Šta je novo?

Komp treba upaliti 2x jer se nakon prvog ugasi

coldman

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poruke
302
Poena
330
Konfa je:
asus m5a78l-m lx3
amd fx-4300
kingston hyperx fury 8GB 1866mhz
asus gtx 750 1gb
1TB HDD Seagate
LC Power 500W LC500H-12


Da napomenem odmah da kompu nije radjen ni NAJMANJI OC.Instaliran je Win10x64.
Kada se komp pali sve ide ok dok se ne pojavi onaj plavi logo Microsoft-a i onda se komp ugasi sam. Onda je potrebno opet ga upaliti i tada ide sve u najboljem redu. Dok je upaljen nema bas bas bas nikakvih problema. Kada ga resetujem opet on dize boot sve najnormalnije. ISKLJUCIVO KADA JE UGASEN i zelim da ga ukljucim potrebno je da to uradim 2x. Merio sam i temperature, ma bas sve. Gledao kroz BIOS sta mu se desava da NEKAKO nesto nije ostalo ukljuceno sto ne bi trebalo(bas bas bas nista). Stvarno nemam pojma sta je u pitanju tako da svaka pomoc je dobrodosla.
 
Ja sam imao slican problem zbog baterije na maticnoj, koja je crkla, upali se, ugasi, pa se ponovo upali i onda radi, a sat i datum se poremete totalno... Pogledaj, mozda je to...
 
Nije baterija, da je pokojna baterija ne bi prolazio bios neometano i stizao do podizanja operativnog sistema.
Ovde je po svoj prilici problem u windowsu.
Bekapuj postojeći windows, instaliraj radi testa "go" windows (dakle bez drivera i dodatnih programa) pa javi da li imaš isti problem.

Naravno pouzdan windows, nemodifikovan iso a ne kojekakve Black edition budževine sa torrenta.
 
Poslednja izmena:
Ja tipujem na ploču, problem do naponske jedinice. Mada, sličan problem je imao i moj kum pa je na kraju zamenio memoriju i problemi nestali.
 
Probaj updejtuj BIOS ploče.
 
ako imash mogucnost zameni svoje napajanje nekim od drugara i probaj.
 
Samo da se zahvalim na odgovorima, problem je bio sa programom Alcohol 120%, posto je bio narodni, ubacivao je uvek "nesto" pri startu ali svakom problemu moze da se stane na kraj :) Hvala jos jednom!
 
Nazad
Vrh Dno