Šta je novo?

Kućna mreža

TomislavT

Poštovan
Učlanjen(a)
12.10.2017
Poruke
22
Poena
54
U pitanju je kuća na tri sprata i želeo sam da u svakom delu kuće imam pristojan signal za internet.
Koristim SBB-ov ruter Technicolor CGA2121 i na njega su mrežnim kablovima povezana dva rutera: TP Link Archer C7 i još jedan ruter TP Link (ne znam oznaku), na 2,4gHz. Između su još tri sviča. Internet signal je korektan, bilo preko kabla, bilo preko Wi-Fi.
Želeo bih da umrežim sve računare i ostale medijske uređaje (telefone, tablet, android medijske uređaje) i da, npr, priključim jedan HDD disk na jednom računaru, sa medijskim sadržajem (filmovi, serije), i da bude vidljiv na svim uređajima. Za sada mi uspeva da medijske failove vidim, samo u okviru uređaja koji su povezani na svaki ruter pojedinačno (uređaji koji su povezani kablom preko sviča i preko WiFi mreže na Technicolor CGA2121, uređaji koji su povezani kablom preko sviča i preko WiFi mreže na TP Link Archer C7,uređaji koji su povezani kablom preko sviča i preko WiFi mreže na TP Link za koji ne znam oznaku). Ne uspevam da "vidim" medijske failove npr. sa HDD-a povezanog na računar koji je povezan sa Technicolor CGA2121, na android uređaju koji je kablom povezan sa TP Link Archer C7).
Napominjem da nisam "stručnjak" za umrežavanje i sve ovo sam uspeo da povežem na osnovu raznih tutorijala.

Da li postoji rešenje za ovaj moj problem?

Hvala unapred na svim sugestijama
 
Postoji. Ja bih prodao te rutere i dao pare za neki dobar Mesh sistem. ASUS preferencijalno.
 
Pozdrav, izlazim iz okvira teme, ali da pitam - kako se provajderi štite od toga da se komšije u zgradi udruže u Mesh sistem (recimo prvi i drugi sprat)?
Pogotovo sada kada se nude gigabiti protoka.
Ne kažem da komšije u Srbiji mogu oko bilo čega da se dogovore, ali pričamo hipotetički.
 
Pozdrav, izlazim iz okvira teme, ali da pitam - kako se provajderi štite od toga da se komšije u zgradi udruže u Mesh sistem (recimo prvi i drugi sprat)?
Pogotovo sada kada se nude gigabiti protoka.
Ne kažem da komšije u Srbiji mogu oko bilo čega da se dogovore, ali pričamo hipotetički.
Zamisli da je net npr na tebe, da li bi se ti prihvatio da svakog meseca sledece dve godine vijas 5 komsija za npr 1000 dinara?
Odlican recept da se uvalis u vrlo neprijatne situacije ili da u najboljem slucaju zahlade medjuljudski odnosi...
I drugo, za neke stvari na netu se moze zaglaviti dobrana robija, a net na tvoje ime, pa ti objasni "nisam ja" vec jedan od 5 komsija ili neko od njihovih gostiju...
Ovo je moje licno vidjenje stvari, za desetak ili dvadeset eura mesecno razlike, ipak moj licni mir nema cenu.
 
Nazad
Vrh Dno