Šta je novo?

Konačno sam našao pravi plejer

Aaaa, vidim zadrti iPodovac )) Ajde molim te, nađi mi taj post (citiraj) u kojem sam ja rekao da iPod ne valja, eto ako nađeš text u kojem ja izjavljujem da je iPod đubre dobijaš od mene novi novcati iPod po želji sa kakvom takvom garancijom.
A za ostale koji nisu u ovoj nagradnoj igri evo objašnjenja : onog trenutka kada sam odlučio da kupim plejer većeg kapaciteta eliminisao sam sve džankove i plastikanere i u igri je ostao samo iPod (isključivo classic 80Gb-6g ili nano 3g-8Gb, nijedan drugi mi se ne sviđa), on ima svoje prednosti i mane ali je ipak bio najbolji kandidat međutim, u gore pomenutom momentu sam takođe odlučio da ne želim da dam više od 16k za bilo kakav plejer, znači može da bude sa zlatnim kućištem i svim mogućim&nemogućim opcijama, da mu baterija traje mesec dana i da košta 20k ja ga ne bi uzeo jer jednostavno neću da dam tolko keša za plejer.

Zadrti iPod-ovac? Khm, ako iko kritikuje Apple proizvode na ovom forumu onda sam to ja :D
Sada pevas drugu pesmu. Prvo si rekao kako eto to nije ok jer ne mozes da kupis iPod u srbiji za 140 $ kao u USA (pa si posteno pljuvao) a sad odjednom ispada da ti i ne zelis da das vise od 200 EUR za plejer. Odluci se :)

Da li sam ja negde nagovestio da želim polovan izdrndan skoro nov plejer pred-pred-prošle generacije ??? Hm, hm ??? C c c, aj'mo iz početka, ako nađeš gde sam ja to savetovao svima da bace svoje iPode i kupe Cowon dobijaš još jedan
iPod po želji. A o kvalitetu Cowon plejera ne mogu da pričam jer znam samo ono što pričaju ljudi koji ga imaju, na forumima tipa anythingbutipod, a oni kažu ... pa to ćeš već da pogledaš sam ako te zanima, čisto da se ne bi prosipao

U diskusiju o tome sta je polovan izdrndan plejer prosle ili predprosle generacije necu ni da ulazim jer je suvislo raspravljati o takvim stvarima. Ja mogu da ti poakzem bar 5 oglasa asmo ovde na Benchy gde su prodavali iPodove 5g od 30 giga za 150 EUR i nijedan nije izdrndan ili u stanju raspada. Ja u zivotu nisam video iPod u stanju raspada jer moras da budes teski bolid da bi ti se to desilo.

Ovo je vrlo jednostavno: isplativo je ono što može da donese više novca nego što je utrošeno za nabavku i exploataciju istog, redimo neki poslovni plan je isplativ ako njegovom realizacijom zaradiš više novca nego što si utrošio na organizaciju i realizaciju istog, I RAZMISLI O TOME, zato i neću da dajem više od pomenute cifre. Duševno zadovoljstvo/uživanje u muzici & other nematerijalne vrednosti su sasvim druga, peta, deseta nevezana stvar.

Inače, jedno zanimljivo zapažanje, većina ljudi koje znam da imaju iPoda i većina onih na forumima čije poruke sam čitao kaže "ja sam svoj doneo iz USA" ili "dobio/la i USA" !!! pitam se zašto ?? Od svih trejdova koje sam pročitao a pročitao sam ih, veruj mi, podosta, jedva je 2-3 ljudi navelo da je istog kupilo kod nas...

Onda uvezi iPod :)
 
Meni iPod 5.5G leteo sa drugog sprata na mermerne stepenice padao jedno 20 stepenika i radio extra bez greske i raspada dok ga nisam prodao a i kupac je zadovoljan :)
 
Meni iPod 5.5G leteo sa drugog sprata na mermerne stepenice padao jedno 20 stepenika i radio extra bez greske i raspada dok ga nisam prodao a i kupac je zadovoljan :)

Pa dobro, ali svima je jasno da vrlo lako može da se polomi i ekran da rikne hdd ili nešto treće i to je to, kraj iPod-a samo je pitanje sreće. U svakom slučaju to važi za sve plejere tako da je glupo i raspravljati, svi već znamo šta nas čeka u toj situaciji, ili je živ ili mrtav. Nikad se ne zna šta je prethodni vlasnik radio sa plejerom, koliko ga je koristio itd...

Uglavnom, ono što mene odbija od kupovine bilo kakvog iPoda (osim domaće cene) je i obaveza upotrebe itunesa, nepostojanje radija i snimanja barem glasa ako ne već i radija i naravno baterija koja se nemože menjati (znam da može ali je pain in the ass i to big time.)

Dobro, da ne bi širili raspravu o tome šta valja a šta ne, pošto sam već pokrenuo temu pokušaću da je usmerim malo, dakle ovako: odlučio sam da idem na varijantu cowon D2, ako imate neki savet kako ga nabaviti, gde, preko koga, ako znate nekog ko bi za neku proviziju doneo to iz usa, javite se tj. javite mi, kada ga dobijem napraviću review pa ćemo svi znati jel to bila greška, ispunjava li on sva očekivanja ili ne i da li bi možda trebalo neka firma da se malo angažuje oko uvoza i ovih plejera.
 
Uglavnom, ono što mene odbija od kupovine bilo kakvog iPoda (osim domaće cene) je i obaveza upotrebe itunesa, nepostojanje radija i snimanja barem glasa ako ne već i radija i naravno baterija koja se nemože menjati (znam da može ali je pain in the ass i to big time.)

Kaži mi u koliko situacija ti padne na pamet da pored 300+ pesama ti baš poželiš radio da slušaš? iTunes ne moraš da koristiš ako ne želiš, jer ima brojnih alternativa, YamiPod, AnaPod, pa čak i Winamp...
Jedino se za bateriju slažem...
 
Tacno je da postoje alternative za iTunes, ali ne postoji klasicni drag'n'drop. Mislim da je sirius na to mislio.
Ovo po meni jeste mana, ali nije nesto na sta bih obracao veliku paznju pri kupovini plejera.
 
Poslednja izmena:
Kaži mi u koliko situacija ti padne na pamet da pored 300+ pesama ti baš poželiš radio da slušaš?
Velika :) .

50% slusanja muzike kod mene je radio. Jel to problem?
Ok je ako neko ne slusa radio - njegov/njen izbor.
U svakom slucaju, neko prosto hoce da slusa radio.

Mene iskreno bas zanima kakav je taj cowon.
 
@ Sirius9

Totalno pogresnu predstavu imas.

Prvo, uopste nije tesko naci ipod classic nov za ~200e, koliko si spreman da platis. Naravno, sa sve garancijom posto ipodi imaju worldwide warranty, naravno ako imas fiskalni racun sa serijskim brojem uredjaja. Sta da ti kazem, prati halooglase (na prvom mestu),bench oglase, druge forume... video sam ih x komada, i sebi bih uzeo da vec nemam classic 80gb donet iz USA.

Drugo, netacno da moras da koristis itunes, ima milion alternativa, cak i winamp sto neko rece. Drag & drop mislim da je moguc sa alternativnim firmwareom, mada mislim da ih za sada nema za classic, mada vrlo moguce da gresim, ne zanima me to, itunes/winamp posao radi odlicno, ne vidim da je to nekakva mana.

Trece, nepostojanje radia na playeru sa par hiljada pesama? Velika mana, mora se priznati :) Za ljude koji bi radio i nije ipod (classic), ima playera od 1gb sa radiom koliko hoces...

Cetvrto, baterija vise uopste nije problem. Slazem se da je bila problem zakljucno sa 5.5gen, jer je dosta kratko trajala na 30gb modelu. Sada na classicu traje dosta dugo, realno to je i najveci napredak u odnosu na staru generaciju, ja sam bukvalno prezadovoljan. To sto nije izmenjiva ne mislim da je neki problem, s obzirom da uz svakodnevnu upotrebu trajace ti 4-5 godina, za to vreme ces kupiti drugi player...

I za kraj, i pored toga sto sam ti rekao da mozes po oglasima da nadjes ipode po ceni daleko nizoj nego sto je kod nas u prodavnicama, ne kapiram kako mozes uopste da gledas cene u usa i da ti to bude argument da ne kupis nesto. Pa apsolutno sve stvari koje koristis su znatno jeftinije u USA. Po toj logici nisi trebao da kupis ni procesor, graficku, monitor i sve ostalo, zato sto je kod nas mnogo skuplje negu u USA. Zaboravi tu logiku, jednostavno ne stoji.
 
Velika :) .

50% slusanja muzike kod mene je radio. Jel to problem?
Ok je ako neko ne slusa radio - njegov/njen izbor.
U svakom slucaju, neko prosto hoce da slusa radio.

Mene iskreno bas zanima kakav je taj cowon.

Naravno da nije problem, ali ako ti je 50% slušanja muzike radio, onda tebi i ne treba plejer, kupi lepo kod kineza za 500din one male tranzistore i uživaj... ;)
 
Pa onda ni tebi ne treba ipod... kod kineza ima i mp3 plejera... Do 1000din i da te bog vidi :) .

Preterano banalizujes stvar.

Nije valjda toliko tesko shvatiti da ipod ne odgovora svima iz ovog ili onog razloga?
 
Poslednja izmena:
Ima i opcija da se kupi npr ipod i ruski brand tranzistor mislim da je Orbita ili tako nekako, tezak oko pola kila, al sto vata stanice, vata i razgovore murije i taksista...

Pa, npr hoces da slusas pesme poneses ipod, a kad hoces fm onda ceo tramvaj slusa vrhunski zvuk sa doticnog uredjaja koji nazalost nema ulaz za sluske, al nema veze, dobro vata stanice...
 
Velika :) .

50% slusanja muzike kod mene je radio. Jel to problem?
Ok je ako neko ne slusa radio - njegov/njen izbor.
U svakom slucaju, neko prosto hoce da slusa radio.

Mene iskreno bas zanima kakav je taj cowon.

Isti slučaj, diskmen koji imam, ima i radio i na njemu dosta slušam isti naročito kad je baterija pri kraju i kada nemože da svira cd-ove (počne da učitava cd i isključi se) onda ga prebacim na radio i izdrži tako još 3-4 sata svirke.
I mene jako interesuje kakav je d2, spreman sam da rizikujem tih 12-13k din. samo kad bi imao načina da ga nekako nabavim iz usa (zato što ga kod nas nema).
 
Drugo, netacno da moras da koristis itunes, ima milion alternativa, cak i winamp sto neko rece.
...
ne kapiram kako mozes uopste da gledas cene u usa i da ti to bude argument da ne kupis nesto.

Nisam ja ni rakao da mora itunes da se koristi, znam da ne mora i znam da nije problem koristiti isti za one koji su strpljivi dovoljno da se 2 meseca privikavaju tom programu ali bi apple, s obzirom koliko iPodova valjaju, mogao da izađe kupcima u susret i odradi taj program kako valja.

A što se tiče kapiranja, pa vidi ovako, ako ja imam u džepu 250 dolara a apple ceni ipoda isto toliko zašto bi ja onda platio ~450 dolara (koje nemam) samo zato što se neko setio da ga donese iz usa (gde ga je takođe platio 250$ a možda i manje) zašto bi ja dao 200$ za razne marže poreze taxe carine itd. Čekaj, šta je ova država učinila za mene da bi ja njoj poklanjao toliku lovu ili šta meni taj prodavac obezbeđuje da bi opravdao toliku maržu? Ja jednostavno neću da ih finansiram, nisu zaslužili.
 
@Sirius9
Ja sam razmišljao pre mesec dana upravo kao ti i posle detaljne analize odlučio sam se baš za Cowon D2, doduše sa 4GB a ne sa 8 GB jer ga u tom trenutku nije bilo na BHPhotoVideo sajtu.
Po svim kriterijumima iz više nezavisnih Internet-izvora to je delovalo kao najbolje rešenje (ili bar najbolje za te pare). Ne bih sad da idem u širinu, ali ima gomila prikaza na YouTube-u, na već pomenutom anythingbutipod, Amazonu itd. Mali problem je touchscreen, mada nekom to baš može da bude šminkerski fazon, baterija nije promenljiva od strane korisnika ali tako je nažalost i kod većine drugih modela (navodno može da se odradi u servisu ali trebalo bi da potraje bar nekoliko godina a do tada ...), a trajanje jednog punjenja baterije je na više mesta potvrđeno da je značajno duže od svih drugih uporedivih modela. Inače Cowon je daleko od kung-fu firme, čak se smatra firmom koja pravi stvari za entuzijaste. Kvalitet zvuka je navodno vrhunski (ovo sam morao da poverujem na neviđeno, ali ne verujem da baš svi lažu ili da su antisluhisti), a podržan je značajan broj formata i za audio (uključujući lossless) i za video. Firmver se stalno ažurira iako je ovaj model star već više od dve godine. Podržava SD karticu u oba standarda i materijal koji je na kartici je potpuno integrisan sa onim na internoj flash memoriji. Postoje odlični forumi na Netu posvećeni baš ovom modelu.

E sad šta sam ja uradio (a verujem da će ti koristiti informacija) - beogradski BM Foto (www.bmfoto.co.yu) ima varijantu da umesto tebe naručuje sa BHPhotoVideo tako što cenu koju tamo vidiš u $ plaćaš ovde u € (sad je možda i bolji odnos jer je dolar stravično pao ovih dana, ali treba se raspitati). Narudžbine se skupljaju nedelju-dve pa onda sve ide jednim kontejnerom. Moj 4GB model je 149$, dakle plaćam ga ovde 149€, naručen je pre oko mesec dana i treba da im stigne danas ili sutra. Garancija je formalno godinu dana, mada sam svestan da bi ovakva varijanta isporuke mogla uneti izvesne teškoće u slučaju nekog problema u garantnom roku, ali hajde da budemo optimisti. Mislim da je model sa 8GB nekih 179 ili 189 dolara.
Ovo je jeftinije nego da se kupuje u Evropi, a ako imaš nekog da ti donese direktno iz USA to je svakako najpovoljnija varijanta.
Varijanta koja se prodaje u Evropi ima i digitalni radio ali nisam siguram koliko je to bitno za naše uslove (jedva ga ima i u EU).

Nemojte očekivati da odmah dajem neku recenziju kad ga preuzmem jer imam dosta drugih tekućih problema i obaveza, ali možda kasnije kad nađem vremena.

P.S. Mada mi je više puta prošla kroz glavu i ideja da se za te pare može kupiti 3-4 kung-fu modela pa kako se koji pokvari, reklamiraš i dobiješ novi, a posle godinu dana uzmeš sledeći iz šteka, ovo mi se na kraju učinila kao mnogo elegantnija varijanta. O iPodu ne mislim ništa loše ali rekao bih da su preskupi za ono što nude (a možda i podsvesno odbijam da imam ono što baš svi oko mene imaju, samo ne želim to sebi da priznam :) )
 
Nisam ja ni rakao da mora itunes da se koristi, znam da ne mora i znam da nije problem koristiti isti za one koji su strpljivi dovoljno da se 2 meseca privikavaju tom programu ali bi apple, s obzirom koliko iPodova valjaju, mogao da izađe kupcima u susret i odradi taj program kako valja.

Meni taj program savršeno "valja", ja ga ne bih menjao uopšte, ima sve što treba da ima...
 
Ja sam razmišljao pre mesec dana upravo kao ti i posle detaljne analize odlučio sam se baš za Cowon D2, doduše sa 4GB a ne sa 8 GB jer ga u tom trenutku nije bilo na BHPhotoVideo sajtu.
...

da ne bi citirao ceo post...
Znači šta da kažem, o istim stvarima sam razmišljao, iste filmove na jutjubu pogldao, iste forume pročešljao, čak sam se i registrovao na sveosimipoda, znači što se cowona tiče potpuno identično mišljenje imam, jedina je razlika što bi ja išao u startu na 8Gb i još bi dodao 8Gb SD. Ovo za ekran sam takođe pročito ali mi se čini da je problem bio u tome što ljudi nisu skinuli zaštitnu foliju sa ekrana (nije moj zaključak, sve pročitao na raznoraznim forumima) oni koji su imali taj problem i skunuli foliju uz apdejt firmwarea kažu da se stvar popravila, uostalom i sam znaš da na jutjubu ima ukupno 2 ili 3 snimka koja prikazuju blokiranje plejera (ne reaguje na pritisak) i to je sve.

Vidiš ovo za bmfoto nisam znao, nije ni to loša varijanta, ovih dana svakako treba da svratim kod njih po neke filtere i još neku foto opremu pa ću da se raspitam.
A što se tiče testa ajd uradi ga što pre možeš, sad ću da grickam nokte i 3-4 puta dnevno svraćam na forum ne bi li pročitao tvoje utiske :type:

P.S. A ono što reče za 3-4 kung-fu ili jedan pravi, opet i ja sam isto razmišljao i došao do istog zaključka/odluke :)
Čestitam na kupovini i ono, požuri sa recenzijom evo već sam nestrpljiv da i ja naručim :banana:

Pozdrav
 
@ Sirius9

1. kad sam mislio na ekran nisam zapravo mislio na to što ti kažeš, nego na komplikovaniji korisnički interfejs (doduše ima onih par tastera koji mogu da se reprogramiraju, ali činjenica je da ne može sve baš jednom rukom da se odrađuje). Pri tome me je strah i od oštećenja ovakvog ekrana, ali videćemo koliko je robustan.
2. ako ćeš samo zbog ovog da proveravaš forum 3 puta dnevno, odmah da ti kažem - slobodno nemoj, jer (naravno ako mi stigne danas kao što bi navodno trebalo) nema ni teorijske šanse da ga uopšte raspakujem ovih dana, sledeće nedelje sam još gori sa obavezama, a posle toga neću biti dve nedelje u Beogradu.
Dakle najviše što budem mogao da napišem biće kakvi su mi generalni utisci, i to kad stignem.

Nažalost tako stoje stvari i nisam u mogućnosti da ih menjam.
 
Cowon ili iAudio nikako nisu "junk" playeri nego jedna od dve veoma cenjene korejske marke: iRiver i iAudio.

Ovi iPodashi imaju mnogo skucene informacije :p



Recimo iAudio7, odlican zvuk i neverovatna autonomija za build-in bateriju.


Moj izbor je pao na iRiver T60 zbog izmenjive AAA baterije, Cowon se izgleda povlaci iz AA/AAA price.
 
Poslednja izmena:
A gde kod nas ima da se kupi taj Iriver?
 
Moj izbor je pao na iRiver T60 zbog izmenjive AAA baterije, Cowon se izgleda povlaci iz AA/AAA price.

Kod iRivera mi se sviđa to što ima mnoštvo opcija za podešavanje, baš je prilagodljiv. E sad što se tiše AA/AAA priče, svi smo svedoci da već duže vreme većina proizvođača radi plejere sa integrisanim baterijama, valjda su proračunali da im se ne isplati praviti plejere koji će se koristiti godinama i godinama, ovako kad rikne moraš da kupiš novi.
 
iRiver isto kao i iAudio (Cowon) - preko neta tj USA.

@Sirius9 - upravo iz tih razloga je sve manje i manje AA/AAA resenja ali mislim da ce uvek biti pokoji proizvod sa tom koncepcijom.
 
Ja imam Cowon mp3(ne mp4) plejer iaudio5.Zvuk je fantastichan.
Ono shto je karakteristichno za cowon plejere je da imaju neshto vecu cenu,takodje se bash i nemogu pohvaliti pretereno intuitivnim interfejsom.Ja taj plejer imam vec jedno dve godine,jedino shto mi je pre mesec dana pocheo da brljavi ,da se sam gasi,itd.To sam reshio shto sam ga ponovo formatirao sa novim firmwareom.Hocu da kupim novi plejer,samo iz jednog razloga,a to je da mogu da nubacim mp3 listu i da slusham pesme redom kojim ja hocu,a to na ovom Cowon-u nemogu.
Izbor mi je pao na Sony Walkman Video NWZ-A818 :
http://www.amazon.co.uk/Sony-NWZA818-Video-Walkman-Battery/dp/B000VD2130
http://reviews.cnet.com/mp3-players/sony-nwz-a818-8gb/4505-6490_7-32593873.html
http://justanothermobilemonday.com/Wordpress/2007/10/05/review-sony-walkman-video-nwz-a818/
Cena mu je oko 14000,ima ga kod nas,hteo sam da ga i kupim,ali imali su samo belu i neku ljubichastu boju za model od 8 GB.Ja hocu crnu boju.Tako da chekam novu turu.
Zakljuchak: Kome je najvazniji zvuk na mp3 plejeru moze slepo kupiti bilo koji COWON model,nece pogreshiti.
 
Zakljuchak: Kome je najvazniji zvuk na mp3 plejeru moze slepo kupiti bilo koji COWON model,nece pogreshiti.

Ako nije tajna, već kad imaš cowon plejer i poznaješ ga zašto si sad izabrao sonyja?
D2 bio izašo vrlo slično a ima i slot za SD kartice a može i po folderima da svira. Plej liste meni nisu preterano važne jer ih nikad gotovo i ne koristim, slušam po folderima a mislim da D2 može i da pravi liste od fajlova koji su na njemu (ne samo uvezene s kompa).
Sonija potraži preko lokalnog sajta, mislim da ima i crni.
 
Mislim da sada skoro svi bolji mp4 plejeri mogu da pustaju mp3 listu.a za sonija sam se odluchio jer mu baterija traje do 30h,zatim lakshe se upravlja komandama nego na cowon-u,a i lepo mi izgleda.Osim toga svuda je pokupio super ocene i rivjuove korisnika.A i lakshe mi je da kupim sonija kod nas nego da se mrcvarim dok nenadjem cowon-a.Jedino mi smeta shto nema radio,ali nema veze,ionako ovaj moj iaudio5 necu prodavati,a on ima sasvim solidan radio prijem.
 
Poslednja izmena:
Evo da napišem par reči o prvim iskustvima sa Cowon D2:
Odličan kvalitet zvuka čak i sa priloženim slušalicama, sa mojim starim još i bolji (ovo je sve naravno dosta subjektivno). Ima milion podešavanja pshihoakustičkih parametara i razne ekvilajzere ali nisam se nešto zezao sa tim.
Jačina zvuka je mnogo veća nego što sam očekivao (ne znam šta su ljudi mislili sa savetima da ko hoće jači zvuk izabere USA setovanje jer tu nema ograničenja signala kao za Evropu), tj. nisam stigao do max. jer mi je već smetala jačina. Izobličenja nisu uopšte primetna ni posle one jačine koja je meni bila optimalna.
Kvalitet radio prijema je odličan kad je dobar signal ali signal jako varira pa nisam siguran koliko je upotrebljiv za tu svrhu na ulici (možda i jeste, ali verovatno treba birati najjače emitere). Takođe je dosta komplikovano programiranje stanica (auto-scan radi potpuno bezveze) i prelazak iz preset moda u "običan" mod, ali kad se to jednom obavi može se reći da je OK. Ne mogu da se daju tekstualni nazivi stanicama i nema RDS. Ima 24 preseta.
Meniji su dosta intuitivni i lako se nauči korišćenje, touch screen radi iznenađujuće dobro. Može se proizvoljno skakati po vremenskoj osi jednim klikom po ekranu i za muziku i za video. Neki meniji su suviše sitni za prste i tu mora da se koristi priloženi stylus (koji se zakači za player tako da ne može da se izgubi a fino služi i kao postolje).
Kvalitet video materijala je izvanredan. Konverzija iz JetAudio-a radi dobro ali je dosta spora, možda zato što sam konvertovao materijal sa CD-a, sve u svemu brzina konverzije mi je išla od 0.9 do 2.5 puta (ali to i nema veze sa samim uređajem). U principu može da se koristi bilo koji bolji video konvertor (za audio ne treba jer mi je čitao sve što sam probao). Trebalo bi da pročita svaki .avi i wmv. fajl ako je standardni codec i ako je rezolucija 240x320. Konvertor u Jet Audio-u me je pitao da li hoću da prikažem i titlove (radilo se o DivX), ja sam mislio da se to odnosi samo na preview, ali se ispostavilo da su se titlovi "nalepili" i na konvertovani materijal, što može da bude zgodno kome treba. U suštini mogu da se fino čitaju i titlovi, ali u tom slučaju ekran mora da se prinese dosta blizu. Naravno čovek ne može da očekuje čuda od 2.5 inča ali 30fps i dobar ekran lepo završavaju posao. Da napomenem da nema ugrađen zvučnik, sav zvuk ide preko slušalica (standardni 3.5 mm konektor).
Po povezivanju na PC uređaj se prepoznaje kao USB drajv tako da može direktno da se kopira materijal sa PC u odgovarajući folder (naravno ako zadovoljava parametre codeca).
Funkcija diktafona radi dosta solidno (dobio sam ga sa starim FW 2.50 gde snima sa 64 kbps, sa novim treba da može i 256 kbps).
Notepad deluje kao dečija igrica (moj sin se zezao sat vremena sa crtanjem) ali može zgodno da posluži kao "to do" podsetnik.
Text reader radi OK ali su slova ipak suviše sitna za duže čitanje.
Ima i buđenje/alarm preko radija, snimljenog zvuka sa diktafona, videa, muzike, jedino što sve to ima smisla samo ako su vam slušalice na ušima (možda ima i neki buzzer, mada ne bih rekao na prvi pogled).
Prikazivanje slika radi korektno, mogu i da se rotiraju, zumiraju itd. (podržava praktično sve rezolucije, ne znam napamet koja je maksimalna ali je dosta velika).
Dok se sluša muzika može da se u međuvremenu radi bilo šta drugo sve dok se ne pritisne stop ili pauza u muzičkom meniju.
Ostale funkcije nisam testirao za sada (SD karticu na primer, kao ni hendlovanje ID3 tagova i sl.)
Baterija je zaista vrlo izdržljiva, ali nisam baš testirao proizvođačku specifikaciju.
U paketu ide i punjač za struju tako da ne mora da se juri USB/220V adapter.
Konektor za punjenje i povezivanje na PC je mini-USB, a onaj za line-in/out i video out je neki totalno nestandardan i kablovi za te funkcije ne dolaze u kompletu.
Spoljašnja izvedba je atraktivna, uređaj je manji nego što sam zamišljao i lako staje u bilo koji džep, plastika na prvi pogled deluje vrlo robusno. Nisam još uvek skupio hrabrosti da skinem zaštitnu foliju sa ekrana, ali i sa njom sve radi sasvim OK.
Šteta što ne daju i neku odgovarajuću futrolu u paketu.

Sve u svemu, ja sam baš veoma zadovoljan za sada, ali pošto nisam imao prilike da se igram sa uređajima slične klase do sada, možda moje mišljenje i nije sasvim kompetentno. Na kraju krajeva čovek ne može ni da provede ceo život tražeći idealan player, ipak je sve to samo (malo skuplja) potrošna roba.
 
Poslednja izmena:
Odlično, aj mi samo još reci jel ima digitrona u onom meniju sa opcijama :)

Ja naručujem ovih dana :)))))
 
Nazad
Vrh Dno