Šta je novo?

komp odjednom pocheo da se smrzava???

sumanut

Čuven
Učlanjen(a)
02.11.2003
Poruke
1,221
Poena
650
bilo sve ok do pre dva dana ... sad mi se desi ... krenem neshto najobichnije da uradim ... tipa otvorim folder , otvorim prozor za icq , uvecam prozor od nechega (tipaoperu il program za gledanje tv-a) ... i onda se smrzne na jedno 20 sec ... ne mrda ... ne mozhe ni ctr+alt+del ... mrtav ... onda proradi ponovo ... pa radi 10 min oa se opet desi isto ... i tako deshava se chesto ... defragmentirao sam disk ... os mi je star jedno mesec dana ... nije pun disk ... memorije ima 512 ... procesor je amd athlon 1500+ ... temperatura mu je nermalna ... plocha ASUS 7vtxe+ ... takodje temp normalna ... naponi u redu ... pitajte josh neshto ako sumnjat na neshto da ne pishem dzhaba ... nekoliko puta mi izbacio i explorer error al xp je pa se samo ''osvezhi'' pa nastavi dalje ... stvarno mi se ne instalira os opet jel zna neko shta bi moglo da bude?
 
pogledaj u ADD/REMOVE PROGRAMS da ti se nije instalirao neki programcic sa neta
a mozes i da skines SpyBot S&D(search & destroy) ,on nalazi parazite i uklanja ih
ima i opciju za uklanjanje startup programa(onih koje sa dizu sa win-om)
i sto je najbolje besplatan je
 
nema nishta sve cisto ko suza ... startup programi su mi nameshteni kako meni treba ... servisi koji ne trebaju pogasheni ... uopshte nicim ne opterecujem sistem a deshava mi se to ...
 
mislio sam na one koje "nemozes" da vidis u startup-u :mad: :D
 
evo skidam taj program ... a latest news update je da kada gledam tv u 640x480 sve je ok ... cim maximizujem ekran ... slika pochne da secka ... i to veoma osetno po sekundu prekida otprilike ... grafichka?
 
za to bi vec morao da mi kaze konfiguraciju
 
ah ... ima li dosadnije stvari ... ASUS 7vtxe+ : AMD Athlon XP 1500+ ; 512 rama memorije (256 Kingston, 256 NPC) ; GeForce 2 mx 400 ; to je to ... muzichka modem tv asus kartica .. rezach teac ... to i ije bitno ... sta god da je pre je sve ovo radilo ko sat ... radi i sad ... pod jednakim opterecenjem radi pa onda zakochi pa pod istim tim opterecenjem nastavi da radi pa zakochi ... slabo ga gasim u poslednje vreme ... jedno ... 5 sati dnevno mozhda ... al ... ne verujem da moze da ima veze ... temperature su ok ...

i maxtor 80gb diamond bla bla kako vec ide ne znam ..
 
Poslednja izmena:
SumAnuT je napisao(la):
evo skidam taj program ... a latest news update je da kada gledam tv u 640x480 sve je ok ... cim maximizujem ekran ... slika pochne da secka ... i to veoma osetno po sekundu prekida otprilike ... grafichka?

jel ti se to desavalo i ranije?
 
nista novo nisam instalirao ... sve stoji isto vec jedno mesec dana ... mislio sam da je do fragmentacije al nije ...
 
evo sad radi u full window sasvim normalno ne secka ... j*b*m ti kompijutere nikad ne znash shta im je ...
 
Poslednja izmena:
mozda ti secka zato sto si na netu i gledas tv u iso wreme
 
maaaa ... pre dva dana ... izadjem na net , upalim tv , downloadujem neshto , ovamo pustim da mi iskopira neshto sa cd-a na hard ... i povrh svega upalim neki program za muziku (Reason) ... i nishta mi ne kochi ... a sad ...
 
SumAnuT je napisao(la):
maaaa ... pre dva dana ... izadjem na net , upalim tv , downloadujem neshto , ovamo pustim da mi iskopira neshto sa cd-a na hard ... i povrh svega upalim neki program za muziku (Reason) ... i nishta mi ne kochi ... a sad ...


preostaje ti samo format c: \u :D :D :-devil-:
 
experimentalno pitance
da li je neko slucajno probao da u trenutku kad xp krene da zeza i stuca , slucajno napravi drugi korisnicki nalog i vidi kako se komp ponasa kad se taj drugi uloguje.
mislim da to iznenadno stucanje ima neke veze sa syebavanjem korisnIckog profila
 
Poslednja izmena:
izgleda sam ga bio pregrejao ... oladio sam ga jedno 12 sati sad je ok sve ...
 
Prvi put chujem da comp bolje radi kada se malo oladi. Comp bi morao da radi stabilno i bez greske neprekidno 24 casa, 7 dana u nedelji itd.....
 
da ... trebalo bi ...

ja ne vidim nijedno drugo objashnjenje odjednom kad sam ga ''ohladio'' proradio je kako je i pre radio ...
 
a u igraonici u merkatoru su kompovi radili bez prestanka ... jedno vreme ... posle toga svaki put kad bih svratio falilo je po nekoliko kompova ... sada igraonica ne radi ...
 
SumAnuT je napisao(la):
izgleda sam ga bio pregrejao ... oladio sam ga jedno 12 sati sad je ok sve ...

Nešto tu ne štima. Prijatelju ipak ti za svaki slučaj proveri ventilator na procesoru, čipsetu (ako postoji) a i onaj u napajanju. Meni se lično dešavalo kad mi je svojevremeno crkao baš taj.
 
Po vecini simptoma koje si opisao pomalo mi lici na problematicnu memoriju.Moj ti je savet da je istestiras, (memotest npr.) pa onda trazi dalje i izvodi zakljucke.Pozdrav. :bottle:
 
kuleri nisu ... svi se vrte ... temp kucishta je 30 ploche 40 procesora 50 ... taj program za memoriju jel mozesh da mi dash link jel ja kad trazim memotest izaci mi milion nekih firmi i chuda ... mada ne verujem da je memorija jel imam dva po 256 ... jes da je jedan kingston drugi npc al dobro su radili zajeno pa sam ih ostavio ... a ne moze valjda bit da se obadva sje.u od jednom ...
 
nashao sam ne morash ...
 
Bas me zanima sta je bilo?Inace memtest 86 zna da bude nekompatibilan sa nekim plocama tako da nece ni da krene.Ako krene onda moze da ulovi problem. :bottle:
 

Prilozi

  • memtest86p1_floppy.zip
    53.7 KB · Pregleda: 76
Auuuuu, kolko vam treba da se setite virusa :D :D :D
 
evo me nestalo mi iznenada vremena preko praznika pa nisam dolazio ... takodje shvatio sam kad sam skinuo program da nemam ni jedan flopi a ni cd ... :zgran: tako da cu testiranje morati da obavim sutra prekosutra ... u medjuvremenu sam reinstalirao win ... a i sve radi ok ... al ajde provericu za svaki sluchaj ... :zgran:
 
Nazad
Vrh Dno