Šta je novo?

Krađa opreme za rudarenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edy11

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2007
Poruke
508
Poena
330
Oprostite jedan off topik
Sinoc su nam ukrali 8 masina,lokacija Altina Zemun
2 masine su sa po 6 rx 6700xt
2 masine su sa ukupno 10 karti rx 6600xt
1 masina sa 8 karti rx 6600
1 masina sa 6 kari rx 580/8gb
1 masina sa 3 rx 6800 + 1 radeon 7
1 masina sa 5 gtx 2060 + 1 3060
Ako neko nesto cuje ili mu ponudi,bio bi mu zahvalan(normalno i finansiski,ako se ispostavi da su to te makine)
 
Oprostite jedan off topik
Sinoc su nam ukrali 8 masina,lokacija Altina Zemun
2 masine su sa po 6 rx 6700xt
2 masine su sa ukupno 10 karti rx 6600xt
1 masina sa 8 karti rx 6600
1 masina sa 6 kari rx 580/8gb
1 masina sa 3 rx 6800 + 1 radeon 7
1 masina sa 5 gtx 2060 + 1 3060
Ako neko nesto cuje ili mu ponudi,bio bi mu zahvalan(normalno i finansiski,ako se ispostavi da su to te makine)
 
imas seriske brojeve i kutije ?
verovatbo si vec prijavio ,ako nisi trci.
sretno
 
Oprostite jedan off topik
Sinoc su nam ukrali 8 masina,lokacija Altina Zemun
2 masine su sa po 6 rx 6700xt
2 masine su sa ukupno 10 karti rx 6600xt
1 masina sa 8 karti rx 6600
1 masina sa 6 kari rx 580/8gb
1 masina sa 3 rx 6800 + 1 radeon 7
1 masina sa 5 gtx 2060 + 1 3060
Ako neko nesto cuje ili mu ponudi,bio bi mu zahvalan(normalno i finansiski,ako se ispostavi da su to te makine)
Žao mi je da to čujem, možda da otvoriš posebnu temu ako moderatori dozvole, da ostaviš slike i serijske brojeve kartica, ako možemo da pomognemo.
 
Da, najbolje ako imas S/N.
Ako ih nemas zapisano pogledaj da li je HiveOS (ili ako si koristio neki drugi SW) zapamtio S/N.

Ako nije tajna da li je sve bilo u stanu, ili u nekoj hali, lokalu ?
 
Oprostite jedan off topik
Sinoc su nam ukrali 8 masina,lokacija Altina Zemun
2 masine su sa po 6 rx 6700xt
2 masine su sa ukupno 10 karti rx 6600xt
1 masina sa 8 karti rx 6600
1 masina sa 6 kari rx 580/8gb
1 masina sa 3 rx 6800 + 1 radeon 7
1 masina sa 5 gtx 2060 + 1 3060
Ako neko nesto cuje ili mu ponudi,bio bi mu zahvalan(normalno i finansiski,ako se ispostavi da su to te makine)

crni humor jeste ali taj koji je krao bas ne prati stanje na trzistu..tesko da se ista prodaje
 
Po mojoj proceni je ovo minimum 14.000e i to da se brzo rasproda.
Sigurno vredi i vise..

Uzas, nadam se da ce lopovi te pare da potrose na lecenje..
 
ti koji su to odradili su znali sta i kad i kako da urade. verovatno su to gledali duze vreme i krenuli u akciju kada su smatrali da je cist vazduh. Sigurno su pratili edyjevo kretanje
 
Oprostite jedan off topik
Sinoc su nam ukrali 8 masina,lokacija Altina Zemun
2 masine su sa po 6 rx 6700xt
2 masine su sa ukupno 10 karti rx 6600xt
1 masina sa 8 karti rx 6600
1 masina sa 6 kari rx 580/8gb
1 masina sa 3 rx 6800 + 1 radeon 7
1 masina sa 5 gtx 2060 + 1 3060
Ako neko nesto cuje ili mu ponudi,bio bi mu zahvalan(normalno i finansiski,ako se ispostavi da su to te makine)
Kako sad tome uci u trag :unsure: , kad ce to negde biti opet prikljuceno ili prepakovano.
Sigurno je bila neka kamera tu da se pogleda unazad ko je obilazio lokaciju.
 
Kako sad tome uci u trag :unsure: , kad ce to negde biti opet prikljuceno ili prepakovano.
Sigurno je bila neka kamera tu da se pogleda unazad ko je obilazio lokaciju.
Obisao sam okolo zgrade tri moguca kretanja,znam da nije mnogo,komsiluk mi je izasao u susret dali su mi pristup kamerama,samo sto moram da sacekam ponedeljak(firme su u pitanju)
Nemam pojma koliki mi usb treba da bi pokupio snimke sa 5 lokacija,a u pitanju su otprilike 4 sata snimanja
Ako neko ima ideju nek javi
imas seriske brojeve i kutije ?
verovatbo si vec prijavio ,ako nisi trci.
sretno
Seriske brojeve imam,tako da cekam
HVALA LJUDI NA PODRSCI
 
Obisao sam okolo zgrade tri moguca kretanja,znam da nije mnogo,komsiluk mi je izasao u susret dali su mi pristup kamerama,samo sto moram da sacekam ponedeljak(firme su u pitanju)
Nemam pojma koliki mi usb treba da bi pokupio snimke sa 5 lokacija,a u pitanju su otprilike 4 sata snimanja
Ako neko ima ideju nek javi

Seriske brojeve imam,tako da cekam
HVALA LJUDI NA PODRSCI
Mislim da kad su dosli u stetu, ili su imali kapuljace, maske, kackete i td.
Kad bi imao vremena pogledati unazad neko vreme da li su se tuda motali neki sumnjivi likovi.
I drugo, samo skini snimke sa kamere koja je snimala ka tvojoj lokaciji i nece biti toliko mnogo.
Nadamo se da ces uspeti nesto
 
jel brava razvaljena ili otklucana metlicom?
 
Jarane, to je neko iz blizeg tvog okruženja. U kog ne sumnjaš. Evo ti jedan primjer. Istinit događaj.: Mom poznaniku je neko ukrao 10-tak ETHa. On i njegov zet su istraživali godinu dana, "kako je neko mogao doći do passa, 2FA i drugog. da sa nenjačnice skine te coine" Nakon godinu dana sazna da je to zet uradio. he he
 
he he he he
zato moj $ura nema poverenja u mene.
Ako. Sada moze slobodnu da grize sopstvenu goozoo :p
 
Jarane, to je neko iz blizeg tvog okruženja. U kog ne sumnjaš. Evo ti jedan primjer. Istinit događaj.: Mom poznaniku je neko ukrao 10-tak ETHa. On i njegov zet su istraživali godinu dana, "kako je neko mogao doći do passa, 2FA i drugog. da sa nenjačnice skine te coine" Nakon godinu dana sazna da je to zet uradio. he he
lol zet odlucio da naplati svoju muku :D
 
Jarane, to je neko iz blizeg tvog okruženja. U kog ne sumnjaš. Evo ti jedan primjer. Istinit događaj.: Mom poznaniku je neko ukrao 10-tak ETHa. On i njegov zet su istraživali godinu dana, "kako je neko mogao doći do passa, 2FA i drugog. da sa nenjačnice skine te coine" Nakon godinu dana sazna da je to zet uradio. he he
Sta da Vam kazem,na kraju price ce isto tako biti i kod mene.Vremena imam.a Boga mi i strpljenja.....samo da smo zdravo,a i zivi.Taman me je malo rasteretio za struju
Taman da vidim kako ce proci ovo za merge
:D
 
Ne bih da stajem na muku i nadam se da ce ovo resiti pozitivno za tebe. Samo se pitam gde vam je video nadzor i alarm system na samoj lokaciji. Pored ovog slucaja drzati to sve u nekoj stambenoj zgradi i nemati sve pod “kontrolom” i nadzorom je malo neodgovorno. Toliko ste ulozili u rudnik a nema nista oko sigurnosti (par kamera, alarm, pp zastita…), to vam je +- jedna, dve kartice vise. Mnogo togo je moglo da krene po zlu i da steta bude mnogo veca osim novcane.
 
Ne bih da stajem na muku i nadam se da ce ovo resiti pozitivno za tebe. Samo se pitam gde vam je video nadzor i alarm system na samoj lokaciji. Pored ovog slucaja drzati to sve u nekoj stambenoj zgradi i nemati sve pod “kontrolom” i nadzorom je malo neodgovorno. Toliko ste ulozili u rudnik a nema nista oko sigurnosti (par kamera, alarm, pp zastita…), to vam je +- jedna, dve kartice vise. Mnogo togo je moglo da krene po zlu i da steta bude mnogo veca osim novcane.
U pravu si skroz,mene je licno samo interesovala pp zastita,koju sam i impementirao preko co2 sistema,a ostalo nisam ni razmisljao...krastavac-a 4 sprat bez lifta,da ne upadamo u oci,znam sve sad ali ....usrao sam motku
 
krastavac... Da si metnuo u jedan rig gps tracker... Moz ga ugradis gde pozelis, danas su bar maleni...
 
Mislim da kad su dosli u stetu, ili su imali kapuljace, maske, kackete i td.

Sigurno nisu imali maske. Izašli su sigurno opušteno, kao da je sve nihovo. Policija i da ih nađe verovatno neće da preduzme ništa a čoveka su upropastili.
 
Moguce da je neko iz okruzenja ali sigurno neko ko ne prati situaciju. Ne verujem da bi toliko rizikovao bas sad kad se ocekuje da ce trziste biti zasiceno sa karicama.
 
Dovoljno je da te namirišu narkomani. Drugaru upali u stan i odneli PS 5 i igrice. Policija ih je istog dana našla. PS menjali za drogu, nikom ništa "oni su narkomani" , a PS 5 je pojeo demokratski mrak.
 
krastavac... Da si metnuo u jedan rig gps tracker... Moz ga ugradis gde pozelis, danas su bar maleni...
Sve sam sad uzeo i postavio,na ove ostale sto imam.Velika greska je ta sto sam bas bio opusten,a opustanja ne da nema u ovom poslu nego treba o svemu razmisljati
Cekam,pa kad se pojavinesto od opreme,sve je ovde kupljeno i seriske imam
Dobijam snimke iz okruzenja od ljudi koji imaju video nadzor i cekam da sve skupim na gomilu pa lagano da propratim
Stvarno sam pojeo g.... ali ziva glava sve stvori ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno