Šta je novo?

Kupovina laptopa u 2023 - opšta tema [za konkretne preporuke je podforum "Šta da kupim"]

@Martin Mystere šta će ti adapter na EU? Kabal za punjač je najobičniji naponski kabal od 150din,nogo ti je bolje nego još da imaš klimavi dodatak na vrhu. Mislim, kako god tebi odgovara, ali ja bih ga ore bacio nego da jos natovarim adapter na vrh kabla 😂
Detelina kabl 200 do 300din kosta i zamenis samo taj us sa time ili skines sa nekog starog laptop punjaca posto je to standardni kabl.Drugar doneo neki jeftin laptop iz us pa sam mu nabavio kabl tj skinuo mu sa nekog neispravnog laptop punjaca jer konektor za laptop je bio neispravan a taj kabl je bio ispravan.
 
Palo mi je na pamet ali čini mi se na prvi pogled da je ovaj kvalitetniji i malo deblji nego oni što ih već imam od ranije a koji su došli uz neki drugi proizvod ...
 
Nek te lepo sluzi, vrhunska masina.
 
Palo mi je na pamet ali čini mi se na prvi pogled da je ovaj kvalitetniji i malo deblji nego oni što ih već imam od ranije a koji su došli uz neki drugi proizvod ...
Upravo, uzmi kvalitetniji naponski imaju obicno oznaku 10A, taj punjac vuce dosta a klasicni kineski kablovi su upitnog kvaliteta. Vidi Hama brend ili nesto slicno.
 
Леново поједине лаптопове прави тако да зависи коме је био који дан и ко је био на траци (па постоје неке мале варијације у квалитету), тако да кад је тако са лаптоповима, мислим да се не треба оптерећивати са оригиналним пуњачима, барем када је Леново у питању.
 
Ma ciglu od 300w svakako neću da menjam iako je 1,15kg (!) odnosno maltene pola težine od laptopa ali ću definitivno gledati da kupim neki od kvalitetnijih kablova pošto baš ne ide da na laptop od 1500€ kačim Kineza iz bloka 71...

Dobra stvar je i to što i slučaju potrebe radi i punjenje preko USB-C porta, mada ipak znatno sporije nego preko cigle.
 
Da li znaš koliko % si jeftinije prošao u odnosu na cene modela u našim poznatim radnjama?
 
Ne bih znao pošto konkretno ovakav model nisam našao kod nas ali vidim da cena za keš, za relativno sličan model uz osnovnu razliku što umesto 3070ti ima 3060 grafičku, iznosi 250k dinara što je oko 2120€...

Btw gledam da kupim nekog miša za uz laptop i ovde od wireless ima da se kupi MX Master 3 za $100, MX Anywhere 3 (kao kompaktni) za $80 i Razer Bazilisc X Hyperspeed (kao gaming) za $60, dok je sve ostalo ili preskupo $140+ ili neka bazi varijanta oko $20...

Neka preporuka od napred navedenih?
 
MX Master (neki), Razer ProClick, MX Anywhere (barem 2s) - ako bas hoces da izdivljas, onaj G Pro X SuperLight Wireless, fensi logi sa 14 reci u imenu.
 
Trebao bi mi neki i dok sam ovde, mada vidim ima u Walmartu 3s za $86 što je otprilike ta cena.
 
Apsolutno se slažem inače odosmo u priču zašto eBay nije opcija i dalje od toga...

Inace mi nije bila namera da napravim ovo u personalizovani chat, jos manje kako kazes glorified, samo sam odgovorio na "molbe" pojedinih clanova da odstavim utiske, odnosno odgovorio na neka pitanja tako da sto se mene tice citava diskusija moze da se odmah zavrsi.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o oled ekranima na laptopovima. Vidim da Asus ima baš povoljne varijante sa tim ekranima. Znam da su oled televizori vrh i sam sam se uverio u to. Međutim nikad nisam imao prilike da vidim laptop sa oled ekranom.
Čudi me što su ipak jeftini, evo npr. za 100.000 din:
i7-12700H, 16Gb, 512Gb m.2.
Znam da ovde uglavnom raspravljate o gejmerskim laptopovima sa jakim grafičkim kartama ali ipak ima i nas koji ne koristimo laptop za igranje
 
Baterija ne traje nešto dugo, ali sam ekran je predobar (pričam baš za Asusa, jer sam njihove oled laptopove imao prilike da koristim). Crne, kontrast, boje i sve ostalo... odlično. Kad gledaš oled pored ips-a, primeti se, posebno u multimedia sadržaju.

Za burn in još niko ne zna 100% pouzdano, ali generalno nema nekih velikih problema. Za sada se preporučuje da se sakriva taskbar i sam Asus ima u MyAsus aplikaciji pixel shift opciju da čuva ekran od burn in-a.
 
3060 140w vs 3070 130w (ili slabiji) da li je to uporedivo u praksi,tj u igrama?

Mada,vidim da se pojavljuju ovi novi laptopovi sa 4050,4060,4070 grafikom koji su izgleda primetno jači od ove prethodne 3000 serije.....sad,kada će to sići u "široke narodne mase" sa prihvatljivom cenom (oko 1200-1500 eura)?
 
Sve je diskutabilno, vidiš da cene za stare modele čak idu gore :(
Jarrods Tech je radio poredbu laptopa sa 3070 i 4070 i razlike su mizerne (jedino frame generation kad se forsira ima dobitaka). I ja tražim nešto u cenovnom rangu al izgleda da ćemo se načekati za valjane stvari. U nemačkoj po oglasima ima bruka legion 5 pro modela sa 3070 ga 1200-1500e, kod nas ni jedan trenutno (pričam o polovnim sa kp).
 
Tako je, cene starih modela (ponovo) idu gore kako bi mogli lakše da prodaju nove modele jer uz ogromnu razliku u ceni laptopova sa 3070 i 4070 dosta ljudi bi se odlučilo za 3070...

Gledam, Legion Pro 5i je pre oko nedelju dana tamo gde sam ja kupovao (ponovo) otišao na $1799 i stoji na toj ceni.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230307_102722_Chrome.jpg
    Screenshot_20230307_102722_Chrome.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 24
Šta mislite o oled ekranima na laptopovima. Vidim da Asus ima baš povoljne varijante sa tim ekranima. Znam da su oled televizori vrh i sam sam se uverio u to. Međutim nikad nisam imao prilike da vidim laptop sa oled ekranom.
Čudi me što su ipak jeftini, evo npr. za 100.000 din:
i7-12700H, 16Gb, 512Gb m.2.
Znam da ovde uglavnom raspravljate o gejmerskim laptopovima sa jakim grafičkim kartama ali ipak ima i nas koji ne koristimo laptop za igranje
Лаптоп није за коришћење у Ворду тј. за статичне ствари, а и Asus je фирма која није баш популарна, зато и та цена.
Прве три фирме у свету су HP, Lenovo i Dell и оне не дају Oled за мале паре. Са друге стране сви произвођачи су ослабили са квалитетом.
 
Ma znam da su svi oslabili s kvalitetom, to je izgleda trend u svemu, ne samo u tehnici.
Jesi mislio za oled displej generalno da nije za statične stvari?
 
Legion 5 pro sa 3070 i vredi te pare. Govorim o modelima sa 11800h/6800h/5800h. Vrhunska masina.
 
3070 Ti iz 2022 god. ako do kraja godine cene 4080 i 4090 ne dođu na neki normalan nivo.
 
Nazad
Vrh Dno