Šta je novo?

Kućna rasveta

Jel ima neko preporuku za led E27 4000k oko 10w ali da moze da se dimuje sa onim malim daljinskim ne preko aplikacije pošto će je koristiti starije osobe pa im je tako jednostavnije. Gledao sam KP i AliExpress ima svega i svačega
 
IKEA Trådfri. Ja sam ubacio tri ovakve u spavaće sobe, daljinski na noćnom ormariću, savršena varijanta. 11W, i može da se odabere 4000K temperatura sa punim fluksom.

Ima i ova jeftinija varijanta, ali je slabija, i ima samo 2700K.
 
Prva je odlična samo malo jaka cena pošto im treba više komada
 


Jel ova prva nije plafonjera ili jeste da li je 18w previše za hodnik/kuhinju?
 
Koliko naplaćuju postavljanje nadgradne Led plafonjere, imam 2-3 kom?
 
Pa sijalice sa senzorom pokreta. :) Ne znam da li ti treba samo obična sijalica, ili komplet svetiljka. Gugluj sijalica ili svetiljka sa senzorom pokreta, dobićeš dosta rezultata.

Ima li neko preporuku za nesto relativno kvalitetnije da se ne kvari odmah alii da nije preskupo? Treba nam za zgradu. Ceo komplet...a moze i samo komplet na koji ide led sijalica plus sijalica... ili je sve isto sta god da uzmemo? to je oko 2000 din komplet?
 
Ne znam da li mislimo na isto?
pre par godina kod nas u zgradi (u hodnicima tj zajedničke prostorije) su zamenili sve neonke sa LED plafonjerama sa senzorom. Probaj preko stambenog mozda su još aktuelne ove akcije.
 
E mi smo dobili te sijalice pre dve godine.. zamenjene obicni.. ali sad po neka pocela da crkava. Zgrada ima 10 spratova i 80 stanova :) Stambeno generalno ne dolazi nikad da ovo menja...tj dodje jednom u godinu dana. Kazu guzva nemaju vremena i bla bla... :) A nije realno da tipa nemamo sijalice bas dugo :)

Zato pitam kako da ovo sami menjamo ..tj za sta :) Postavili su nam jedno da kazemo 50tak sijalica..od toga je crklo ili je problem do sada sa 15tak sijalica posle dve godine... skoro trecina..malo mi to veliki broj.. A realno ne dodju da menjaju
 
Preporuka za led reflektor 10-20w?Ili da cekam kad budu opet u Lidlu??
Uzimao sam Prosto,crkao posle godinu dana a nisam hteo da se zezam reklamacijom ali te kineske krseve vise nikad.
 
Ima li neko preporuku za klasicnu plafonjeru od bar 2000 lm (pozeljno 2500lm) i CRI >90? Ikea nymane ima ispod 2000lm, pa bih nju preskocio. Secam se da je eglo na svom sajtu za vecinu plafonjera stavljao da je CRI/Ra 90, ali sad uopste vise nema tog podatka. Sto je najgore, kad guglam konkretan model plafonjere, na stranim sajtovima jedva nadjem info da je CRI >80, sto definitivno nije pisalo na domacem eglo sajtu.
 
Izgleda da je kod nas ipak nemoguce kupiti plafonjera sa indexom >90, a da nije ikeina. Iz egla kazu da imaju samo one sa >80.
 
Teško da ćeš primetiti razliku. Ako ti je toliko bitno, kupi šta se nudi. Nymåne su fine plafonjere, ja sam montirao 3 kom. u dnevnoj sobi pre dve godine, i lepo rade.

Ako CRI nije toliko kritičan razmotri i npr. Philips HUE seriju, ili Osram Ledvance.
 
Nymane nema dovoljno lumena, pa bih nju preskočio, inače verujem da su ovako super. Dve bi opet bile previše i ružno bi izgledalo.

Hteo bih da uzmem sa CRI > 90, kad već kupujem, a ionako je neću menjati bar 3-4 godine. Tu je eglo suoer sa 5god garancije. Philips možda ima neke sa visokim CRI, ali ih ne nađoh kod nas.
 
Philips u dokumentaciji za HUE uopšte ne navodi CRI. Našao sam samo negde na sajtu da su im generalno LED-ovi sa CRI > 80.
 
Nymane nema dovoljno lumena, pa bih nju preskočio, inače verujem da su ovako super. Dve bi opet bile previše i ružno bi izgledalo.

Hteo bih da uzmem sa CRI > 90, kad već kupujem, a ionako je neću menjati bar 3-4 godine. Tu je eglo suoer sa 5god garancije. Philips možda ima neke sa visokim CRI, ali ih ne nađoh kod nas.

Ja sam uzeo ćerki za sobu 2 ove.

Ona je prezadovoljna. Pošto često noću slika za školu (Dizajnerska) važno joj je da može da podesi kelvine na dnevno svetlo.

Na našem sajtu ne piše koji je CRI, ali vidim na stranim da pišu 95%

 
Philips ima dobre E27, ok svetlo, mala kugla, pasuju u većinu lampi, nisu ni ni puno skupe, uzimao sam gomilu u T**** u Srbiji, bile 450 dinara 1521 lumena.

1635926181676.png
 
Uzeo ovu plafonjeru sa daljinskim u Lidlu ali imam problem jer je LG TV u istoj prostoriji gde i plafonjera pa dolazi do problema kada se bilo koji od daljnskih koristi. Ima li neko ideju da li se moze promeniti frekvencija na plafonjeri ili na tv?
Inace extra sija pa sam sa te strane zadovoljan😃
 

Prilozi

  • 87F9B5FB-3BB0-4425-8DAB-C0583928E9F0.jpeg
    87F9B5FB-3BB0-4425-8DAB-C0583928E9F0.jpeg
    174.3 KB · Pregleda: 66
Uzeo ovu plafonjeru sa daljinskim u Lidlu ali imam problem jer je LG TV u istoj prostoriji gde i plafonjera pa dolazi do problema kada se bilo koji od daljnskih koristi. Ima li neko ideju da li se moze promeniti frekvencija na plafonjeri ili na tv?
Inace extra sija pa sam sa te strane zadovoljan😃
Koji tv u.pitanju? Ako moze magic remote, on radi preko bt.
Koja cena?
 
LG TV LK 6100PLB a plafonjera je bila 4000 u Lidlu.
 
Izgleda da moze, najbolje da uzmes od nekoga da probaš, ili da vratis plafonjeru.
Koji Lidl je u pitanju, dobra je cena za 38w i toliko lumena, nema je u katalozima koliko vidim?
 
To je bilo u ponudi pre neku nedelju. I ja se dvoumio da li da je uzmem, jer je CRI 80, mislio eglo ima 90, medjutim i kod njih je isto 80, tako da se zeznuh.
 
Izgleda da moze, najbolje da uzmes od nekoga da probaš, ili da vratis plafonjeru.
Koji Lidl je u pitanju, dobra je cena za 38w i toliko lumena, nema je u katalozima koliko vidim?
Nema mozda je ostalo jos 1-2 kutije al su otvarane. NS je u pitanju Temerinska ulica kod pumpe Shell
 
Zna li neko gde bih mogao da kupim (osim aliexpresa) led sijalicu R7S 118mm 3000 K oko 10W
 
poslao na PP da ne bude da je reklama. Inače prvi rezultati na google "R7S 118mm"
 
Ima li neko preporuku za g9 ~3000K led sijalice koje ne trepere, ono kad ukljucite kameru na telefonu a ona poludi.
300-400lm, ali nije mnogo bitno, samo da ne treperi.
 
@Boza_S6 to sto ti treperi jeste PWM, tako radi, pulse width modulation, ogromnom brzinom se pali i gasi sto oko ne moze da registruje ali se vidi na kameri.
Treba ti nesto CC sto radi na konstantnu struju, verujem da svaka brendirana radi tako.

Ima li ko kakvu preporuku za LED plafonjeru dimabilnu ? Bitno je da bude dimabilna 4000-5000k i nekih 1500-2000 lumena raspon maksimalne jacine svetlosti, naravno da cena nije neka ludacka nesto pristupacno do 2000-3000 din..
 
@Boza_S6 to sto ti treperi jeste PWM, tako radi, pulse width modulation, ogromnom brzinom se pali i gasi sto oko ne moze da registruje ali se vidi na kameri.
Treba ti nesto CC sto radi na konstantnu struju, verujem da svaka brendirana radi tako.
Ove g9 što imam se pale i gase ali ne baš ogromnom brzinom :D više izgleda da rade na 60Hz.

Je l može neka preporuka za neke koje su sigurno dobre?
 
Nazad
Vrh Dno