Šta je novo?

Kratka anketa o korišćenju društvene mreže Facebook: potrebna pomoć

djpaan

Čuven
Učlanjen(a)
16.04.2004
Poruke
885
Poena
645
Postovane kolege forumasi,

sprovodim kratku anketu u vezi sa koriscenjem drustvene mreže Facebook, u sklopu istrazivanja socioloskog fenomena drustvenih mreza.

Vasa pomoc mi je vise nego dobrodosla. Ukoliko imate nalog na Facebooku, molim Vas da popunite kratku anketu koja se nalazi na adresi:

https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHRMeGJINUpIOGR0NDFxUDh5RHpPZkE6MA

Sto veci broj odgovora prikupim, imacu realniju sliku i izuzetno vredan materijal za istrazivanje koje sprovodim. Anketa ce trajati 7 dana, te Vas pozivam da uzmete ucesca.

Sve rezultate ankete cu predstaviti ovde.

Hvala, A
 
Ako si hteo realniju sliku zasto nisi stavio pod pitanje "Koliko često posećujete Facebook društvenu mrežu?" opciju " Ne posecujem" ?
 
vec sam sproevo jednu anketu o ukupnom broju ljudi koji koriste i ne koriste fb, a sada mi trebaju samo podaci osoba koje koriste...
 
iskreno, dvoumio sam se da li da je prosledim samo svojim fb prijateljima, ali kako ih nemam mnogo, forum mi je sredstvo da doprem do veceg auditorijuma.
U svakom slucaju, hvala sto ste se odazvali pozivu.
 
vec sam sproevo jednu anketu o ukupnom broju ljudi koji koriste i ne koriste fb, a sada mi trebaju samo podaci osoba koje koriste...

Aha,tako vec moze :)

Evo zena je odradila anketu,ipak sam pomogao koliko sam mogao :)
 
Hvala,

iskreno sam zapanjen da je 45 min 30 ljudi popunilo anketu :)

Reultati takodje interesantni :)
 
od tih 30, 5-6 su moji :p
 
ne kvari tacnost i objektivnost ankete :p
 
evo i ja sam dao svoj doprinos... ;) mozda si samo trebao ponuditi i jos par opcija na nekim pitanjima... recimo ima ljudi koje politika uopste ne zanima :)

pozdrav
 
116 ljudi je do sada popunilo ankeu... nice!
@kvu, imas tu opciju u fb upitniku, tako da je pitanje tako i koncipirano. Ali po staroj dobroj, 3 srbina, 4 partije, svi znamo koliko je politika usla u ans zivot i samim tim imamo odredjene politicke stavoe. to sto ljudi mesaju clanstvo sa simpatizerstvom neke stranke to je druga stvar:) taj deo o politici mi je interesantan zbog drugog dela rada, kada poredim srbiju i usa o politickoj angazovanosti na fbkoje je tamo dosta jaka i u konstantnoj ekspanziji...
 
Interensatno mi je ovo poslednje pitanje, kapiram da ce 90% mladjih anketiranih ljudi otkaciti odgovor "Ne" (iako sam ja recimo, stavio da, jer sam sa organizacijom radio na istrazivanju zloupotrebe dece putem interneta i svestan sam koliko se svaki javni podatak moze iskoristiti).
 
Iznenadices se u vezi sa ovim poslednjim posto, ovo unsta sada gledam daje drugaciju, zanimljiviju sliku ;)
 
Kad smo vec kod FB:

Koja je razlika između Zuckerberga i Assangea?

Assange (WikiLeaks) vam daje privatne informacije korporacija besplatno
i on je negativac.

Mark Zuckerberg (Facebook) vaše privatne informacije daje korporacijama
u zamjenu za novac i on je osoba godine.
 
imam account ali ne ulazim upste jer mi je face... nekako gloop
 
face ti je nekako sta?
 
Nazad
Vrh Dno