Šta je novo?

Komp kao traktor

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,265
Poena
300
Nisam znao da li da postavim ovo u delu za napajanje,posto nisam siguran da je do njega...Neka bude u servisu :)

Drug mi doneo komp da mu sredim... ja ga ukljucim...ono kao da mi je neko parkirao TRAKTOR u sobi... strasno koliko je bucan,to u zivotu nisam cuo :D Nista,rasklopim,na kompresor,sve cisto,sve picnuto komplet,cpu kuler,napajanje... Ali on i dalje drci... Pritisnem ja kuler na procesoru,isti zvuk i dalje,znaci nije do njega,do onog u napajanju je... Otvorimo napajanje (kinesko neko vnugo), zamenim 80mm vent novim, povezem sve ponovo, ukljucim....kad ono ISTO?!?! wtf?
Pre ubacivanja novog venta,probao sam ga na 12v,znaci na maksimumu,ne cuje se uopste,samo vazduh kako struji... Sta to onda moze toliko da zuji\drci? Napajanje je unutra sa minimumom delova (zato sto je kvalitetno,jelte xD), tako da nema sta da se trese/drci... Lepo je zasrafljeno,vent ne pipa ni jedan deo,postavljen je iza da izbacuje vazduh (kao i original)... Cpu je pentium e5500 sa stockom, radi kao sat,nije ni on.... Grafa pasivna... STA ONDA DRCI? :D
 
Hdd ili dvd.
 
Hdd stavljen drugi bas tad, koji provereno radi kao nov. Dvd nema...
 
Kuciste je rasklimano mozda?
Ili to napajanje ali ako kazes da si stavio novi vent. onda ne znam :p
Proveri da i taj novi vent. nema lufta malo..tj. bolje proveri sve ventilatore na kucistu..
 
Poslednja izmena:
Stiskam ga sa svih strana, da smanjim vibracije, ali ono zuji pa zuji... Vent je potpuno nov, kazem da je proban van napajanja detaljno... Samo taj i cpu vent su tu, ja ne znam koji mu je djavo, stvarno mi nije jasno... Jedino celo novo napajanje da ide...
 
Nesto tu nije ucvrsceno kako treba, pogledaj kako stoji ploca
srafovi ili odstojnici jesu li svi na broju i kako stoje.
 
Poslednja izmena:
Graficka aktivno ili pasivno hladjenje?

Edit: Videh pasivno... Kuciste rezonuje, imao sam takav slucaj vec, rastavi ga do lima, pojacaj spojeve pop nitnama ili kako se vec zovu...
 
Poslednja izmena:
Odneo ga je drug kuci, moracemo da probamo to opet... Nije mi palo na pamet da ukljucim sa napajanjem van kucista...
 
Nazad
Vrh Dno