Šta je novo?

Konektovanje dva Xbox series X Controller-a na PC preko nativnog bluetooth-a sa ploče

Dimco

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2007
Poruke
1,159
Poena
360
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600X / Thermalright Silver Arrow 130, Noctua NF-A12x25 PWM
Matična ploča
Gigabyte B550I AORUS PRO AX
RAM
Crucial Ballistix DDR4-3600 32GB (2x16GB) BL2K16G36C16U4R
GPU
EVGA RTX 3080 XC3 Ultra
Storage
ADATA XPG GAMMIX S11Pro PCIe Gen3 x4
Zvuk
Presonus Eris E3.5 BT, Arctis Pro Wireless
PSU
Corsair SF750
Kućište
JXK-F1
Monitor
LG 27GL850-B
Miš & tastatura
Anne Pro 2, Logitech G305
Ostale periferije
Presonus Eris E3.5 B
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Interesujeme da li je neko probao da konektuje dva Xbox series X Controller-a na PC preko nativnog bluetooth-a (sa ploče ili usb bluetooth adaptera)?
Znam da se jedan konektuje bez problema, takođe sam pročitao online da sa dva ili više može da dođe do problema (s tim da uvećini situacija i nešto drugo može da bude problem, npr. nedgovarajuća verzija windows-a ili firmware-a na samim kontrolerima).
Želim da izbegnem onaj originalni MS bežični adapter po svaku cenu iz više razloga.
Hvala unapred!
 
U mom slučaju dosta toga. SFF je kućište od 11l a onaj adapter podosta štrči pa mi to malo bode oči. Takođe imam samo jedan slobodan USB port (a da nije usb-c). Svi ovi veliki adapteri su ubodeni u hub od monitora (bežični miš, steam controller), a u portove na ploči ide sve ostalo. Tako da mi ostaje slobodan samo USB port predviđen za update BIOS-a.
Razmišljao sam da uzmem usb-c hub koji ima sve moguće portove uključujući i lan i da tako "sakrijem" kablove ali ništa odgovrajuće ne mogu da nađem kod nas a ne čeka mi se dostava iz Kine 2+ meseca.
 
Jedino da probaš minijaturni BT dongle, poput Asus USB-BT400...ili izvuci nešto iz nekog porta kad ne koristiš, ne mora sve da stoji popunjeno, neće da ti iscuri bandwidth :) Nije da moraš da se zavlačiš pod sto da ponovo ubodeš, je li...
krastavac, hteo si minijaturno kućište, sad trpi minijaturni I/O :)
 
Ma I/O nije problem, ploča ima odličan integrisani Bluetooth/Wi-Fi 6 modul. Problem je što ovi novi kontroleri potencijalno imaju problem kada se poveže više od jednog preko nativne bluetooth konekcije.
Inače imam Asus USB-BT400, ostao mi od prethodne mašine ali mi je trenutno višak.
 
Nazad
Vrh Dno