.
 
Hvala na informacijama za ubuduce ako bude trebalo.
U medjuvremenu sam ustanovio da je ipak graficka izgleda otisla, treba jos da potvrdim u drugom komjuteru. Jer kompjuter nece u upste da startuje ako je 8pin pcie uboden u graficku a kad ga iskopcam normalno udje u win i pristupim mu preko remote desktopa.
 
Nazad
Vrh Dno