Šta je novo?

Mobilni telefon Kompaktan midrange telefon

Koji mobilni telefon kupiti

Sc8eR

Poštovan
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruke
257
Poena
95
Postoji li tako nešto uopšte?
Najbliže što sam video kompaktno je Asus Zenfone 8, ali em ga slabo ima kod nas em skup...
Edit radi reference:
Trenutno koristim Mi A2 Lite (149.3 x 71.7 x 8.8 mm) i obzirom na situaciju u ovom "compact" segmentu mogao bih da se prilagodim i na nešto veće telefone.
Na GSM areni je moguće filtrirati po dimenziji osećaj u ruci i u džepu ne prati uvek ono što piše u specifikacijama
 
Poslednja izmena:
Ja sam morao da promenim definiciju kompaktnog danas kad prave samo lopate od telefona. Isto sam u potrazi, niža srednja klasa, redmi note 10s pikiram. Samo mi je bitno da je uži od 75mm, to mi je granica za upotrebu jednom rukom. Takođe bitno da je lakši, prosek telefona postao 200gr. Nord n10 isto ne deluje loše ako nisi mnogo zahtevan korisnik. Ako si na mi a2 lite biće ti upgrade bilo koji od ovih
 
Mi A3.
 
Lično isto tražim. Do sad jedino iPhone SE 2020, Google Pixel 4a, Samsung S10e, Sony Xperia XZ2 Compact.
Potpisujem. Moze i neki jeftiniji Pixel.

Pomenuti Mi A3 je upravo ta tanka granica koja je predjena. Postujem predlog ali je pretezak i veci.
Bolji je Alexin predlog , Samsung A40

Zanimljivo da nikom od igraca na trzistu sem povremeno Epla I Gugla nije bitna ta kategorija potrosaca koji jos uvek traze manje telefone.
 
Po dimenzijama koje si naveo Huawei P30. Jedino nije midrange ;)
 
Potpisujem. Moze i neki jeftiniji Pixel.

Pomenuti Mi A3 je upravo ta tanka granica koja je predjena. Postujem predlog ali je pretezak i veci.
Bolji je Alexin predlog , Samsung A40

Zanimljivo da nikom od igraca na trzistu sem povremeno Epla I Gugla nije bitna ta kategorija potrosaca koji jos uvek traze manje telefone.
Jedini strah kod Pixela starijih je to što će se vremenom kad tad pojaviti nešto tipa bele fleke, žute fleke, doći će do nekakvog kvara a neće imati ko i čime to da zameni. Oni su i dalje egzotika kod nas, podrška koliko sam ispratio je veoma klimava.
 
Pomenuti Mi A3 je upravo ta tanka granica koja je predjena. Postujem predlog ali je pretezak i veci.
A3 prevelik i pretežak?😁😁😁
Pa njemu bukvalno fali jedno 1-2mm širine da bi bio upotrebljiv u landscape modu
Dzaba kompaktan telefon kada mu je ekran suvise mali da bi mogao nesmetano da se koristi.
A3 je bas na granici upotrebljivosti.
 
Poslednja izmena:
A3 je sve samo ne preveliki i pretezak telefon.
 
Kažeš da koristiš Mi A2 Lite:

Mi A2 Lite:
149.3 x 71.7 x 8.8 mm
178 grama

Mi A3:
153.5 x 71.9 x 8.5 mm
173.5 grama

Ako 4.2mm dužeg telefona, 0.2mm šireg čini razliku, šta reći... Ili nadji tanju futrolu ili srećno u potrazi.
 
Jako je nezahvalan segment jer donosi jako puno kompromisa. Neki od izbora su ti:
Samsung A40 (exynos mana)
Samsung A41 (po meni opet mana SOC jer nije SD)
Xiaomi Mi9 SE (jedna od boljih opcija, jako dobro lezi u ruci, SD 712 nije jos za bacanje, svakako upgrade u odnosu na Mi A2 Lite)
Xiaomi Mi A3 (Telefon pun mana, osakacen i bagovit sa Android One, nigde blizu Mi A1 i Mi A2, ekran meeeh jer nije 1080p)
Huawei P30 (Pale su im cene sada, ima da se nadje polovan za 170-180e, sjajan high end chipset 7nm Kirin i sjajna autonomija baterije, kamera...)
Samsung S10e (Exynos najverovatnije, jer ces tesko naci Snapdragon, sto znaci baterija katastrofa ima da ides do WC-a sa punjacem)

Ovo su neki moji predlozi, po meni sve zavisi od budzeta. Ako je budzet veci, onda imas veci izbor - iPhone 12, iPhone XS, Huawei P40, Pixel...
 
Što se tiče dimenzija spreman sam na kompromis - i ovaj A2 Lite je bio prevelik kad sam ga uzeo pa sam se navikao...
Kompromis je neophodan kako ne bih limitirao izbor na 3 telefona.

A3 je i više nego prihvatljivih dimenzija ali je već 2+ godine star telefon, a ni kada je izašao nije bio neko otkrovenje.
Mišljenja sam da kupovina 2+ godine starog telefona može da prođe samo ako je telefon tada bio flagship, u suprotnom ćeš godinu dana kasnije kupovati novi.
Slična je priča i sa Mi9SE.

Huawei deluje zanimljivo, samo ne znam kakva je situacija sa Google servisima? Koliko je cimanje to zaobići i ima li nekih ograničenja kasnije?
 
Huawei P30 ima sve google servise i radi najnormalnije.
 
Što se tiče dimenzija spreman sam na kompromis - i ovaj A2 Lite je bio prevelik kad sam ga uzeo pa sam se navikao...
Kompromis je neophodan kako ne bih limitirao izbor na 3 telefona.

A3 je i više nego prihvatljivih dimenzija ali je već 2+ godine star telefon, a ni kada je izašao nije bio neko otkrovenje.
Mišljenja sam da kupovina 2+ godine starog telefona može da prođe samo ako je telefon tada bio flagship, u suprotnom ćeš godinu dana kasnije kupovati novi.
Slična je priča i sa Mi9SE.

Huawei deluje zanimljivo, samo ne znam kakva je situacija sa Google servisima? Koliko je cimanje to zaobići i ima li nekih ograničenja kasnije?
Moras da shvatis da su vecina ovih modela (tj. ovi malo jeftiniji da ne kazem pristupacniji) stariji modeli po 1-2 godine stari. Zato sto prosto vec skoro godinu dana nije izasao telefon kompaktnijih dimenzija u mid range segmentu. Jedan od poslednjih je A41 koji je vec skoro godinu dana star model.
 
Nazad
Vrh Dno