Šta je novo?

Kompjuter se ugasi i potom sam upali

Nemanja

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
886
Poena
645
Moja oprema  
Mobilni telefon
Poco X3 Pro
Pametni uređaji
Garmin
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pretpostavljam da je to do maticne ploce, posto bi memorija samo zabrljala (mada se pojavljuju neki dampovi zato sam i pomenuo memoriju) a procesor bi samo zablokirao racunar. Znam da moze biti svasta pa i napajanje ali cu kompjuter videti tek za koji dan pa bih hteo da znam sta da kazem kumu dotle.
Maticna ploca je integrisana Matsonic sa 1800+ i 256 DDR rama. Da, znam komentare za matsonic ali ove nema veze sa tim.
Hvala unapred za sve sugestije!
Inace, ako vec menjam plocu (sve je pd garancijom jos godinu dana, tek kupljeno) sta da uzmem za taj procesor 1800+, neintegrisano stabilno i jeftino?
 
Neki ECS KT400, ako ne to onda Epox 8K9A7I (KT400A).
 
Meni se desavalo na jednom kompu sa Matsonic plocom da kada ga ugasim on se ponekad restartuje.
Nema toga sta nisam probao da bi to resio!!
Na kraju ispade da mu je neki noname opticki mis ustvari smetao!!! Njegovom zamenom je komp poceo normalno da radi.
Ovo pisem jer nisi bas najbolje pojasnio tvoj problem , pa reko mozda je to.
E sad... :)
 
E to to. Upravo je konfiguracija sastavljena sa no name optickim misem, ali ni na kraj pameti mi nije palo da bi to moglo biti problem. Posto konfiguracija nije kod mene, javicu kumu da proba, to je i razlog zasto nemam konkretije opise problema posto se covek bas ne razume pretarano u hardver.
 
zeleni_zub je napisao(la):
Ili do napajanja.
I ja sam pomislio na to, ali ne mogu nista da uradim dok ne stignem do racunara ili ga na neki drugi nacin zamenimo.
 
evo i slike

evo sta windows javlja e sada ne znam ni sam pre ili posle resarta, koliko
sam je shvatio posle
 

Prilozi

  • msdump.jpg
    msdump.jpg
    62.2 KB · Pregleda: 154
ja bih kumu rekao da prvo ode na Windows update i skine sve ponudjene patcheve, za taj winXP, pa onda da vidimo.
Btw, drajveri za plocu, graficku...?

Inace, ako je problem to sto racunar nakon komande Turn off (misem; preko tastature ili preko tastera na kucistu) ne ostaje iskljucen, nego se odma` (ponovo) upali, onda treba pogledati Power managment i Wake on... u biosu, i eventualno sve staviti na disabled.
 
Poslednja izmena:
Mogu mu ja to predloziti, ali nisam siguran koliko ce on to uspeti sam da uradi.
 
Znam.
Tom racunaru ne gine da ga neko malo upuceniji pogleda - bez toga ce se ljudi (kum) maltretirati sa tim kompom dok os totalno ne rasshteluje, ili dok im se ne smuci, pa ce da se resi tako sto ce neko relativno revnosan (&placen) sve da pobrise, ubaci winXP instalaciju sa slipstrimovanim SP1 i instalira korektno sistem uz adekvatne drajvere, prethodno proverivsi podesenost opcija u biosu. Uz rad ce da ukapira da li treba da testira ispravnost memorije (ili to nije potrebno), i relativno brzo ce se znati gde treba traziti problem.
 
Matsonic ima poznati trip da radi wake on irq, usb.. Obično je to do harda ili miša. Treba samo detaljno pregledati bios.
 
Nazad
Vrh Dno