Komp treba upaliti 2x jer se nakon prvog ugasi

coldman

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poena
18
Konfa je:
asus m5a78l-m lx3
amd fx-4300
kingston hyperx fury 8GB 1866mhz
asus gtx 750 1gb
1TB HDD Seagate
LC Power 500W LC500H-12

Da napomenem odmah da kompu nije radjen ni NAJMANJI OC.Instaliran je Win10x64.
Kada se komp pali sve ide ok dok se ne pojavi onaj plavi logo Microsoft-a i onda se komp ugasi sam. Onda je potrebno opet ga upaliti i tada ide sve u najboljem redu. Dok je upaljen nema bas bas bas nikakvih problema. Kada ga resetujem opet on dize boot sve najnormalnije. ISKLJUCIVO KADA JE UGASEN i zelim da ga ukljucim potrebno je da to uradim 2x. Merio sam i temperature, ma bas sve. Gledao kroz BIOS sta mu se desava da NEKAKO nesto nije ostalo ukljuceno sto ne bi trebalo(bas bas bas nista). Stvarno nemam pojma sta je u pitanju tako da svaka pomoc je dobrodosla.

alphablue597

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.05.2014
Poena
38
Ja sam imao slican problem zbog baterije na maticnoj, koja je crkla, upali se, ugasi, pa se ponovo upali i onda radi, a sat i datum se poremete totalno... Pogledaj, mozda je to...

poolmaker

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.04.2013
Poena
113
Nije baterija, da je pokojna baterija ne bi prolazio bios neometano i stizao do podizanja operativnog sistema.
Ovde je po svoj prilici problem u windowsu.
Bekapuj postojeći windows, instaliraj radi testa "go" windows (dakle bez drivera i dodatnih programa) pa javi da li imaš isti problem.

Naravno pouzdan windows, nemodifikovan iso a ne kojekakve Black edition budževine sa torrenta.

Poslednja izmena:

Tesha

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.11.2008
Poena
18
Ja tipujem na ploču, problem do naponske jedinice. Mada, sličan problem je imao i moj kum pa je na kraju zamenio memoriju i problemi nestali.

to3a

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
21.01.2005
Poena
0
ako imash mogucnost zameni svoje napajanje nekim od drugara i probaj.

coldman

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poena
18
Samo da se zahvalim na odgovorima, problem je bio sa programom Alcohol 120%, posto je bio narodni, ubacivao je uvek "nesto" pri startu ali svakom problemu moze da se stane na kraj :) Hvala jos jednom!

Vrh Dno