Šta je novo?

Kompaktni aparat do 250 eur

bigfish

Slavan
Učlanjen(a)
03.02.2006
Poruke
84
Poena
309
Da li bi neko bio ljubazan da preporuci kompaktni aparat do nekih 250 eur. U uzem izboru su Sony i Canon. Do sada sam imao Sony W7, prezadovoljan kvalitetom slika, godinama me dobro sluzio. Poceo je da se kvari pa polako razmisljam o nabavci novog.

Sony je u uzem izboru zato sto sam prethodnim bio i vise nego zadovoljan. Izuzetna ostrina slike, dobre fotke panorame i u mraku...

Canon sam rekao zato sto svi u mojoj okolini preporucuju ovu marku. NEmam sa njom iskustva pa ce mozda neko od vas da mi preporuci neki model.

Hvala unapred i pozdrav!
 
Ovih tema ima na pregršt, pogledaj starije teme, poslednja je baš pre nekih mmesec dana bila. Zašto prvo ne izvršiš pretragu, kakva korist od duplih tema ?
 
Pa i ja kažem da se prate oglasi a ne da se za svaku sitnicu ovde postavljaju nove teme...nek se prvo pregledaju stare teme pa ako nema ništa onda tek da se otvori nova. A ovako, malo je predosadno stalno jedno te isto čitati...

Ukratko, Canon S95 ili S90 i to je to. Kraj priče.
 
Nije mi bas jasno zasto konstantno preporucujete svima aparat koji je 400+ evra kod nas, i jos upucujete ljude da kupe polovan/nov trange/frange kombinacije, kraden/uvezen bez kutije, bez garancije. Iskreno posle vasih komentara da je S95 bog medju aparatima, malo je falilo da zajmim pare itd da bih ga uzeo. Imao sam srece da ga drugar ima, a do pre neki dan nisam ni bio svestan toga, pa sam bio u fazonu da se igram sa S95 par dana i lepo uporedim sa jos par aparata. S95 jeste fenomenalan, nema tu polemike, ali ja sam hteo nov aparat, i opet kazem malo je falilo da pozajmim pare, kada sam naleteo na dpreview-u na Nikon P300. Lepo ga pazario novog kod nas, u prodavnici za 230 eur, skoro iste opcije kao S95 za bukvalno duplo manje pare... Cak je i iste velicine i meni, licno je P300 nesto lepsi na oko.

Ako vec trazis aparat do 250 eur (u prodavnici, sa garancijom), mislim da je Nikon P300 najbolja opcija, i od mene svaka preporuka za taj aparat. Opet kazem S95 jeste mnogo mnogo dobar ali nedovoljno bolji za duplo vise para.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Dakle, ei nis napravi lepsi aparat od s95 sa istim opcijama i drmnu cenu od 230e, po tvom nacinu razmisljanja to je odlican aparat i bolja kupovina od s95 :d :d
S 95 moze da se nadje za 250e, samo ko hoce da se potrudi, ne kazem da je taj tvoj Nikon mnogo los ali je losiji od s95, uostalom culi smo kako ti vrednujes karakteristike fotoaparata :d :p
 
Ma kakav crni trud, s95 nema sanse da se nadje ispod 410 ako hoces sa garancijom i na firmu kod nas, i to u kesu, a najjeftinije na karticu sto sam nasao je 435 eur.

Ja sam presrecan sa p300, pljuvanje po svemu sto nije s95 vam stvarno oduzima nenormalnu kolicinu vremena. Opet kazem da je aparat stvarno fenomenalan i bolji od mog ali ne 200 evra bolji... Iskreno, svako kome ne treba RAW ce biti presrecan sa P300 i 200 evra u dzepu...
 
Poslednja izmena:
Nije pljuvanje po svemu sto nije s95 nego racionalnost :)
Bolje i polovan s95 sa garancijom za 250e nego taj Nikon, ili nov s95 kupljen u nekoj krstenoj eu drzavi gde su cene nelopovske :)
 
Svako po svom nahodjenju naravno .. ali nemojmo se zanositi, s95 jeste bolji od tog Nikona koliko i kosta, a cena mu je 310 evra sa garancijom koja je ostvariva u EU, a od tog momka od koga ga uzmes ako se nesto pokvari, on ga samo ponese sa sobom i da na servis u Madjarsku npr i na taj nacin ostvarujes garanciju, a ko god da je imao sa nasima posla sto se tice garancije, zna dobro koliko zapravo nasa garancija u legalnim prodavnicama vredi, gde ce sve uraditi da ga ne prime na garanciju a posle i ako ga prime, da ga zadrze maximalno ...
 
Da, ako poredimo s95 od 310 evra i Nikon P300 od 230 evra, za tu razlika para bolji je s95. To nisam ni u jednom trenutku osporio. Ali kada poredimo razliku u ceni od 200 evra... To nije racionalnost. Mnogo ljudi ovde je pitalo, ukljucujuci i mene, koji aparat da uzmem do 250-300 a da moze na firmu/karticu i dobio sam odgovor s95 (snalazi se, polovan/nov, itd.) E pa to nije racionalan odgovor. Pogotovo sto sam naveo da mogu samo na karticu i na firmu.
Jednostavno, razlika od 200 evra se ne ispati izmedju ta dva, dok razlika od 80 evra moze da se prezivi za nesto bolji aparat. Tako da, ponovicu, za klasu do 250 evra, P300 je fenomenalan i mnogo bolji od Canon PnS aparata, a kamoli prosumera.

Iskreno, do 250 evra mislim da ne moze bolje od P300. A za nocne fotke i da ne pricamo... Jos ako se uzme i da na visokom ISO ima ozbiljno dobre fotke i malu kolicinu suma, za nekog ko ne zna sta radi, P300 bi mu definitivno bio bolja opcija.

Najveca mana P300 je trenutno nesto agresivniji image processor i sto nema RAW, ali obe stvari ce verovatno biti sredjene u novom firmware-u.
 
Poslednja izmena:
To sto nema raw ga automatski udaljava od neke iole ozbiljnije primene :)
I ok, ko bas mora da kupi preko racuna ili na cekove i nema izbor.. to je slican fazon kao sto je bolje uzeti polovan bajs kod nas ili u inostrantsvu nov/polovan nego neki capriolo za isti kes ali na rate.. ja bih npr u slucaju kupovine bajsa tako morao da uradim.
Solidan je Nikon taj mada i dosta jeftiniji canon aparati imaju raw.

Kada bih imao 250-300e jurio bih s95 svuda dok ne nadjem za taj kes.
 
To stoji, ja da sam imao 300 eur u kesu jurio bih s95. Ovako sam uzeo racun na firmu i aparat na 6 rata. Sto znaci izasao me 19188 rsd i to na 6 rata po 3200 din pa ti gledaj :p
 
Ja koliko sam koristio raznoraznih aparata, nikada nisam koristio raw :D meni to nista ne znaci .. tako da jaka stvar, pogotovo na tim maleckim aparatima !
( koju ozbijnu primenu i ocekujes od s95 ?! ) . Najvise se smejem kada naletim na oglas "prodajem poluprofesionalni aparat" a ono neki prosumer :D hit !

Sto se tice Nikona koji si uzeo, kao sto neko rece, najbolji aparat je onaj koji imas sa sobom ;) samo ti shkljocaj i uzivaj, ne treba se opterecivati sta i kako, a video sam ti fotke sve je to super ;) Veliki pozdrav !
 
Pa za neobavezno skljocanje [fejs itd] i ne treba raw ali znam koliko znaci i na prosumerima.
 
Nazad
Vrh Dno