Šta je novo?

koliki vam je račun za struju?

Kako da ne. Mi da plaćamo, a računa ni na vidiku. A popust će morati da odobre i za plaćanje po prispeću računa.
 
Ako je tačna informacija da su im svi računari zaključani zbog virusa - onda moraju da skupe pare za odključavanje.
 
Meni stigao račun oko 7H jutros iako poštar normalno ne dolazi ponedeljkom i nikada tako rano. Ubačen i račun za komšiju 100 metara dalje.
 
Za Eps poziv na broj se ne menja i vezan je za broj brojila.
 
Ja sam se zeznuo...promenio sam da mi stiže elektronski račun 5-10 minuta nego što će sajt da padne.
Sad ako se ovo nastavi, a hoće, neću videti ni elektronski ni papirni račun.
Žešći zaje*
 
Ja sam se zeznuo...promenio sam da mi stiže elektronski račun 5-10 minuta nego što će sajt da padne.
Sad ako se ovo nastavi, a hoće, neću videti ni elektronski ni papirni račun.
Žešći zaje*
bukvalno sam i ja ovo uradio isto.

mislim da mora kad tad da proradi sa full popustom. bilo šta drugačije je nepoštovanje krajnjih korisnika.
 
Pa za katastar prošlo beše koliko...3 meseca dok su se oporavili?
Sad za EPS ko zna
 
Za Eps poziv na broj se ne menja i vezan je za broj brojila.
A sta uraditi u situaciji kada je 6. novembra promenjen potpisnik ugovora sa EPS-om? Otac je potpisao, i sad nam je samo stigao račun od 6-9. novembra (na starog potpisnika), a od 10. novembra pa do kraja ništa. Brojilo je ostalo isto, ali sifra kupca, tj ED broj je skoro isti, ali se umesto cifre 0 na kraju završava sa 1. Pošto je ED broj inkorporiran u poziv na broj, ne znam šta mi je činiti, da li samo da promenim taj kec na kraju poziva na broj, ili će totalno da promene kontrolni broj na početku (kod mene je trenutno 05-200-ED broj). Obzirom na to da im je sistem pukao totalno, nemam način ni da proverim.
 
^u tvom slučaju možda bolje sačekati račun. Bolje i da sačekaš i platiš kada im sve proradi (makar i 2-3 meseca zbirno) nego da se juriš sa njima ako uplata ne bude proknjižena gde treba.
 
Meni je juče stigao papirni račun i odmah sam morao da pišem žalbu i da šaljem na mejl. Iako je u EPS-u mesec dana kolektivnog odmora i taj mejl niko neće ni videti.(moraću i fizički da odem do EPS-a za vikend da i tamo pismeno uložim žalbu)
Stanje je pogrešno očitano i na to pogrešno očitano stanje pogrešan je i obračun.
Na računu piše da je stanje očitano 01.12.2023(od 02.11.2023 do 01.12.2023) i VT je očitana da je 0kWh a NT je očitana 139kWh. Međutim na računu je naplaćeno 93kWh skupe struje iako nije očitana?!
Po mojoj evidenciji potrošeno je 255kWh skupe i 69kWh jeftine

Njihovih očitanih 139kWh je verovatno zbirna potrošnja za prvih 15 dana.
 
^u tvom slučaju možda bolje sačekati račun. Bolje i da sačekaš i platiš kada im sve proradi (makar i 2-3 meseca zbirno) nego da se juriš sa njima ako uplata ne bude proknjižena gde treba.
Upravo sam tako i ja razmišljao. Da platim to od 6-9. što je stiglo, a da čekam ovo ostalo, po cenu da mi i propadne popust od 5% taj jedan mesec nego da uplatim na neviđeno na stari poziv na broj pa da se vijam oko povrata. Hvala.
 
Poziv na broj se ne menja, uvek je isti po brojilu. Slobodno uplati koliko misliš da treba. ako preteraš uračunaće/smanjiće za toliko u sledećem računu.
 
Poziv na broj se ne menja, uvek je isti po brojilu. Slobodno uplati koliko misliš da treba. ako preteraš uračunaće/smanjiće za toliko u sledećem računu.
Da, znam da se ne menja, ali promenili su ED broj (koji je do tada bio sadrzan u pozivu na broj), gde su poslednju cifru umesto 0 stavili 1.
 
Bez racuna, kaze zakon, da nismo u obavezi da placamo :)
Nista nemoj da platis, mozda taj racun stigne a mozda i ne, pa nam javi da li su ti racunali kamatu, slali izvrsitelju i tako to.
Ne znam coveka koji je uspeo da se izbori i istera svoje sa tim lopinama i muljatorima.
Meni su na prigovor da nije ocitano stanje uzeli i retroaktivno 6 racuna unazad izmenjali i na kraju ispalo da im dugujem 1000 dinara.
 
Nista nemoj da platis, mozda taj racun stigne a mozda i ne, pa nam javi da li su ti racunali kamatu, slali izvrsitelju i tako to.
Ne znam coveka koji je uspeo da se izbori i istera svoje sa tim lopinama i muljatorima.
Meni su na prigovor da nije ocitano stanje uzeli i retroaktivno 6 racuna unazad izmenjali i na kraju ispalo da im dugujem 1000 dinara.
Uvek najvise naj...oni koji prvi krenu.
Tako da,samo placajte EPS-u " racun bez racuna".Posle obijajte saltere za ispravak.
Strah od drzavnih organa je toliko ukorenjen u ovaj narod da je to za ozbiljnu analizu...
Kad bude racun- bice placen.
 
Nije to strah, vec realnost, jer ti je EPS drzava u drzavi.
Nemam vremena ni energije da se majem sa salterima.
Video sam koliko mi je dugovanje pre pada sajta, platio malo vise.
Ako mogu da knjize, proknjizice, jer ako im ne radi pa necu samo ja da budem u problemu.
Tako je bilo devedesetih nemoj da placate stuju, jos se ljudi sa EPSom oko toga natezu, seku im struju...
 
Ја сам једанпут пријавио погрешно очитавање, у ствари очитавање неколико дана касније и понудио стање првог у месецу. Стигла је корекција, али не по стању које сам пријавио него највероватније по некој просечној потрошњи у том месецу последњих неколико година или само претходне године. Мала је била разлика па нисам хтео да терам мак на конац.
За овај хаос сада могли су онима који нису добили рачун да кажу платите као и претходне године, па накнадно да обрачунају разлику.
 
Verujem da ce tako i biti, mi samo nagadjamo, sta i kako.
U principu EPS dobije izvod iz banke na osnovu nejga vrse knjizenje po pozivu na broj partije i tako vrse razknjizavanje.
Da li ce oni to uraditi po nekom automatizmu ili rucno nas to ne treba da zanima.
 
Nista nemoj da platis, mozda taj racun stigne a mozda i ne, pa nam javi da li su ti racunali kamatu, slali izvrsitelju i tako to.
Ne znam coveka koji je uspeo da se izbori i istera svoje sa tim lopinama i muljatorima.
Meni su na prigovor da nije ocitano stanje uzeli i retroaktivno 6 racuna unazad izmenjali i na kraju ispalo da im dugujem 1000 dinara.
Pa neki ce racun stici zar ne i pisace dugovanje iz predhodnog perioda? Sta sad pausalno cemo doveka da placamo struju?
Uvek najvise naj...oni koji prvi krenu.
Tako da,samo placajte EPS-u " racun bez racuna".Posle obijajte saltere za ispravak.
Strah od drzavnih organa je toliko ukorenjen u ovaj narod da je to za ozbiljnu analizu...
Kad bude racun- bice placen.
Bukvalno ucili nas da se bojimo drzave, a drzava lozi blato da dobije struju…
 
Meni prošle godine za januar i februar uopšte nisu očitavali bojrilo, stigao isti račun za oba kao za decembar. Ja platio oba kada ono za mart stiže račun da se onesvestiš. Svu razliku upisali kao po višoj tarifi + mart, pa još kamatu a sa tim i porez. Ja plaćao za njihovu nemarnost. Novi tip koji očitava napisao da brojilo nije bilo dostupno i ako je na banderi ispred kuće. Planovi su da postave pametna brojila sa očitavanjem sa daljine. To sam u Torontu imao ješ '80ih godina a ovi planiraju da bar delimično završe u narednih 10 godina. Plaća im EU još odozgo.
 
Meni prošle godine za januar i februar uopšte nisu očitavali bojrilo, stigao isti račun za oba kao za decembar. Ja platio oba kada ono za mart stiže račun da se onesvestiš. Svu razliku upisali kao po višoj tarifi + mart, pa još kamatu a sa tim i porez. Ja plaćao za njihovu nemarnost. Novi tip koji očitava napisao da brojilo nije bilo dostupno i ako je na banderi ispred kuće. Planovi su da postave pametna brojila sa očitavanjem sa daljine. To sam u Torontu imao ješ '80ih godina a ovi planiraju da bar delimično završe u narednih 10 godina. Plaća im EU još odozgo.
Ja sam pre 10 godina promenio strujomere sa analognih unutar dvorista na digitalne bezicne na ulici.
I dan danas citaju tako sto otvore orman i procitaju tarife direktno sa strujomera, nista daljinski.
 
Strah od drzavnih organa je toliko ukorenjen u ovaj narod da je to za ozbiljnu analizu...
Kad bude racun- bice placen.
Nije tu u pitanju strah od državnih organa - rahmetli babo Dušan mi je još pre 30+ godina rekao da plaćam redovno račune i dugovanja jer ako počnem da nakupljam dugove a istovremeno imam identične mesečne obaveze biće jako čupavo.

Od tada se promenilo isuviše raznih državnih organa i vlasti da bih se bilo koga plašio ali i dalje gledam da zbog sebe samog sve obaveze refinansiram redovno tako da na kraju meseca nikom ništa ne dugujem ili to bude u najgorem slučaju do jedne crvene (a da nije mojom krivicom).

Da ne pominjem da jednostavno s godinama imam sve manje vremena i živaca da se natežem sa tim državnim organima oko gluposti koje bih izbegao ako ikako mogu.
 
Samo da se ne natežemo oko uplata sa ruskim hakerima, mislim da ta opcija nije predvidjena pre 30 godina, ko zna kakav bi savet dobio...

Kapiram da ni oni one račune ne mogu da shvate i posle 20 dana od upada, one 356 stavke, pdv na akciziu, pa zeleno,plavo, crveno, rts taksa, niža, viša :ROFLMAO:

Kako li će raknjižiti sve ovo pitam se, kad je sve pogašeno, kako li će se ovo sve rešiti to ni ovi naši hakeri koji idu od kompa do kompa i popravljaju, ne znaju...

Katastar pa ovo, ali opet katastar je nešto drugo...

Mi dobri premo rusima, primismo mali milion u Bg, a gle oni šta rade...
 
Samo da se ne natežemo oko uplata sa ruskim hakerima, mislim da ta opcija nije predvidjena pre 30 godina, ko zna kakav bi savet dobio...
Ako zanemarimo činjenicu da redovno plaćanje, na mesečnom nivou, kako se ne bi skupljali dugovi nema veze ni sa ruskim hakerima, ni sa CIA, BIA i bilo čim ostalim, bez obzira koliko pojedinci pokušavali da ubede sebe u suprotno u jedno sam apsolutno siguran - o čemu god da je reč dobio bih ispravan i pametan savet.
 
Ja sam dobio papirni račun i platio ga istog dana. Posle par dana mi iz Mobi banke stiže obaveštenje da mi račun na klik nije isporučen jer je plaćen i iznos zaduženja je nula. Tako da ne bi trebalo da bude problema sa rasknjižavanjem uplate.
 
Nazad
Vrh Dno