Šta je novo?

Hardver Komp za ćaleta (Office, InDesign, Photoshop) - oko 600e

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Ukki

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.11.2019
Poena
1
Treba da sastavim ocu komp za prelamanje knjiga gde najviše koristi navedene programe. U principu mi treba preporuka za sve komponente jer totalno nemam pojma šta je aktuelno u poslednje 2-3 godine od kad sam sastavljao sebi mašinu. Prioritet je stabilnost u radu tako da bih želeo sve komponente da uzmem što je kvalitetnije moguće. Ne znam da li je pomenuti budžet dovoljan, nije fiksiran, ali s obzirom da mislim da ne treba dedicated grafika verujem da može da se upakuje za taj novac.
CPU - Po onome što sam listao po temama Ryzen 5600G mi je prvi pik.
MoBo - neka B550? Šta sada spada u neki best buy?
PSU - Corsair možda?
RAM - pretpostavljam da je 2x8GB dovoljno pošto u Photoshopu neće raditi ništa preterano zahtevno,
Kućište - neko sa dobrim protokom vazduha
SSD - Samsung 970 evo plus?

U obzir dolaze i kp i domaće radnje.

jurodivi

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poena
113
Intel varijanta takođe dolazi u obzir. Koštalo bi otprilike isto, za nijansu skuplji procesor (12400 non-F), za nijansu jeftinija ploča (Gigabyte B660M DS3H) i performanse bi bile otprilike iste.
Prednost je mogućnost apgrejda na neki od dolazećih Raptor Lake procesora u nekoj budućnosti...

Ukki

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.11.2019
Poena
1
Retko kad bude fajl veći od nekoliko stotina mb, nije to ništa preterano komplikovano i zahtevno.

Što se tiče apgrejda toga verovatno neće biti, čovek ima 70+ godina i menja kompove jednom u 10-15 godina :)

Dakle dilema je jedino intel ili amd.

NZXT H510 flow (CA-H52FW-01) mi deluje kao dobro kućište?

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
83
@Ukki

Nikako mi nije jasno za sta treba kuciste sa "100 ventilatora"
za konfiguracije sa integrisanom grafikom i procesorom koji
na maksimumu moze da povuce 65W ?

Caletu posao zavrsava i brend polovnjak od 150€
( Intel i5-6xxx , 8GB , SSD 256GB )

spasoje

Flash Drive
Učlanjen(a)
21.03.2021
Poena
43
Trebalo bi da je Intel bolji za navedene aplikacije (Office, Photoshop, InDesign) zato što je bolji u jednojezgarnim operacijama, a nedene aplikacije uglavnom rade u tom modelu.

Ukki

Flash Drive
Učlanjen(a)
20.11.2019
Poena
1
@sasa022 Ma svestan sam ja da je ovo sve overkill za ono što njemu treba ali sigurnije mi je da je tako pošto mu je stabilnost i dugotrajnost najbitnija.

Hvala svima na predlozima 🤗

Vrh Dno