Šta je novo?

Hardver Konfiguracija ~1000€

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Dizzy_Reed

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2007
Poruke
29
Poena
305
Pozdrav forumaši,

Planiram u narednih par meseci da sklopim novu konfiguraciju za Gaming (1440p), VM, programiranje, testing,... Koju bih po potrebi u nekom narednom periodu mogao da nadogradim, pa bih da se posavetujem sa vama.

Do 1k€ planiram za kućište, bez monitora, periferija,...

Elem, konsultacijom KupujemProdajem došao sam do sledeceg;

  • AMD 7600/7700 (bez X) - da li bi bio dovoljan fabrički hladnjak, ili bih trebao dodati i koji?;
  • AsRock B650 livemixer (PG lightning,...?) -preferiram ATX veličinu;
  • Nekih 2x16gb 6000 CL30 DDR5 (preporuka?);
  • Crucial P5 Plus 2tb za OS, najbitnije programe, igre + 2tb PCI3 ssd za mass storage, manje bitne programe, igre,... Npr. Adata s11 pro ili neka sl. kombinacija (1+2tb?);
  • Grafika oko 300-350€ (6700/6750xt, 7600xt, 6800xt, 7700) - ne bih bežao ni od polovine koju mogu lično da testiram pre kupovine;
  • SEASONIC Focus GX 750/850w ili sl;
  • Kućište LC Power LC-805BW ili nešto slično u tom cenovnom rangu, sl. karakteristika - ovo mi je zapalo za oko jer za te pare ima prednji usb c (must), dolazi sa 4 ugrađena ventilatora + opcija za još, deluje poprilično prozračno i da ima dosta opcija za provođenje kablova.
  • Da li sam nešto zaboravio? 😁

Estetika mi nije prioritet. RGB, providne stranice,... Su apsolutno beznačajne, u smislu, ako neka komponenta dolazi u varijanti sa i bez RGB, ne bih dao 1rsd više za onu sa. Bitno da je kućište "uredno" i praktično za sklopiti/održavati, ne mora da šljašti.

Performanse/Cena>Temperature>Buka>Izgled

PC bi najverovatnije stajao u prostoriji bez rutera, tako da se razmišljam da uzmem powerline extender i koristim kabl, ili jednostavno uzmem 10m kabla do druge prostorije (što bi bilo najjeftinije, ali ružno), umesto da pojačam WiFi i uzmem ploču sa ugrađenim WiFi(ili dokupim WiFi karticu).

Unapred zahvalan za vaše savete!
 
CPU: 7600 ima najobicniji kuler, tu verovatno nije lose uzeti bilo kakav, samo da nije stock. 7700 cini mi se ima dobar kuler i radice posao, mada samo za igre je verovatno 7600 dovoljan. Mozes cak i 7500f ako mislis da ti ne znaci nista integrisana grafika, u sustini je isti cip.
RAM koji god 6000 cl30 bi trebalo da je sweetspot, grafiku gledaj 7000 seriju ako je price/performace slican.
 
Hvala na savetu, 7500f mi je totalno promakao!
Videću kroz nekih mesec-dva kada počnem da poručujem komponente kakav sam preciznije sa budžetom, mada vidim da je na KP manje-više 1:1 7500F i 7600. Radije bih u startu uzeo nešto sa više jezgara, PC neće biti namenjen isključivo za igre, ali bi i 6 Zen4 jezgra pojelo trenutno aktuelni 9300h.

Btw, da li mi nešto pored lokalnih radnji i KP za komponente promiče?

Hvala
 
Pa promiče ti Amazon ako možeš od njih da kupuješ. Pogledaj i ovde u oglasima, ne mora baš sve novo a sigurnije je nego na KP i imao bi bolju podršku prodavca. Ako nađeš nešto povoljno nemoj da čekaš ostatak konfe. Što je dobro i povoljno ode za čas.
 
Uzmi bolji kuler za 7600, ja se mučim sa hlađenjem istog i kajem se što ne uzeh Thermalright Phantom Spirit 120 ili Assasina....
 
Nazad
Vrh Dno