Šta je novo?

Kucni internet preko mts kartice: Zasto se internet konstantno prekida?

Echo

Cenjen
Učlanjen(a)
06.02.2011
Poruke
301
Poena
195
Pozdrav ljudi, imam neki ZTE 4G modem za kucni internet, ostao mi je jos od vip-a. U njega sam ubacio mts postpaid karticu (tacnije, kontrola troskova 4UBOX4) da mi sluzi kao kucni internet.
Medjutim, internet je poprilicno nestabilan, u smislu da mi obara kvalitet slike na youtube, cesto se javlja uzvicnik pored wi-fi-a (connected without internet), cesto mi istrokira ucitavanje stranice, a kada odem na speedtest vrti onaj krug preko minut, i pazite sada - kada krene speed test brzina bude 20 mbps ili vise! Kad god mi internet istrokira, odem u speed test "da ga uhvatim na delu", on krene da vrti, i kad ga pokrene, brzina gotovo uvek bude preko 10-15 mbps.

Isti problem imam i na tabletu i na telefonu (galaxy s20 fe, i tab s6 lite). Ali da bar znam do cega je. Jednom sam provalio da nisam mogao da udjem na 192.168.0.1 dok sam imao taj uzvicnik pored wi-fi, tako da bukvalno sumnjam na sve, od mts-a, preko oba samsungova uredjaja (tipa updateovima upropastili softver), pa do modema. Provalio sam isto da ce taj uzvicnik cesce da mi se pojavi ili da mi internet zatrokira ako strimujem nesto, ili otvorim 7-8 tabova da mi ucita nesto. I opet kazem, ako odem na speed test, posle minut "connecting-a" brzina i ping budu normalni. Jel ima neko ideju odakle da krenem?
 
CAT4 ruter.B525 sa mts karticom kod mene od 60 do 100 kako kad zavisi od opterecenja
15597668956.png
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jel ima neko ideju odakle da krenem?
Zovi Mts.
Dal ti na tom paketu možeš uopšte da radiš to što radiš, jer kako shvatam koristiš personalnu karticu da radi kao hot-spot?
Provajderi kažu: no, no.

Edit: ako taj modem ima opciju, zaključaj ga u podešavanjima da koristi samo 4G. (možda se sam prebacuje na 3G?)
 
Dal ti na tom paketu možeš uopšte da radiš to što radiš, jer kako shvatam koristiš personalnu karticu da radi kao hot-spot?
Provajderi kažu: no, no.
Kako to mislis no no? Znam jedino za Neo Neo da je bila "siva zona" dok jos nije bilo definisano onih 50GB za hotspot, ali hotspot koristim redovno poslednjih 5-6 godina u paketima sa definisanim brojem GB (doduse ne na mts, prvo telenor, pa vip), i do ove godine nisam imao tih problema. Citao sam na forumu ovde za onaj "vikend net" da ima neke sesije u odredjenim intervalima, nemoj samo da bude da i mts ima neke svoje sesije, na svakih 100 mb (daleko bilo). Ali gde to da proverim, mislim da mi ni mts to ne bi priznao.
 
Nadji snagu signala koliko dobijaš na taj modem slikaj taj meni da nije Antena ili nešto se zeznulo
 
Po onim tabelama ispada da je jako slab, sad ne znam dal ista tabela vazi i za modeme ili samo za telefone. Koliko je kod tebe?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231206_175626_Chrome.jpg
    Screenshot_20231206_175626_Chrome.jpg
    111 KB · Pregleda: 32
Po onim tabelama ispada da je jako slab, sad ne znam dal ista tabela vazi i za modeme ili samo za telefone. Koliko je kod tebe?
Pristojan je signal. Ne znam sta ga buni. Da probas statički IP i gateway. I stavi google DNS. Cisto da nije do mreze neki pogub...
 
Ma meni nesto smrducka da je mts. Jer i dok mi je bio dual sim u telefonu, mts mi je stalno skakao sa 4G na H+. Inace, H+ nisam video godinama pre toga. Nego nisam uspeo da pronadjem u podesavanjima modema 4G only.
 
1701917127638.png
Ovakvo ti je kod mene stanje
 
Ja pola tih podataka i nemam prikazano, recimo ovo na kojim frekvencijama sam zakacen. Moj modem je ZTE mf283+ originalno dobijen u A1 pre ne znam koliko godina. On je ili zesce zakljucan, ili tezak krs ocigledno.
 
Nije zaključan ali jeste kršina, 2 su mi crkla za 5 godina.. Srećom su u garanciji dok si sa tim provajderom.
 
Ja pola tih podataka i nemam prikazano, recimo ovo na kojim frekvencijama sam zakacen. Moj modem je ZTE mf283+ originalno dobijen u A1 pre ne znam koliko godina. On je ili zesce zakljucan, ili tezak krs ocigledno.
nema to imao sam ga
 
Nego nisam uspeo da pronadjem u podesavanjima modema 4G only.
Ne znam koji uredjaj tacno imas (ZTE je sirok pojam, trebamo oznaku) pa probaj ako imas ovakav Menu da tu i potrazis. (lokacija na linku)

edit> Sad citam da imas ZTE mf283+
Ovakva podesavanju su bilavi na ZTE mf283v modelu, kao na linku sta sam gore postavio u tekstu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno