Šta je novo?

Kompatibilna memorija sa i5 6. generacije

ypow

Slavan
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
254
Poena
320
Pozdrav svima.

Imam i5 6500 (znaci nije K).
Maticna Ploca Asus Prime Z270-P.

Trebao bih da kupim novi RAM veceg kapaciteta, i gledao bih da bude neki brzi (vise Mhz jelte), za slucaj da mi ostane za neku noviju masinu.

E sad, procesor zvanicno podrzava 2133Mhz. Ali kako sam shvatio, iako sam ne moze da koristi vise brzine, mogu da se koriste RAM moduli koji su na tim brzinama (2400+Mhz), dokle god ih podrzava maticna.
Ploca podrzava do 3866MHz. Ono sto mene zanima je, da li ce meni raditi RAM bilo koje brzine, ili ima neke veze koja je JEDEC brzina tog RAMa? Ili mozda ima neki drugi ogranicavajuci faktor?

Prosto, ne bih da kupim memoriju i tek onda shvatim da ne mogu da je koristim...
 
Moraćeš ručno aktivirati XMP profil u BIOSu ako želiš da ti radi na višim fabričkim frekvencijama. Ja imam Kingston HyperX Predator HX432C16PB3K2/16 koji radi sa i5-6600K i Asus Prime Z170-A na 3200MT/s 16-18-18-36.
 
Moraćeš ručno aktivirati XMP profil u BIOSu ako želiš da ti radi na višim fabričkim frekvencijama. Ja imam Kingston HyperX Predator HX432C16PB3K2/16 koji radi sa i5-6600K i Asus Prime Z170-A na 3200MT/s 16-18-18-36.

Hvala na odgovoru.
Nije to problem, meni cak nije toliko ni bitno na kojoj frekvenciji radi RAM. Bitnije mi je da radi uopste :D
Jer moj procesor nije K - a ako sam lepo razumeo, njima nije otkljucan memorijski mnozilac, pa i nema efekta ako stavim brzu memoriju...

Ono sto me buni - ploca podrzava 3866Mhz. Da li ce mi raditi bilo koja memorija izmedju 2133 - 3866Mhz, ili ima nekih izuzetaka? :)
 
Radiće onako kako je deklarisana, a XMP ne zahtjeva da imaš "K" CPU već samo Z čipset. Znači, na 2133 MT/s na defaultu i kad upališ u BIOSu XMP profil biće onako kako je deklarisana (u najboljem slučaju).
 
Nazad
Vrh Dno