Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

Данас и сутра акција на немачком Амазон, можда нађете нешто кул. Испоручују и у Швајцарску, па због пореза буде још јефтиније, под условом да је продавац Амазон.
 
3 ta Lenova sam čačkao i svaki ima tu Fan nalepnicu prilepljenu malo ukrivo.

Taj što lepi slep kod očiju izgleda. :D
 
Nalepnice će da lete u roku od odma ako je sve ostalo ok, to je najmanji problem
 
Meni OCD proradi bas jako kada vidim nakrivljene nalepnice.
Poceo sam da gledam malo 2080 i 2080 Super za laptopove, relativno cenama to mi deluje onako kao OK kupovina, ako ne bude cena mnogo preko 1000e, par stotina maks.
 
Neka te lepo služi kad stigne do tebe.

Inače ovamo gde sam ja kupio više ga uopšte nema u ponudi.
 

Отворио га Џери, колко ли кошта ово чудо? 🤔
 

The Yoga Pro 9i (16”, 8), will start at 1800$ and is expected to be available in North America starting May 2023.
The Yoga Pro 9i (14.5”, 8) will start at 1700$ and is expected to be available in North America starting May 2023.
Ovi drugi su jeftiniji, ali za Evropu su tu druge cene :)


The models of the Yoga Pro 9i series will be available in June, starting at 2300€.
 
Poslednja izmena:


Ovi drugi su jeftiniji, ali za Evropu su tu druge cene :)

Страх ме и да помислим цену за Србију, али коректна цена за Амере, с'обзиром на шта све нуди овај модел..
 
Može li me neko uputiti u praksi oko Macbook Air i eksternih hardova, da li se instalirani programi moraju držati na internom hardu i da li treba da me brine obrada 4k video materijala sa eksternih SSDova?
 
Страх ме и да помислим цену за Србију, али коректна цена за Амере, с'обзиром на шта све нуди овај модел..
Ovaj sa MiniLED ekranom nema šanse da bude ispod $2K u USA, bez poreza. To je lagano preko 3k EUR u EU.
 
Postaje sve izglednije da ce kupovina modela starih 1-2-3god umesto najnovijih biti norma, barem za veliku vecinu.
Ove cene nisu normalne. :D
 
Samo prate sve globalne trendove - kola, hrana, hemija, sve je otišlo 40-100% u zadnjih 12 meseci.
 
When idling or often after going from a heavy load to idle, the laptop screen might randomly go black. In our experience, it stays like this for a while until it restarts. After checking the event logs, it looks like the graphics drivers keep crashing and starting back up every minute for 5-10 minutes before it blue screens (with the screen still off, so you don't see the blue screen) and reboots. We've had this happen to Lenovo, XMG and MSI laptops so far, however users on Reddit have also reported it on Aorus, ASUS and Razer laptops too. It might be specific to Intel 13th gen + DDR5-5600 memory, but not confirmed. Some are speculating that it may be specific to SK Hynix RAM sticks, but again, not confirmed. The issue seems to have appeared 2-3 weeks ago.
 
Screenshot_20230330_220634.jpg
На машинама од 3 + хиљаде евра 🤐
 
Daš pare k'o za solidan polovan auto, i onda dočekaš ovo... Pa tačno bi ih zapalio da mi se desi.
 
Pogledajte prilog 383425
На машинама од 3 + хиљаде евра 🤐
Postavio @danilo989 iznad vec
 
1080p.png

1440p.png

4K.png

25games.png




 
Poslednja izmena:
Može li me neko uputiti u praksi oko Macbook Air i eksternih hardova, da li se instalirani programi moraju držati na internom hardu i da li treba da me brine obrada 4k video materijala sa eksternih SSDova?
Koristim AFP, pa preko mreze instaliram, i pokrecem sa mreze… eksterni ti je isto kao i obican ssd...
 
Ovako na prvu mogu da kazem da sam prezadovoljan laptopom i razultatima. Tipa ~20% jaci od predhodnog Omena 16 sa 11800h i 3070 na 115W. Znao sam da ga ne hvale svi bez razloga, boles sta radi ova 3070 na 150W, gotovo i da nema razlike sa 3070Ti modelom!
Prilazem par slika i 3d mark poredjenje (naj rezultati koje sam izvukao sa ranijim masinama) vs Omen 16 i Asus Zephyrus G14 2021. Ako nekog nesto interesuje neka pise. Porucujem jos jedan samsung 980 pro od 1tb i kontam da sam miran duze vreme!

P.S. Mislim da sam prvi put omogucio g-sync na monitoru koji imam 2 godine vec, ranije sam samo ziveo u zabludi da mi to radi!
 

Prilozi

  • 2023-04-01.png
    2023-04-01.png
    49.7 KB · Pregleda: 76
  • 2023-04-02 (1).png
    2023-04-02 (1).png
    968.2 KB · Pregleda: 39
  • 2023-04-02.png
    2023-04-02.png
    970.7 KB · Pregleda: 38
  • TimeSpy Comparison.jpg
    TimeSpy Comparison.jpg
    144.8 KB · Pregleda: 36
Pa da li je neko sa novijim (basnoslovno skupim) gejmerskim laptopovima iskusio ovu "divotu"?
Pitas nas sa foruma ili? Posto je ocigledno dosta ljudi sa reddit-a primetilo, kao sto je napisao u tom tekstu.
 
Pitas nas sa foruma ili? Posto je ocigledno dosta ljudi sa reddit-a primetilo, kao sto je napisao u tom tekstu.

Da,pitam vas sa foruma,logično.....:)

Nešto mi govori da će se ispostaviti kako svi korisnici tih novijih gejmerskih laptopova sa ovog foruma nemaju tih problema,za razliku od onih likova sa reddit-a ;)
 
Nazad
Vrh Dno