Šta je novo?

Kućište koje ima HDD docking station?

Vl@da

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2007
Poruke
1,015
Poena
360
Pozdrav, da li neko možda zna za kućište koje ima HDD docking station a može da se kupi kod nas u prodavnicama?

Trenutno imam Cooler Master 690 II koje me dobro služi već 5-6 godina (ako ne i više), a pošto ću uskoro sklapati novu konfiguraciju razmišljam da uzmem i novo kućište ali mi je docking station za 3.5 HDD dosta bitan faktor a koliko god tražio tako nešto nisam uspeo da nađem kod nas...
 
Pozdrav, da li neko možda zna za kućište koje ima HDD docking station a može da se kupi kod nas u prodavnicama?

Trenutno imam Cooler Master 690 II koje me dobro služi već 5-6 godina (ako ne i više), a pošto ću uskoro sklapati novu konfiguraciju razmišljam da uzmem i novo kućište ali mi je docking station za 3.5 HDD dosta bitan faktor a koliko god tražio tako nešto nisam uspeo da nađem kod nas...
Ako kućište ima mesto za CD/DVD player možeš da uzmeš 3.5" dock odvojeneo. Ja imam ovaj za 3 diska https://www.lc-power.com/en/product/archive/accessories-keyboards-mice-etc/lc-ada-525-3x35-swap/ ali sam ga izvadio pošto sada imam samo jedan 3.5" HDD. Postoje i za jedan i više diskova. Kupljen u Beogradu. Ako te interesuje javiću ti na PM.
 

Hvala nisam ovo zapazio :)


A sto ne kupis posebno HDD docking station (primer.. LC-DOCK-U3-III - HDD docking station) i onda ti nece trebati takvo kuciste.
Isto imam Cooler Master 690 i svojevremeno sam kupio RaidSonic ICY BOX IB-110, koji mi zavrsava posao.
Ima eSATA, USB 2.0, moze 2.5" i 3.5" HDD, ima Plug & Play, Hot Swap...I mozes da kupis kuciste koje god hoces.

Koristio sam i docking station ranije ali čak i kada je USB 3.0 primetno je sporije nego kada zakačiš disk direktno na SATA konektor


Ako kućište ima mesto za CD/DVD player možeš da uzmeš 3.5" dock odvojeneo. Ja imam ovaj za 3 diska https://www.lc-power.com/en/product/archive/accessories-keyboards-mice-etc/lc-ada-525-3x35-swap/ ali sam ga izvadio pošto sada imam samo jedan 3.5" HDD. Postoje i za jedan i više diskova. Kupljen u Beogradu. Ako te interesuje javiću ti na PM.

Već imam takav "interni" dock ali malo smara što kad hoću da zamenim neki disk moram da vadim fiokicu napolje, pa da odšrafljujem disk, zašrafim novi itd... Verovatno postoji neki dock gde nema tog šrafljenja ali ova varijanta na vrhu kućišta mi je definitivno najlakša za korišćenje... :)
 
Hvala nisam ovo zapazio :)




Koristio sam i docking station ranije ali čak i kada je USB 3.0 primetno je sporije nego kada zakačiš disk direktno na SATA konektor




Već imam takav "interni" dock ali malo smara što kad hoću da zamenim neki disk moram da vadim fiokicu napolje, pa da odšrafljujem disk, zašrafim novi itd... Verovatno postoji neki dock gde nema tog šrafljenja ali ova varijanta na vrhu kućišta mi je definitivno najlakša za korišćenje... :)
Ovaj nema nikakav "tray", samo se otvore vratanca i ubaci SATA disk.
 
Bio sam u istoj dilemi kao i ti posto imam isto kuciste kao i ti cooler master 690 II advanced.
Pre par meseci sam radio upgrade sistema i ostavio sam kuciste.
Menjao plocu,procesor,memoriju i ssd nvm2.
Generalno je kuciste dosta dobro osmisljeno sto se tice hladjenja i kablova ,plus ima hdd docking station .
Ja bih ga iskreno ostavio i nadogradio sistem.Jedino ako si ga izgustirao onda je to drugi problem.
Po meni jedina mana mu je na front panelu usb koji je 2.0.Izaslo je posle ovog naseg modela i model isti ovakav ali je imao na front panelu usb 3.0.

 
Probaj ovo, ja imam 2

Cooler Master HAF X SATA Front HDD Dock​

 
Bio sam u istoj dilemi kao i ti posto imam isto kuciste kao i ti cooler master 690 II advanced.
Pre par meseci sam radio upgrade sistema i ostavio sam kuciste.
Menjao plocu,procesor,memoriju i ssd nvm2.
Generalno je kuciste dosta dobro osmisljeno sto se tice hladjenja i kablova ,plus ima hdd docking station .
Ja bih ga iskreno ostavio i nadogradio sistem.Jedino ako si ga izgustirao onda je to drugi problem.
Po meni jedina mana mu je na front panelu usb koji je 2.0.Izaslo je posle ovog naseg modela i model isti ovakav ali je imao na front panelu usb 3.0.

Možda ću na kraju i da ga ostavim, ovom kućištu u suštini ništa ne fali nego je valjda svima navika da kada uzimaju novi komp uzmu i novo kućište... :)
 
Koliko ljudi sa istim dilemama na ovom forumu :D
Meni na 690II advanced samo smeta što sam kupio USB 2.0 model a ne 3.0
ja ću na kraju ovako nešto da bocnem u 5.25 i rešim problem
 
Koristio sam i docking station ranije ali čak i kada je USB 3.0 primetno je sporije nego kada zakačiš disk direktno na SATA konektor

Vec sam ti napisao karakteristike za docking station, povezujes ga sa eSATA kablom.
Bas na tvom kucistu imas odozgo jedan eSATA konektor, kabli dobijes uz docking.
Brzine su iste kao kad je HDD u kucistu, isto je SATA konekcija.
I vadis HDD iz docking-a kao flesku, odjavis i ubacis drugi (Hot swap). Bolje ne moze od ovoga.
 
Samo što postoji jedan problem sa eSATA. Postali su rijetkost na matičnim pločama.
 
Mozda moze da se iskombinuje sa kablom SATA na eSATA..
 
Koliko ljudi sa istim dilemama na ovom forumu :D
Meni na 690II advanced samo smeta što sam kupio USB 2.0 model a ne 3.0
ja ću na kraju ovako nešto da bocnem u 5.25 i rešim problem
Pa pazi ja kad sam kupovao 690 advance tada nije bilo verzije sa 3.0 usb portom.Samo usb 2.0 na front panelu.Kupio sam kuciste maltene kad se pojavilo kod nas.Tu mislim na firmu cooler master.
Verzija sa front usb 3.0 je izasla kasnije i nisam hteo samo zbog toga da menjam kuciste.
Inace sam kupio tada kvalitetan usb 3.0 kabl i vezao ga pozadi na plocu.Kabl je mislim 1,5 m duzine i odlicno radi posao za sada.
Mada je ovo dobra ideja sa ovim linkom sto si naveo.
 
Nazad
Vrh Dno