Šta je novo?

[Kuknjava] Kako je sistematski Igoritza postao zlocinac foruma

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ritza

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
2
Poena
51
Poz drugari i normalni clanovi Bench foruma. Ova tema ce brzo u kantu pa da napomenem da vise pisem sebi za dusu nego forumu jer se ovde praktikuje komunisticki rezim vec neko duze vreme.

Ja sam Igoritza, clan benchmark foruma koji je vise puta nazvan od drugih kao "legenda foruma", "car" i slicno, uz skromnu napomenu da nisam nista od toga vec iskljucivo veseljak i radosan lik, a nazvan sam tako od ljudi koji nisu iskompleksirani, introvertni i socijalno nesposobni i vole da vide nekog ko je drugaciji, za razliku od onih koji u svojim "IT sobicama" osecaju moderatorsku erekciju na samu pomisao "delete" i "warn" dugmeta.

FORUMSKI KABADAHIJA -

Nisam ja NIKAD ovde pravio sraanja, niti krsio pravila. Pravila u smislu duplih arsina - forum ima preveliku zajednicu, i na svakodnevnom nivou se desava oftopik ili poluoftopik gde ljudi jednostavno uzivaju cinjenicu da se dopisuju sa sebi slicnima sto nigde drugde ne mogu, jer je IT posebna fela ljudi. E - samo ja (iako moderator Kudtihaex kaze drugacije) dobijam warnove za:

1. 52 posta o gradjevini na youtube temi. 53ci post je Igoritzin - 2 warna za jedan post, why not. (brojao sam, niko drugi nije dobio warn, pitao sam druge niko nije dobio warn)

2. napisem OVIM recima: "kako je fenomenalna scena u novoj epizodi, taj i taj je car!" - warn za spoiler na filmovi temi. sto da ne!

na osnovu ova dva warna postaje sasvim jasno da neki socijalni outcast sa warn dugmetom prosto oce da se pojede sto nije Igoritza i nece da bude jos tri puta da se rodi tako da vise necu ni pisati "kako sam krsio pravila foruma" jer sve postaje jasno.

PRIVREDNIK:

doneo sam bio iz kine 2 puta po 20 tableta, kad NIKO u srbiji nije imao tablete. E jeebote, hteo sam da doprinesem srpskom IT-u sto je poenta ovog foruma. pazi sad - SAMO na osnovu cinjenice da sam zapravo rekao odakle mi, dobijam warnove banove i slicno. Nema veze sto clan D********* ima obrt od preko par hiljada evra u svojoj Bench oglasi karijeri, nema veze sto par njih ima stopericu na "7 dana oglas pravilo", nema veze sto neki clanovi od kako sam ja ovde prodaju daleko skuplje stvari, sto imamo clana koji ekskluzivno prodaje Apple uredjaje i ima chak benchmark reputaciju kao Apple preprodavac, jos mu NICK GLASI "Apple prodavac" (parafrazirano) - Igoritza je privrednik udrite mu ban.


SUKOB SA AUTORITETOM:


"moderator" koji nije psihicki stabilan kad je doveo sebe u situaciju da obrise mojih 200 postova, i imam pravo javno, privatno, precutno, glasno, kako oces - da mu zameram za to. Kako i ne bi kad je POENTA FORUMA ZAJEDNICA A NE MODERATOR, a on je u svojem freneticnom Apple apologetizmu uspeo da obrise 3 teme sa 10+ stranica koje nemaju veze sa time, jer je jednostavno lud i poremecen. Covek je proveo celu noc brisajuci mojih 200 postova. E takav je odgovoran za sadrzaj na forumu.

na moj pomen toga, dobijam odgovor od administratora: "KO SI TI da to kazes .. ?" .. "god complex" u punom svom obliku. Ko sam ja ? ja sam brate moj CLAN ovog foruma, DEO zajednice, koju moras da postujes, jer je ZAJEDNICA svrha foruma a ne TI, pa makar bio administrator. pritom je taj akt doticnog moderatora okarakterisan kao RETARDIRAN kako od clanova foruma tako i od ostalih moderatora, dakle svi se slazu sa time da je to nenormalno sto je uradio, on prolazi nekaznjeno, ja dobijam jos jedan, jeli, warn/ban - ai ovog puta perfidno i precutno - udaren mi je Mute jer je i taj administrator svestan da NISAM krsio pravila nego eto, KOMUNIZAM. uz jos jedan sadrzaj administratorove poruke koja glasi: "nigde na forumu ne sme da se komentarise rad moderatora" --- sto nema nikakve logike sobzirom da se tema zove "pitanja u vezi foruma"


Eto, ko procita da znate zasto me nema na forumu. imam "mute-warn" jedinstven u istoriji ovog foruma. eto toliko me mrze i toliko nema veze sa pravilima. Klasicna srpska posla i mrznja prema meni jer sam drugaciji od njih a ne zato sto sam los. Tema ce naravno biti obrisana, NIKO od njih nece imati ni MUDA ni razuma ni intelekta da zapravo odgovori na istu, jer ponavljam - niko od njih ne zivi u realnom svetu i niko od njih ni ne pomislja da prizna drugome da je u pravu, pa makar lud moderator u napadu besnila obrisao 200 postova i 3 vece teme forumske zajednice za jedno vece - kriv je neko drugi, i kao Voldemortovo ime - taj akt se ne sme spominjati ubuduce.
 
XDLmQGS.jpg
 
^^ :d

images


Aj zezanje na stranu...
Mislim da si previse licno shvatio ovaj forum i da bez potrebe ulazis u konstantne konflikte sa korisnicima i "menadzmentom". I samnom si se svadjao:D...
 
Poslednja izmena:
Podrska za Igoritzu, iako tema nece poziveti duze od pola sata!
 
Kako ti samo ne dosadi, ako se nekome ovde na forumu previse tolerisalo - tebi se tolerisalo. Nisam redovan na forumu ali sam primetio da vise vremena provodis pod ban-om nego sto si tu. Imao sam i ja sukob sa moderatorom pa sam zamisli prestao ovde da postujem bez dizanja ikakve drame, svakako nisam xx puta pisao ovakve rant-ove... Slika i prilika si svega onoga sto na ovom forumu ne valja, ranije je ovo bio ozbiljan IT forum dok ga takvi kao ti nisu pretvorili u kafansku pricaonicu. Zato puno podrska mod-ovima da te vise totalno iseku da ne degradiras dalje bench community. I ako ti nije problem da se suzdrzis od ponovnog slanja pretecih PM-ova, ne impresiraju me ni najmanje :)
 
A šta je sa GaranTZijom, ne potraja ni zakonske dve godine? :)
 
Kako ti samo ne dosadi, ako se nekome ovde na forumu previse tolerisalo - tebi se tolerisalo. Nisam redovan na forumu ali sam primetio da vise vremena provodis pod ban-om nego sto si tu. Imao sam i ja sukob sa moderatorom pa sam zamisli prestao ovde da postujem bez dizanja ikakve drame, svakako nisam xx puta pisao ovakve rant-ove... Slika i prilika si svega onoga sto na ovom forumu ne valja, ranije je ovo bio ozbiljan IT forum dok ga takvi kao ti nisu pretvorili u kafansku pricaonicu. Zato puno podrska mod-ovima da te vise totalno iseku da ne degradiras dalje bench community. I ako ti nije problem da se suzdrzis od ponovnog slanja pretecih PM-ova, ne impresiraju me ni najmanje :)

Za tebe se zna da se lizes sa moderatorima i da je ova prica o "sukobu" izmisljotina jer si zasticen. A izmedju ostalog cela poenta ovog tvog posta je ukorenjena u cinjenici da si ista Apple zamlata i socijalno degradirana osoba koja misli da je prestiz imati iPhone (sto si sam izjavio) tako da je najvece zlo ovog foruma clanovi poput tebe koji svode IT razmisljanje na aluminijumsko kuciste.
 
To je eventualno Staljinizam, ali nikako komunizam :trust:
 
Tako je, druze komesare
communist.gif
 
Hm...Igoritze sinko sta li pokusavas ovim vredjanjem da postignes. Mogao si ljudski topic i post da ostavis a ne ovo ....
 
Hm...Igoritze sinko sta li pokusavas ovim vredjanjem da postignes. Mogao si ljudski topic i post da ostavis a ne ovo ....

zato sto sam vec 80 puta pokusao normalno i recima, konverzacijom da skinem dusmane sa ledja koji mi udaraju warn zbog YT teme ili filmovi teme, ekskluzivno. Niko nije hteo da me saslusa, konstantno sam dobijao warnove SAMO ja, iako licno mogu da quote-ujem preko 100 postova DNEVNO gde se za 4 puta gore pisanje prolazi nekaznjeno. Dakle vise nego ocigledno da ozlojedjeni mali covek udara warn jer je ljubomoran i maliciozan bez pravog razloga. Ujedno sam zbog tih warn-ova stekao reputaciju nekakvog "loseg" lika sto NISAM. pa ako njih zabole guzica za moje ime, zasto bih ja postovao njihovo .. ? zato sto imaju kompleks boga i sto se usred moderatorske sobe jedni drugih plase kada su u manjini .. ? Necu se ja vala ovde vise nikad registrovati ocigledno, ali temu sam napisao iz razloga sto mi je preko glave blacenje mog imena i cinjenica da sam pin-ovan kao zlocinac foruma.
 
Sit venia verbo, ali cini mi se da je glavni nedostatak ovog foruma odsustvo +/- karma.

NPR. Doticni clan Igoritza nervira ljude i nevaljao je, svi mu nalupaju minuse i dobiju satisfakciju, a on sam pocne da pazi sta radi da ne bi srozao ugled, i ne mora ban.

Vuk sit i ovce na broju.
 
Zaboravih jako bitnu statistiku:

- Dok se nije znalo da je "Garancija" u stvari Igoritza: 320 postova - 0 warn-ova.

- Kada sam rekao sa naloga Garancija da sam Igoritza: 130 postova - 6 warn-ova.

pametnom dosta da zakljuci
 
Pa brate bez uvrede al' dok si bio unknown Garancija mislio sam da je to neko sa oko 16 leta :) Bez zezanja, to sam mislio.

Posle si napisao ko si i opet krenuo u totalno nepotrebnu borbu na forumu, stvarno te ne kapiram kako mozes da ratujes toliko zbog apple vs ostatak sveta i slicnih tema sa raznim pojavama na ovom forumu, od normalnih, korektnih do stvarno bolesnih i frustriranih ljudi :)

Za neke stvari si u pravu, za neke nisi a svrhu tolike ''borbe'' ne vidim.

Ovde ima jako cudnih ljudi, od zero post clanova (preprodavaca) do moderatora ali ovo je it forum i ne vidim svrhu tolikog cimanja pa cak i da si u pravu.

Ljudi nemojte se toliko oko neta opterećivati

To je to ;)
 
Poslednja izmena:
Ljudi nemojte se toliko oko neta opterećivati, ako vam ovo ne pričinjava zabavu i ako forum preozbiljno shvatate, sami sebi skacete na stomak. :D Imam i ja jedan warn, za manje od nedelje dana sam postavio dva oglasa, nisam znao da ne sme, uljudno sam se izvinio i zaboravio na to. Samo opušteno.
 
Kako je moguce da se svaka tema u kojoj Igoritza postuje, za sat vremena pretvori u Igoritza vs Apple fanboji?

Igore, moj ti je savet (ako ti daju novu sansu, ko zna koju po redu) da batalis sukob sa drugim clanovima, bili oni iSrbija ogranak benchforuma (evo vec par godina kako su ovde i nikada manje bitni nisu bili), preprodavci koji nabiflaju dovoljan broj postova pa valjaju robu do iznemoglosti ili kakvi treci slucajevi kakvih imas na forumu.

Evo uzmi mene za primer, ne ulazim vise u sukobe ni sa kim. Apple fanboje koji me nerviraju ignorisem, preprodajom se ne bavim, iskljucivo pratim ono sto me zanima i posvecujem paznju clanovima za koje sam za ovih sest godina koliko sam clan foruma, skontao da su okej i interestantni ljudi.
 
Ma da Apple i fanbojevi su za sve krivi ukljucujuci pad meteora u Rusiji. Ne znam kako iko normalan moze progutati prvi post ovde, covek je xxx puta prekrsio sva moguca pravila foruma, dobio xxx novih sansi ali jednostavno ne zna da se ponasa na forumu sto je svojim uvredljivim rant-om i pokazao i sa time ama bas nikakve veze nema ni Apple ni fanbojevi vec nedostatak osnovne kulture ponasanja na forumu.
 
Poslednja izmena:
Igore evo ti moj savet tj 4 komada:
1. prestani da vodis bitku sa adminima jer ne mozes da pobedis
2. zamoli da ti obrisu ovaj acc
3. napravi cetvrti po redu i ne predstavljaj se uopste
4. kad vidis da ces da uletis u neku raspravu jednostavno zatvori browser, suzdrzi se. Ovo je skroz sporedna stvar u zivotu, suzdrzi se malo.

Sve ovo se desava bas zato sto ti bas uzivas u ulozi zlocinca ;)
 
Igore, lepo ti je sajber rekao. Mada mislim da greši kad kaže da voliš ulogu zločinca, više voliš isterivanje pravde.
Ovde ima skvakavih ljudi, i običnih članova i moderatora, neko je pod libelu, neko baš i nije, ali jednostavno nije vredno maltretiranja da isteruješ neku pravdu. Prosto se ne upuštaj u glupe rasprave Apple vs bio ko i sl.

Kada me sektaši zaustave na ulici i krenu da smaraju, ne upuštam se u rasprave sa njima da im dokažem da greše, već prosto produžim dalje. E, tako treba i ovde postupati.
 
Secam se kad si jedan dan spamovao temu o filmovima i kada sam zamolio da se ne skrece sa teme, da sam odmah od tebe (Garancija) dobio poruku sa naslovom " brate glup si ili si lenj da procitas Garancija". Toliko
 
Verovatno je to cuvena polemika kako su goodfellas, the godfather, heat, donnie brasco itd njesra filmovi i da su krivi za drustveno-moralnu krizu u Srbiji devedesetih, pevaljke, turbo folk, mafijase, zeldije.. :d
 
Eto, ko procita da znate zasto me nema na forumu. imam "mute-warn" jedinstven u istoriji ovog foruma. eto toliko me mrze i toliko nema veze sa pravilima. Klasicna srpska posla i mrznja prema meni jer sam drugaciji od njih a ne zato sto sam los. Tema ce naravno biti obrisana, NIKO od njih nece imati ni MUDA ni razuma ni intelekta da zapravo odgovori na istu, jer ponavljam - niko od njih ne zivi u realnom svetu i niko od njih ni ne pomislja da prizna drugome da je u pravu, pa makar lud moderator u napadu besnila obrisao 200 postova i 3 vece teme forumske zajednice za jedno vece - kriv je neko drugi, i kao Voldemortovo ime - taj akt se ne sme spominjati ubuduce.

Brate, tebi svaka cast sto imas zivce da se iznova vracas na forum, posle svih tih upozerenja i banovanja. Ja iskreno ne bih imao zivaca, odavno bi batalio ovaj forum.
A preterivali su i jedni i drugi, i moderatori koji su cesto nepravedni prema tebi (kao to selektivno brisanje tvojih 160 postova u Apple podforumu, iako je sigurno da nisi u svakom od njih prekrsio pravilo) ali i ti cesto znas da uvredis coveka...
 
Igore evo ti moj savet tj 4 komada:
1. prestani da vodis bitku sa adminima jer ne mozes da pobedis
2. zamoli da ti obrisu ovaj acc
3. napravi cetvrti po redu i ne predstavljaj se uopste
4. kad vidis da ces da uletis u neku raspravu jednostavno zatvori browser, suzdrzi se. Ovo je skroz sporedna stvar u zivotu, suzdrzi se malo.

Sve ovo se desava bas zato sto ti bas uzivas u ulozi zlocinca ;)

+1:wave:
 
G@W i HSV - povodom Apple rasprave: Do skoro, dok im se nije skrenula paznja na benchmark sajtu SVAKI opis telefona je pocinjao sa: HTC/Samsung/proizvodjac je "inspirisan iPhone 5" ; "zadnja maska koja neodoljivo podseca na iPhone5" ; "telefonira se kao sa iPhone5" i tako dalje, pored svih silnih pokusaja Pece da napomene da u redakciji "ima oba tabora". pa su malo promenili plocu kada su random posetioci sajta ostavljali prvi komentar da im se to poprilicno smucilo sto u mobile sekciji svaki telefon pocinje sa "iphone5". Meni to smeta, svakom normalnom to smeta, u celoj iPhone raspravi povodom Samsung tuzbe su se snakeeyes, webster, vasic i drugari UZ protekciju moderatora bavili "kvadratom sa zaboljenim ivicama" kao ekskluzivnim pravom kompanije Apple i taj stav je poceo da dobija protektorat na forumu u reziji ByMax-a. To nije normalno, to je zabrinjavajuce pogotovo u srbiji gde je njih 90% apple-ovaca lagano doslo na temu sa stavom "socijalo i bedo kad budete imali za ajfon javite se" na celu sa malim Padawan-om koji izgleda nigde drugde ninije mogao da nauci bolje osim od njih citajuci direktno. U jednom trenutku je odgovor administracije bio "pustite ih ako oce da budu iSheep, njihova stvar" < njihova stvar sto TRUJU domacu IT scenu sa "bedo nemas pare za iPhone" izjavama .. ? ja necu da predjem preko toga, ja to nikad necu da precutim. Ako je to "lose ponasanje" sto se protivim da me mali Padawan od 14 godina naziva sirotinjom zato sto ne volim iTunes i App store, onda do mojega. Odlicna "nepristrasna" moderacija foruma.

@ sajberKurajber - druze, rado bih. pokusao sam sto puta. I onda dobijem warn/ban zato sto sam napisao "sledeca epizoda je odlicna, odusevio sam se" - i to bude navedeno kao "spoiler" i krsenje "pravila foruma" pod napomenom "ne zabadaj drugima prste u oci, ne pravi probleme". A bez da navodim imena, samo cu reci da je jedan clan foruma na pitanje "zasto mi je obrisan post" dobio odgovor "smaras" i PERMban. dakle decko je dobio permban zbog pitanja sto mu je obrisan post. pa je morao Peca da intervenise i OPET da ne skrene paznju mod ekipi na to nenormalno ponasanje vec je tom clanu "ocitana bukvica" i decko je jos i poverovao kako je problematican. Eto dotle ide nelogicnost kad "iznerviras Bench Mod Titane na nebu". Kako da se ne iznervira covek kada mu se to desi, recimo usred privatne prepiske sa nekim oko potencijalnog posla, saradnje i slicno, sto se desava jako cesto na forumu .. ?

@stevanix - care, sram te bilo :) idi u inbox i vidi kako smo zavrsili to dopisivanje, gde si zapravo priznao svoju gresku i prozivku. opet srpska posla ...
 
Igore, meni samo ovde ti nisi jasan. Ako vec nisi pozeljan u nekom drustvu (apsolutno je nebitan razlog), okrenes se i odes, a ne pokusavas na silu da se utrpas u isto uz izigravanje Kalimera.
 
Zaboravih jako bitnu statistiku:

- Dok se nije znalo da je "Garancija" u stvari Igoritza: 320 postova - 0 warn-ova.

- Kada sam rekao sa naloga Garancija da sam Igoritza: 130 postova - 6 warn-ova.

pametnom dosta da zakljuci

Ja bih rekao da se ne lozis na tu tezu jer se znalo ko si cim si prvi put zinuo, a veruj mi da to nije bilo tesko zakljuciti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno