Šta je novo?

Kupovina tehnike u Madjarskoj - kako?

Da li neko može da mi da kontakt neke osobe koja donosi robu iz Mađarske (treba mi nešto sa ipon.hu)?
 
Na KP digital trigger
 
^ on donosi samo PC opremu? Jel ima neki da donosi druge tehnicke stvari a da nisu vezane za pc opremu? Hvala.
 
^ on donosi samo PC opremu? Jel ima neki da donosi druge tehnicke stvari a da nisu vezane za pc opremu? Hvala.

Mislim da imas Svet tehnike iz Subotice vidim po broju ocena da su pouzdani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako se na ko aplikaciji traze prodavci? Konkretno taj navedeni
 
Imas link na PM
 
Te radnje nema uopste na KP. Ili se drugacije zove ili decko vise ne radi. Ako postoji ako ti nije problem da bacis link na PM.

Odes na gugl, ukucas "Digital Trigger" i izadje ti prvi. Pc Emporium je sad ime radnje na kp...
 
Postoji li neka tabela povrata VAT-a iz Madjarske?

Prilikom jedne kupovine u Pecs vratio sam 21% VAT-a, dok sam cuo da se na nekim mjestima moze vratiti i do 27% koliko i iznosi VAT.

Moze neko malo da mi objasni ako nije problem?
 
Kompletan dobijas samo u radnji preko AFA formulara.

Preko global blue ide manje zbog njihove provizije
 
Hvala Sale,

sada mi je jasno zbog cega sam dobio 21% mjesto 27%.

Isao bih uskoro sebi po telefon, ima li ovdje u temi koje radnje imaju AFA formulare i imam li mogucnost nekako drugacije da pronadjem slicne?
 
Pa isčitaj temu unazad. Nije prevelika.

Koja radnja radi preko GB a koja diretkno, nije dosledno, i radnje sa vremena na vreme menjaju politiku oko toga.
Extreme Digital je među zastupljenijima koja radi sa povratkom AFA direktno kupcu, u celom iznosu. Ali moraš se lično vratiti po te novce.
 
Iscitacu temu unazad. Hvala

Evo gledao sam Extreme Digital bas ima u ovom gradu :) Sreca!

Nije problem da se licno vratim, jer cesto idem. :)
 
Ako je nesto 100 HUF, a AFA/PDV je 27% to je 127 HUF ukupno. I toliko placas u prodavnici.

Uz obrazac overen na carini kada se vratis do te prodavnice dobijes 27... (pazite na rokove)

Neko misli da je dobio manje... jer racunaju 127 - 27%, ali pdv se odbija (i pise na racunu) po “formuli” 127/1.27 = 100.
 
Dali je moguce odmah se vratiti po porez ili mora da prodje par dana?
 
Ne smeš robu koju si izneo da vratiš u Mađarsku nikako.
Trošio bi vreme na još jedan prelazak i gorivo da ideš nazad u radnju? Ne mogu da zamislim scenario u kom se to isplati.

Varijanta preko global blue je mogla nekad odmah na granici, ne znam da li i dalje može, ali dobiješ forinte.
U NS i BG global blue može u reiffeisen (ako radi zbog korone), dobijes dinare.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Gledajuci cene na extreme digital, ja ne znam sta je tamo jeftinije i zasto kupovati tamo?
I kad uzmes pdv upitno je koliko se isplati.

Recimo mi note 10 lite 400e, bez pdv 320e.60
Ja sam ga ovde platio 320 pre 3 meseca...
 
Dali je moguce odmah se vratiti po porez ili mora da prodje par dana?

Ako ideš preo Global Blue, može odmah na granici, ali prvo treba da izađeš iz HU, pa se peške vratiš do GB šaltera. Ne znam gde im je sada taj šalter za povraćaj AFA.

A inače, svakako se ne isplati vraćati se u radnju samo zbog AFA za jedan proizvod, ako smo putovali samo zbog tog jednog proizvoda, i ako se vraćamo samo zbog te AFE.
Odavno su cene na KP gotovo jednake onima koje sami možemo ostvariti uz povraćaj AFA. Cela priča se možda isplati ako svakako često idemo preko iz drugi razloga.
Baš nešto uštedeti može samo ako skuplji veći proizvod tamo nahvatamo na dobroj akciji, pa onda još uzmemo i AFA.

I cene u našim maloprodajama nisu više toliko drastično veće kao onomad kada je krenula masovna pojava dovlačenja robe iz okolnih zemalja.
 
Poslednja izmena:
Gledajuci cene na extreme digital, ja ne znam sta je tamo jeftinije i zasto kupovati tamo?
I kad uzmes pdv upitno je koliko se isplati.

Recimo mi note 10 lite 400e, bez pdv 320e.60
Ja sam ga ovde platio 320 pre 3 meseca...

Ne znam za konkretan proizvod, ali većina ozbiljnih prodavaca koji prodaju robu iz Mađarske kupcu ponudi i nižu cenu robe od cene na zvaničnom sajtu, jer imaju popuste na količinu, a i komplet povraćaj PDV-a... Dakle oni suštinski rade za maržu i povrat PDV-a.
A da li se nešto isplati ili ne u datom momentu, zavisi od proizvoda do proizvoda, i momenta u kom se kupuje.

Ja se sećam da su npr. ASRock B550 ploče kad sam pre par meseci gledao, bile jedno 20e jeftinije u našim radnjama nego kod mađara... Verovatno ima još takvih proizvoda...

Mađarska je prvenstveno za kupovinu proizvoda kojih kod nas nema ili su drastično jeftiniji, tipa napajanja i procesori...

P.S. mislim da ovi naši dovlače sa ipon.hu
 
Kakva je situacija sa ulaskom u Madjarsku? Bio neko skoro do Segedina?
 
Mozes do Segedina. Moras da se vratis za 24 sata. Ali svakako od 20 sati krece policijski cas.
 
Mene su inace uzasno ispalilu u Edigital. Javili na sva zvona da je stigao 12 pro, da bi nakon 15 minuta javili da obradjuju porudzbenicu. Ubedjen sam da su nekome prodali moj fon.
 
Da li ce biti guzva u sredu? Posto sam pre 2 godine tu ostao 5 sati i propustio let iz BUD.
 
Policijski čas je i dalje od ponoći, ali od srede kreće od 20h
 
To zna samo baba vanga, ali racunaj na to da je madjarska granica mesecima uzasno spora i da kod njih nije drzavni praznik, ali da kod nas jeste. Znaci ako ljudi krenu, a ovi budu sporo, nadrljali ste.
 
To zna samo baba vanga, ali racunaj na to da je madjarska granica mesecima uzasno spora i da kod njih nije drzavni praznik, ali da kod nas jeste. Znaci ako ljudi krenu, a ovi budu sporo, nadrljali ste.

Svakako ne verujem da se ceka duze od 7, 8 sati u najgorem slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno