Šta je novo?

Konverzija iz AHCI u IDE bez reinstalacije Windowsa XP

amadeusss

Slavan
Učlanjen(a)
21.06.2008
Poruke
190
Poena
320
Pozdrav svima. Nalazim na netu objasnjenja za konvertovanje iz IDE u AHCI bez reinstalacije XP-a, ali ne mogu da nadjem obrnuto, dakle, iz AHCI u IDE. Jel' ima neko link za to? Da li je uopste to moguce?

To mi treba jer mi je otisla maticna ploca na kojoj mi je radio XP u AHCI modu. Sada kada sam nabavio drugu plocu, nece da se podigne taj isti XP u AHCI modu (pojavi se ono standardno plavi ekran na sekundu pa se restartuje), pa sam mislio da konvertujem u IDE, i tako podignem XP.
 
Mislim da nema teorije da XP proradi na drugoj ploči... Mora reinstalacija.

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk
 
Ako si menjao ploču, promenjen je čipset. Mislim da je tu problem a ne IDE/AHCI.
 
Ima način da se to reši. Uključuje brisanje kontrolera za diskove iz registry baze. Radio sam to sa Hirens bootom. Ima alat koji učita registry bazu u offline modu. Ne znam tacno šta treba da se briše, možda nadjem sutra. U principu se obriše stvari vezane za kontroler i onda sistem pokuša da detektuje novi i to prodje.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
@doggy
Da, to je resenje, samo treba znati sta tacno editovati u registry-ju kad podignem Hirens. I dalje guglam.


@telenorce @neba
Sta znam, na drugom disku mi je Win 7, i normalno se podigao na novoj ploci. Mozda jer stara i nova imaju slican chipset.
stara Asus p5k-se
nova Asus p5q-vm
 
Nazad
Vrh Dno