Šta je novo?

Koju low graficku staviti na 280w napajanje?

Delloptiplex755

Poštovan
Učlanjen(a)
16.06.2017
Poruke
10
Poena
54
Pozdrav svima. Bio bih vam veoma zahvalan na pomoci oko kupovide graficke.

Konfiguracija racunara:
Model: Optiplex 755
Matična ploča: Dell Inc. (Socket 775, Intel Q35 Express)
Procesor: Core 2 Duo E8500 3.16GHz 6mb cash
Memorija: 4gb DDR2
Hard Disk: 500gb
Grafička kartica: Integrisana
Napajanje: Dell Originalno ( 280w ) !!!
Optika: DVD-RW SATA
Zeleo bih da kupim neku polovnu graficku koja ce moci da pokrene igre tipa gta 4,call of dyte mw 4,call of dute black ops ( bar da to bude na low)....
Potrebna mi je low profile graficka. Pa me zanima koja najveca graficka moze raditi bez greske na ovom racunaru. pss,ne razmatram da kupim drugo napajanje itd... Budzet je do 30 e
Hvalaa unapred!!!
 
Poslednja izmena:
šta to znači low grafika ? low profile (pola štampane ploče u odnosu na običnu, kako bi stala u uzano kućište) ili nešto drugo ?

za 30e možda nađeš gtx 460 ili hd 7750 (ona postoji i u low profile verziji) koje mogu da pokrenu pomenute igre.

Sve starije ne uzimaj. Em je prestaro, em ne može da pokrene navedeno.
 
Imas r7 250 low profile sa 512 shadera (hd7750), jedino tesko da im za 30e. Oko 40-50e se krece.
 
Razmisljam o hd6450 512 mb? Ona je 64-bit. Ne znam koliko ce me zadovoljiti sto se tice nekih igrica?
 
ona je slabija od integrisanih grafika koje se nalaze u procesorima.

dobio si odgovor, juri hd 7750 low profile. sve ostalo je skuplje, ili preslabo.
naleti povremeno na kp, ili na ebay...

što se napajanja tiče, na tvom će raditi svaka niskoprofilka.
 
Poslednja izmena:
+1

7750 / R7 250, nista ispod.

Realno te karte slabije od njih bi trebalo da kostaju 10-15e, ali nece niko dati graficku za 10-15e..
 
E ljudi, nazalost ispostavilo se da je meni limit 25w (max potrosnja graficke) preko pci-e slota. A tako mi i pise pored slota. Pa jel imate nekih predloga za neku mucenicu do 25 w? Ja gledam na Geforce GT 610 (1gb 64-bit) To je najjace do 25 w sto sam nasao...
 
E ljudi, nazalost ispostavilo se da je meni limit 25w (max potrosnja graficke) preko pci-e slota. A tako mi i pise pored slota. Pa jel imate nekih predloga za neku mucenicu do 25 w? Ja gledam na Geforce GT 610 (1gb 64-bit) To je najjace do 25 w sto sam nasao...

Limit je 75W.
 
Ja sam sa tom grafickom (GeForce GT 610) najnormalnije igrao World of Tanks @ 1680x1050 sa minimalnim podesavanjima.
 
Ako ima priključak na karti, onda da.
 
E ljudi, nazalost ispostavilo se da je meni limit 25w (max potrosnja graficke) preko pci-e slota. A tako mi i pise pored slota. Pa jel imate nekih predloga za neku mucenicu do 25 w? Ja gledam na Geforce GT 610 (1gb 64-bit) To je najjace do 25 w sto sam nasao...

Limit je 75W.
Na običnim consumer pločama limit je zbilja 75W, ali često brand name office mašine imaju neko takvo ograničenje tipa 25 ili 35W.

Dešavalo se ljudima da ubace kartu koja troši više od tog propisanog limita i da van igara radi normalno, ali da nastanu problemi kad uđu u igru.

 
Poslednja izmena:
Na običnim consumer pločama limit je zbilja 75W, ali često brand name office mašine imaju neko takvo ograničenje tipa 25 ili 35W.

Dešavalo se ljudima da ubace kartu koja troši više od tog propisanog limita i da van igara radi normalno, ali da nastanu problemi kad uđu u igru.




Ja imam Optiplex 960 MT i nemam problema sa GTX750 pri maksimalnom opterećenju. S druge strane, https://www.youtube.com/watch?v=HtpqjKysc8E

EDIT: Isto 755 SFF sa GTX 750 Ti low profile. https://www.youtube.com/watch?v=LEd-iz3k0vY
 
Poslednja izmena:
Naisla mi je GT 610 1gb pasivno hladjenje. Trosi do 25w. Sta mislite o ovoj? Ili imam neki bolji izbor do 25w?
 
slušaj, macane,

-gt 610 ima 48 cuda jezgara. to je duplo slabije od gt960 iz 2009 godine, koja je danas iha haj prevaziđena.

ako ti je za utehu, možeš za manje od 40e da uzNeš novu gt 710, koja ima 192 cuda jezgara (grafičkih jedinica)
(upola manje od moderne i popularne gt 1030, doduše starija arhitektura, al bože moj)
http://itsvet.com/graficka_karta_gi...t_710_gv_n710d3_1gl_rev2.0-pdaa1-25.i?id=4519

sa njom možeš da poteraš pomenute igre u 720p bez problema. ne traži napajanje dodatno, tdp ima dvajes vati. ćao đaci rešen problem.

https://www.youtube.com/watch?v=Kg0hr1GWlT4
 
Poslednja izmena:
Hvala puno. Uzeo sam gt 710. Stara pola godine,koriscena samo za internet. Ima garanciju jos 2,5 god. 30 e me je kostala.
 
Kaži kako te služi u igrama.
 
...prijatelji jel pozeljno i bezbedno podici napon na 2d klokovima u nadi da ce raditi stabilno?
 
ni poželjno, a ni bezbedno.

ako imaš aktivno hlađenje, možeš da povećaš (ili smanjiš, ako imaš nestabilnost na defaultu) taktove u msi afterburneru (nadam se da znaš kako se on koristi).
ukoliko je hlađenje pasivno, ne diraj ništa.

na ovoj klasi kartica (najnižoj) su naponske najslabije. napon ne dirati !
 
Poslednja izmena:
aktivno naravno, nikad nisam koristio 'burner a za koliko bi trebalo da povecam napon?

p.s eo slike ashes.jpg

current i 2d su iste brojke, default je veci a 3d najveci
 
Poslednja izmena:
zafrkavaš, a ?
 
:trust: .. reko da mozda mozes nesto da vidis iz CPU-z, nisam instalirao burner jos nesto mi se i ne cacka kad sam pogledao po YT.. a i rece da je naponska jako slaba na mojoj grafi?
 
Iz cpu-z ne mogu da vidim ništa osim taktova, da si mi poslao bios pa i ajde.
Ako ti grafička radi nestabilno (artifakti konkretno, tojest smetnje po ekranu) možeš da smanjiš taktove u afterburneru.
Ako imaš smetnje u 2d prikazu, šmercuje neki memorijski čip

Tvoja grafička je svojevremeno bila niža srednja klasa. Sad je entry. Naponska jeste slaba.
Napon gpu-a se podiže kad hoćeš da dižeš taktove (overklokuješ) a ne kad imaš nestabilnost i smetnje u prikazu.

Odi na jutjub, prouči kako se koristi msi afterburner, i smanji klokove i za 3d, grafičkoj memoriji i gpu-u, bar za po 150 MHz.
 
Poslednja izmena:
u 2 d smercuje! :D rekbu.jpg

Eto slike ^ nema artifakta negde tako povremeno jednom u 2 dana ali npr juce je bilo jednom a nije se desilo jos od subote , izbaci crni ekran na 2 sekunde i povrati se. Dole desno izbaci oblacic pop up kako je fejldovao drajver i uspesno se povratio. Tako da i dalje nisam siguran da li do grafe ..

p.s jedan dan je postavljem interplanetarni rekod cufta .jpg inace je 98% jedan bag u toku dana kad se desi a tih 2% su dva baga

u igricama radi bez problema
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno