Šta je novo?

Koliko vas AV jede resursa?

rida

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2007
Poena
330
Mislim da ova tema moze pomoci ljudima prilikom odabira AV, pogotovo onima sa slabijim masinama, gdje je svaki MB vrlo bitan..znam, mnogi ce reci da to nije bitno, da kvalitetan AV mora uzimati dosta resursa, ali nemamo svi masine sa 2 GB RAM-a, pa tako da prilikom odabira AV gledamo i taj segment, naravno pored primarnog, ZASTITE..evo recimo ja NOD koristim upravo iz tog razloga, radi poprilicno dobro posao, a pritom se i vrlo lijepo odnosi prema mojoj masini..pogotovo prilikom sken-a..Kad bi koristio druge AV-e kad skeniram komp, prakticno je neupotrebljiv za rad..
Molim da iznesete vasa iskustva i obavezno napisete u brojkama zauzece memorije vaseg AV-a.

Za pocetak,kod mene, u WTM NOD 32 ima dva procesra:
nod32kui.exe 2.056K
nod32krn.exe 22.888K( trenutna, s tim da nikad ne ide ispod 20K i iznad 25K )

pozdrav

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poena
1,365
AV jede nesto vishe n'o sto vidite pod Task Manager-om, posto se tu ne vidi koliko driver korist.
N'o, cisto da vas obradujem, AV nema razloga da koristi onliko memorije koliko koristi (pogledajte VM Size u Task Manager-u ne ovo mizerno sto ste postovali).
A sa druge strane, pogledajte koliko vam uspori bilo koji rad sa racunarom, ma koliko zauzima ;0

Vrh Dno