Šta je novo?

Koji Win 10 na ovaj HP Pavilion g6 Notebook

zebecz

Poštovan
Učlanjen(a)
17.06.2018
Poruke
130
Poena
70
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 8 pro
Pozdrav drugari,
trebam instalirati nov Win10 prijateljici,
pa bi dobro dosao savet koju verziju odraditi.
Ja bi najradije Win10 home 64bit. stavio na ovaj ne tako mlad laptop,jer joj treba samo za surf i word i exell.
Model je HP Pavilion g6.Notebook.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
6baebbbdc63622bec28f74a64da3e57c.jpg
906cf0c74e9a39a51f9417640342a683.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja na takve (a i starije) mašine stavljam LTSB 2015 sa isključenim apdejtom. Odgovarajući iso možeš pronaći i proveriti mu autentičnost po donjem checksumu.

264D48C902E6B586A1ED965062F7DA4D4DA99B35
en_windows_10_enterprise_2015_ltsb_x64_dvd_6848446
 
Poslednja izmena:
Kako da nadjem tu verziju ?
Mozes li poslati link na pm.
Posle bi kupio na ebay licencu kao sto sam sebi uzeo za pro ver.
Pozdrav i hvala.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sta ce mu ta verzija iz jula 2015 bez zakrpa , to je puno bagova!
 
Posto je covek upoznat sa kupovinom licenci sa ebay-a ja bi preporucio da skines zadnju verziju win 10 (x64 verziju) sa Microsoft sajta i kupis licencu za njega i miran si. Ni ja nisam za verziju Windowsa staru 5 godina zamrznutu u vremenu sto se tice updejta.
 
A6-4400M moze i do 3.2ghz iako je iz 2012 godine sta znam trebao bi da je kao oni celeroni ranije tipa Celeron B815 , ali opet Celeron B815 je imao samo 1.6ghz , moze ovaj laptop komotno Windows 10 fino bi radio sa ssd-om , ako je na hardu stucace sigurno.
 
Ne zna cemu tolika histerija oko update. Jedno 25 i vise godina se po malo zezam sa racunarima i ne znam da li sam update-ovao win vise od 10-15 puta i to zato sto sam zaboravio da iskljucim update :).
Ranije je bilo, nadjes verziju koja lepo radi i ne diras dugmice. Sad skines zadnju ili neku noviju sa MS sajta i zavrsio si pricu. Za godinu-dve opet i sve u redu.

Oni stariji se mozda i secaju, MS je za Win98 zvanicno priznavao da ima 12000 (dvanaest hiljada) gresaka na 180 Mb instalacije. Ko zna koliko ih ima nepriznatih. A zamislite koliko ih ima na 10-tki sa gigabajtima instalacije. Koji ce update to da ispravi :) :).

Pa LTSC za to i sluzi, da ne skidas update svaki cas. I onako ne sluzi nicemu.
 
Poslednja izmena:
Win 10 Education 2004 (najmanji bloat u odnosu na ostale verzije) + wpd.app da pogasis servise, azuriranja i ostalo
 
Ssd je hard WD ,500gb
Nekako sam vise za to da se skine sa ms sajta x64 ver. I aktivira licenca kupljena sa ebay,i posle da pogasim telemetriju,cortanu i sve nepotrebne *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*rije od programa samo nuzno ostaviti.
Cenim svaki vas savet i predlog oa cu razmisliti jos jednom pre nego sto odlucim.
p.s. ja imam na svoj fujitsu i3 4gb ram instaliran win 10 enterprise sa kupljenom lic.na ebay i za sada nemam nikakvih problema,apdejt nisam gasio.
Naravno,razumem da je gore pomenuti lap starija masina i slabija.
Hvala vam svima na savetima.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Posto je covek upoznat sa kupovinom licenci sa ebay-a ja bi preporucio da skines zadnju verziju win 10 (x64 verziju) sa Microsoft sajta i kupis licencu za njega i miran si. Ni ja nisam za verziju Windowsa staru 5 godina zamrznutu u vremenu sto se tice updejta.

Ja sam tako uradio za lap sa celeronom 1000 i 8gb rama (dodato još 4), a win instaliran na ssd, bolje radi nego win 7 sa hdd i 4gb rama.
 
Moja zena ima stari laptop sa dualcore Pentium procesorom na 2.1ghz (druga generacija). Stavljen najsveziji win 10, 8GB rama i SSD i laptop je prodisao i radi sasvim ok za net, office i filmove tako da taj A6 moze samo bolje od toga. Hardverska zahtevnost razlicitih verzija win 10 je gotovo ista, razlika je u broju servisa koji inicijalno trce sto moze biti problem sa strane memorije ali ssd je taj koji donosi najvecoj ubrzanje sistemu.

Znaci moj savet zadnja verzija win 10, ako sve radi kako treba i zadovoljan si performansama, to je to nista ne diraj, ako ne uvek imas dosta nacina da pogasis servise kao i samu optimizaciji celog sistema, ali zato imas nov sistem koji nije zamrznut u vremenu.

Na kraju mislim da neces imati nikakvih problema na toj masini dok god imas ssd i dovoljno memorije (ili bar mogucnost da je nadogradis)
 
@Pegazbre
Tako cu i uraditi.
Hvala na savetu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moje dete koristi laptop sa i3-2310m, 8 Gb rama i ssd, verovatno isti cpu kao kod Pagazbre. Win 10, nije bas najsveziji, sledeci put stavljam najnoviji, sve radi bez ikakvih problema.
 
@Zare ne mali broj njih veruju da je najnovije = najbolje... Ja stavljam 2015 ltsb na starije i 2019 ltsc na sve iole novije mašine, u oba slučaja isključen win update. 2015 radi osetno odzivnije nego aktuelne verzije, ko ne veruje neka proba na nekom matorom laptopu sa HDD.

A uključen update je dugoročno uvek više štete nego koristi napravio običnom korisniku, naprosto praksa je pokazala da nije pitanje da li će već kada će nešto zakazati. Kod poslovnih korisnika je druga priča, tu ima ko je zadužen da se rve sa Microsoftovim brljotinama.
 
Pre neki mesec sam cerkinoj drugarici instalirao laptop, neki matori Asus sa 2 jezgra i 2 Gb rama. Dete htelo 10-ku ali nije imalo sansi, vuce se kao puz, nema SSD. Nisam bio zadovoljan ni sa Win7 Pro pa sam instalirao 7 Starter koji je i fabricki instaliran.
Ima li sanse da takav comp radi sa 2015 ltsb? Nisam ga imao tada, juce sam ga tek skinuo. Inace imam 2019 ltsc (Gen2) ali ga nisam probao.

Inace, update ne koristim. Sem bas ako mora zbog necega (a 99,9% ne mora) ili ako zaboravim da ga iskljucim :d.
 
Poslednja izmena:
Jeste sirok pojam ali tek sad nadjoh sliku sa podacima :). Celeron B820, 2 core, 2 threads. Image diska uradjen odmah, za svaki slucaj, deca su to ;). Acronis mi bio pri ruci...
 
Graficka mu uzima 2GB skoro samo mu jos 32bit Windows fali :)
 
Samo da javim, instalirao win 10 home x64, kupio licencu na ebay i posle pogasio i obrisao bepotrebne programe. Radi HP super bez problema. Hvala svima na savetima.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koju verziju si instalirao? Ovu najnoviju Windows 10 20H2 19042.764?
 
Tako je.
Win 10 home x64 sa obaveznim ažuriranjima i brisanjem svega što ti nije potrebno je najbolji izbor za tvoj notebook.
 
Samo da javim, instalirao win 10 home x64, kupio licencu na ebay i posle pogasio i obrisao bepotrebne programe. Radi HP super bez problema. Hvala svima na savetima.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Kao sto sam ti rekao, instaliras, probas ako ti odgovara kako radi to je to a nema razloga da ne radi kako treba jer je tvoj laptop bolji od onog sto ima moja zena i koji radi lepo sa win 10.
 
Nazad
Vrh Dno