Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

Koliko sam ispratio niko ovde nema RTX 40 laptop ;)
 
Ja nešto i ne znam da ovde još uvek ima ikog ko je kupio neki od tih novijih gamerskih laptopova.
 
Што рече @danilo989, нико још са форума нема 4000 машину, а и лично сам мишљења да не вреде тих новаца тренутно, кад и 3000 серија на лаптопу завршава и најинтензивније задатке за много мање пара.
 
@brk303 je rekao da je narucio sa 4060 ali nije podelio jos utiske, ako mu je i stigao.
 
Upravo, uzmi kvalitetniji naponski imaju obicno oznaku 10A, taj punjac vuce dosta a klasicni kineski kablovi su upitnog kvaliteta. Vidi Hama brend ili nesto slicno.
Našao par kineskih koje sam imao ali su svi i na oko tanji od originalnog koji je došao uz laptop (piše Type SJT 60C 3x0,824㎟ 18A WG).

Zna li neko gde u Beogradu ima radnja koja prodaje kablove (bila neka na B. Brdu ne znam jel još radi) i koliko ampera je najbolje da bude kabl pošto vidim na oglasima ima ih raznih veličina.
 
I dalje ne razumem šta fali originalnom kablu i adapteru? Ja tako već godinama od kada sam na američkim laptopovima
 
Namenjen je za njihove utičnice (kao na slici) i treba mi ili onaj kabl što ide iz punjača u ovu našu utičnicu ili adapter
 

Prilozi

  • download.jpeg-1.jpg
    download.jpeg-1.jpg
    4 KB · Pregleda: 65
Namenjen je za njihove utičnice (kao na slici) i treba mi ili onaj kabl što ide iz punjača u ovu našu utičnicu ili adapter
Купи само детелина кабл и убоди у адаптер, ја сам за G14 купио неки од 400 - 500 динара, ево још ради..
 
Meni ovo treba da zameni onaj kabl sa slike koji ide u punjač sa jedne a utičnicu sa druge strane, sad mi nije jasno kako bih iskoristio detelina kabl...
 

Prilozi

  • download.jpeg-2.jpg
    download.jpeg-2.jpg
    6.5 KB · Pregleda: 43
@Martin Mystere може, ја сам избацио тај Амерички и ставио овај директ у адаптер
 

Prilozi

  • 20230403_203128.jpg
    20230403_203128.jpg
    259.9 KB · Pregleda: 66
I ja želim da izbacim taj američki i da stavim ovaj ali neki sa većim presekom od ovih kineskih što ih imam.

Ali odosmo uveliko u off...
 
Namenjen je za njihove utičnice (kao na slici) i treba mi ili onaj kabl što ide iz punjača u ovu našu utičnicu ili adapter
Shvatam prirodu problema (isto i ja imam/koristim), i samo kažem da običan adapter od 400din radi posao...siguran sam da je bolje adapter + originalni kabel, nego da uzmeš neki kineski slabe amperaže koji će moći direkt u utičnicu
 
Ako se sećaš, ja sam prvo tako i sam mislio ali su mi sugerisali da je bolje kupiti kabl, mada ja ne bih tek kabl radi kabla, već ako to kupujem onda bih nešto baš kvalitetno.
 
Sećam se al ti govorim da ti garantovano ništa neće smetati i tako da koristiš, posebno ako imaš neki kvalitetniji adapter. Meni sad prijatelj doneo i ovo iz Amerike...

Btw daj neki 3d mark rezz da vidim kako taj ti radi ;)
 

Prilozi

  • 20230403_214541.jpg
    20230403_214541.jpg
    149.3 KB · Pregleda: 58
Nemam nikakav adapter 😇

A videću da instaliran neki 3d mark narednih dana pošto sam ovih dana uglavnom u nekoj ludnici tako da ga nisam ni uključivao.
 
Treba da pomognem zetu da izabere laptop za posao. Arhitekta, radi u autocad, revit i još nekih par programa. Ono što sam zamislio je što brži procesor, bar 500gb ssd (imamo nas koji koristi i on za storage), korektan display (99% vremena će biti na većem monitoru), korektna baterija, korektna tastatura (dakle nigde ne mora da briljira), i neka diskretna grafika sa bar 4gb ram. Ja sam mislio da može da se skocka 12700h, 32gb ram, 3050ti, 512gb ssd u nekih 1500e, ali sad teško to pronalazim. Može i polovno (što novije), može i iz DE, ali treba mi pomoć šta da gledamo?

Ja koristim Lenovo yoga 7i slim i Asus vivobook pro 16 oled, yoga ima bolji procesor, ali integrisanu grafiku, asus bolju grafiku i oled display, i yoga mu se više sviđa jer je manja i kompaktnija. Gledao sam i legion, ali jednostavno sve je skuplje od njegovog budžeta. Dajte neki predlog...
 
Autocad i revit koje on ima su imali jednokratnu cenu koja je već isplaćena.
 
Treba da pomognem zetu da izabere laptop za posao. Arhitekta, radi u autocad, revit i još nekih par programa. Ono što sam zamislio je što brži procesor, bar 500gb ssd (imamo nas koji koristi i on za storage), korektan display (99% vremena će biti na većem monitoru), korektna baterija, korektna tastatura (dakle nigde ne mora da briljira), i neka diskretna grafika sa bar 4gb ram. Ja sam mislio da može da se skocka 12700h, 32gb ram, 3050ti, 512gb ssd u nekih 1500e, ali sad teško to pronalazim. Može i polovno (što novije), može i iz DE, ali treba mi pomoć šta da gledamo?

Ja koristim Lenovo yoga 7i slim i Asus vivobook pro 16 oled, yoga ima bolji procesor, ali integrisanu grafiku, asus bolju grafiku i oled display, i yoga mu se više sviđa jer je manja i kompaktnija. Gledao sam i legion, ali jednostavno sve je skuplje od njegovog budžeta. Dajte neki predlog...
Da li baš mora grafička? Za autocad nije potrebna neka grafika, dovoljno je i integruša.
Mislim bolje onda ići na bolji kvalitet izrade i ostale komponente.
Ako će da koristi drugi monitor onda ne treba to gledati ali ako ćr makar delimično koristit displej na laptopu onda 17 inča obavezno
 
Pozdrav... Ja sam laik za laptopove generalno, pa bih voleo savet...

Naime, na poslu imam Lenovo IdeaPad 3 sa Intel Pentium Gold 7505 procesorom... Dakle dual core procesor ali meni na poslu baš fino radi posao za office potrebe, sasvim fluidno se nosi i sa surfom, laganijim multitaskingom...

E, treba mi tako jedan jeftini low end laptop i za mene...

Sad gledam da ima u tom rangu Lenovo IdeaPad 1 sa Athlon Gold 7220U za koji kaže da je praktično nov procesor, od kraja prošle godine, isto dual core... Pa me zanima je l' to otpriliko isto?

Takođe me zanima ova razlika između IdeaPad 1 i IdeaPad 3... Je l' to znači neke značajne razlike među njima...?
 
Kolega je u pravu .Ova tema bi trebala biti samo za skoro preskupe high end laptopove.
Taj Lenovo IdeaPad 1 je donja klasa u Lenovu,taj cpu mi bas ne uliva poverenje,da je mocan.
Ne ocekuj previse od tog laptopa.
 
Kolega je u pravu .Ova tema bi trebala biti samo za skoro preskupe high end laptopove.
Taj Lenovo IdeaPad 1 je donja klasa u Lenovu,taj cpu mi bas ne uliva poverenje,da je mocan.
Ne ocekuj previse od tog laptopa.
Nije mi jasno zašto bi ova tema trebalo da bude samo za high end laptopove. Naziv je kupovina u 2023, znači laptopovi svih klasa koji se kupuju u 2023.
Mada po sadržaju većine postova bi možda bolji naziv bio kupovina gaming laptopova
 
Naziv jeste opsti,ali tema se na neki nacin izdvoila u posebnu vrstu laptopova.Na taj nacin je postala nekako drugacija i izgleda veoma interesantna.Slazem se sa vama,vise bi odgovarao naziv kupovina gaming laptopova.
Naravno meni su interesantni i obicni laptopovi ,namenjeni sirem krugu korisnika,gde i sebe nalazim.
 
Našao par kineskih koje sam imao ali su svi i na oko tanji od originalnog koji je došao uz laptop (piše Type SJT 60C 3x0,824㎟ 18A WG).

Zna li neko gde u Beogradu ima radnja koja prodaje kablove (bila neka na B. Brdu ne znam jel još radi) i koliko ampera je najbolje da bude kabl pošto vidim na oglasima ima ih raznih veličina.
Kapiram tvoju zabrinutost, ali to "parce" kabla ide pre pretvaraca tako da je ta struja mizerna..

Amperaza se povecava kasnije, kad se u pretvaracu spusti napon. Pre toga daj boze da ima 0,6-0,8A.. (naravno na naponu 220v)
 
Treba da pomognem zetu da izabere laptop za posao. Arhitekta, radi u autocad, revit i još nekih par programa. Ono što sam zamislio je što brži procesor, bar 500gb ssd (imamo nas koji koristi i on za storage), korektan display (99% vremena će biti na većem monitoru), korektna baterija, korektna tastatura (dakle nigde ne mora da briljira), i neka diskretna grafika sa bar 4gb ram. Ja sam mislio da može da se skocka 12700h, 32gb ram, 3050ti, 512gb ssd u nekih 1500e, ali sad teško to pronalazim. Može i polovno (što novije), može i iz DE, ali treba mi pomoć šta da gledamo?

Ja koristim Lenovo yoga 7i slim i Asus vivobook pro 16 oled, yoga ima bolji procesor, ali integrisanu grafiku, asus bolju grafiku i oled display, i yoga mu se više sviđa jer je manja i kompaktnija. Gledao sam i legion, ali jednostavno sve je skuplje od njegovog budžeta. Dajte neki predlog...
Internacionalna garancija
Bitno je da je dobro osvetljen ekran jer nece raditi noću sigurno, i da je veci od 1200pix jer toolbar-ovi pojedu ekran brzo
 
Nazad
Vrh Dno