Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Može da se nađe sada za 28€. Pitanje je da li uzeti Tendu ili Xiaomi ? Približno koštaju. Ja mislim da su oba odlična.

Čika kure ima linkove za 28€ 😁
 
Može da se nađe sada za 28€. Pitanje je da li uzeti Tendu ili Xiaomi ? Približno koštaju. Ja mislim da su oba odlična.

Čika kure ima linkove za 28€ 😁
Ја се у таквим случајевима, када је иста класа као и остале карактеристике, руководим ценом.
Што се тиче тога, што сам предложио Xiaomi, то је због тога што је та компанија за кратко време постала позната по добром квалитету за пристојну цену што утисци многих купаца потврђују.
 
Ja se slažem da imaju dobre proizvode. Lično ih volim, samo jednoij firmi kojoj sam pisao (cena oko 2.800,00) nisu zanli da mi odgovre da li je običan Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4A ili Gigabit Edition

 
A sta predlazete za kucu, prizemlje i dva sprata, kako da pokrijem sa wifi signalom?
Nedavino sam uzeo Huawei AX3 wi-fi 6+ ruter jer mi kuća ima 300m2 pa mi treba stabilan i jak wi-fi.
Prvi ruter koji mi je pokrio celu površinu sa maksimalnom brzinom paketa (150/50)
Vrhunski uređaj koga toplo preporučujem svima
Cena mu je 14000din.
Koliko je spratova u pitanju?
Ja hocu prizemlje i dva sprata da pokrijem, pa gledam sta mi je najpristupacnije.
 
A sta predlazete za kucu, prizemlje i dva sprata, kako da pokrijem sa wifi signalom?
Koliko je spratova u pitanju?
Ja hocu prizemlje i dva sprata da pokrijem, pa gledam sta mi je najpristupacnije.
Upravo toliko ovaj ruter obavlja taj posao pokriva bez problema sve tri etaže.
Čak iako nije namešten negde u središnjem delu kuće gde je idealna pozicija
 
A sta predlazete za kucu, prizemlje i dva sprata, kako da pokrijem sa wifi signalom?
Koliko je spratova u pitanju?
Ja hocu prizemlje i dva sprata da pokrijem, pa gledam sta mi je najpristupacnije.
То зависи од много фактора, од чега су зидови, окружење око куће, колико је етар попуњен околним рутерима, објектима у близини као пошта и слично. Све то има утицаја на квалитет сигнала.
Сем тога, треба обратити пажњу на то који ће се уређаји качити на рутер и њихова компатибилност.
Када све узмеш у обзир oнда прелазио на тражење рутера који ти највише одговара.
 
Katastrofalno iskustvo sa Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4A Gigabit Edition,
radi super i posle nekog vremena brzina katastrofa, ne mogu ni da se ulogujem da promenim kanal :(
Kad nekako uspem, promenim kanal, radi opet neko vreme dobro, i sve tako u krug.

Ubedi me čovek da ruter dovoljan za stan od 60 kvadrata, a nemam signal ni na 5 metara od rutera.
Čak Orionov optički rus bez antena radi bolje
 
Da, očajan domet, meni vrši posao jer mi treba kao AP za donji sprat, ali npr. kroz 3 zida signal 2.4 ne postoji. Totalna antipreporuka. Jedan deo dvorišta mi je bio nepokriven, tako da on to solidno odrađuje kroz prozor i jedan zid, ali sve iznad toga je🤮 Odmah mi je bilo sumnjivo kad sam video šugavu app koja ne radi sa mi A3 telefonom!!! Takođe kad se postavi kao AP, više ne može komp da se poveže s ruterom a miwifi.com otvara neku kinesku nebulozu. Užasno scheise, ako još počne da zakucava kao kod kolege u postu iznad, ide pod drvenu klompu kao mnogi do sada.
 
Poslednja izmena:
Samo da korigujem jer je bitno, nije Katastrofalno već Očekivano iskustvo... ;)

Pa šta očekivati od jeftine igračke sa 16/128 MB ROM/interne memorije! :ROFLMAO:
Pride je 2x2, skoro da je nikakav hladnjak, a mogu zamisliti veličinu NAT tabele itd.
Drugim rečima on sve to prepuni vrlo brzo sa već cca 3 uređaja i ono malo što je radio je zbogom. :sneaky:
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno nisam očekivao ovu katastrofu.
Ovaj moj će pod mač bato :D
Imam optiku 1Gb/s/200Mb/s a evo kako radi...
Ovo je moja preporuka koji ruter nikako ne treba uzeti
 

Prilozi

  • Screen Shot 2021-07-17 at 12.54.02.png
    Screen Shot 2021-07-17 at 12.54.02.png
    69.2 KB · Pregleda: 45
O tome i govorim, gledajući specifikacije, za mene apsolutno očekivano... :giggle:

@Andragon Koliko mu uređaja nakačiš..?
 
@mdm Nemam ukupno ni 3, ma kotarica obična, zdravlje mi narušava džabe, bolje ga nemati ništa nego ovo Screen Shot 2021-07-17 at 13.06.33.png
 
Pa eto imaš 3 ukupno! :LOL:


Ček, tebi je on u WiFi Repeater modu? Pa šanse nema da on to izgura, tako mu još prepoloviš brzinu...
 
Pa eto imaš 3 ukupno! :LOL:


Ček, tebi je on u WiFi Repeater modu? Pa šanse nema da on to izgura, tako mu još prepoloviš brzinu...
Sad ću ženu otkačim sa neta :D

U žičanom repeater modu, uzimam net sa Eltex-a preko kabla.
Morao sam tako jer imam i 3 računar u mreži na kome koristim Serviio media server, pa ga TV ne vidi drugačije.

Nisam baš u mrežnim vodama, budžet mi je bio do 6000 za ruter i na kraju me lik u Bigu ubedi da će ovaj da bude dovoljan
 
Aha, preko LAN, ali i to je napor za njega :rolleyes:
Zato i kažem uvek, nema kupovine (ičega ikada za mene) pre nego što tačno znaš šta hoćeš za opcije od 1-3 i da znaš tačne specifikacije svega i šta znače. Ja samo tako kupujem, pa može da mi priča ko god šta hoće; a kad postanu dosadni samo ih za deset sekundi sahranim sa specifikacijama, kad ućute i nestanu! :ROFLMAO:
 
Apsolutno se slažem sa tobom.
Problem je što već odavno ne pratim dešavanja na network sceni koja je realno nauka za sebe.
Memorija, podešavanja, QOS i puno drugih termina...
Trebalo mi je prosto rešenje da pokrije stan od 66 km2, da mi net radi solidno na ovih par uređaja što imam.
Xiaomi Mi 4A GE to realno ne može da ispuni, bačenih 4000 ali naučena lekcija :)
 
  • Like
Reagovanja: mdm
Samo da korigujem jer je bitno, nije Katastrofalno već Očekivano iskustvo... ;)

Pa šta očekivati od jeftine igračke sa 16/128 MB ROM/interne memorije! :ROFLMAO:
Pride je 2x2, skoro da je nikakav hladnjak, a mogu zamisliti veličinu NAT tabele itd.
Drugim rečima on sve to prepuni vrlo brzo sa već cca 3 uređaja i ono malo što je radio je zbogom. :sneaky:
Iste spec ima i Tenda AC10, znači ni on ne valja.
Šta onda za kućnu upotrebu, za recimo 5 uređaja?
 
Ne znam koliko treba, ali dobri današnji ruteri imaju po 1 GB rama. Uz aktuelne brzine neta, količinu povezanih uređaja, i mrežne zahteve ja bih dobro razmislio pre nego što nekome preporučim jeftin ruter. Dovoljno puta sam se "opekao" sa jeftinim rešenjima, pa u poslednje vreme uvek razvučem budžet da pokrije sigurne kupovine.
 
Postoji OpenWRT za Router 4A, verujem da bi bolje radio onda.
 
pa ako 128mb ram drzi samo 3 uredjaja onda za 10 treba ruter sa 1GB ram-a? :D
preporuka za takav?
Ponavljam nije SAMO memorija bitna, mnogo bitnije je veličina NAT tabele zarad br. konekcija koje i 1 uređaj danas može ostvari, + sve ostalo što sam nabrojao i sada a i ranije još detaljnije!! ;)
 
Nedavino sam uzeo Huawei AX3 wi-fi 6+ ruter jer mi kuća ima 300m2 pa mi treba stabilan i jak wi-fi.
Prvi ruter koji mi je pokrio celu površinu sa maksimalnom brzinom paketa (150/50)
Vrhunski uređaj koga toplo preporučujem svima
Cena mu je 14000din.
Evo vrhunski ruter kako za male tako i velike prostore

Cena adekvatna kvalitetu, ovo što vi navodite kao cenovni rang za te pare "đubre" od uređaja i dobijate
 
Evo vrhunski ruter kako za male tako i velike prostore
Dobar i pristojan da, ali vrhunski ne nije nikako!
128/256MB sa 2x2 je daleko od vrhunskog.

I još ima 2 verzije - Dual-core i Quad-core, pa pazite i na to...
 
Dobar i pristojan da, ali vrhunski ne nije nikako!
128/256MB sa 2x2 je daleko od vrhunskog.

I još ima 2 verzije - Dual-core i Quad-core, pa pazite i na to...
Ovaj quad-core pokriva mi kuću od 300m2 u tri etaže i deo dvorišta oko kuće (1m - 1,5m) što nijedan ruter do sada koji sam posedovao nije ispunjavao plus maksimalna brzina paketa putem wi-fi konekcije (150 - 50 Mbps).
Zaista ne znam šta više očekivati za kućnu upotrebu.
Za manje prostore sve to radi još i bolje.
 
Što ne znači da je vrhunski ruter. Ovde se olako najjeftiniji uređaji nazivaju kvalitetnim, a prosečni vrhunskim. Može se diskutovati o bang-for-buck rešenjima, ali ovakvo paušalno rangiranje samo dovodi u zabunu neupućene korisnike.
 
Za kucne uslove predlazete rutere od 200+eur. Pa nema da snabdevamo ceo komsiluk internetom, 100 uredjaja istovremeno ili sta znam.
256mb nije dovoljno, quacore je preslabo.
Kuca nije firma ili kafic pa da obavezno mora neki "vrhunski" ruter or 200eur.
 
Ruter je nešto što treba da traje bar 5 godina, isplati se dati malo više para da vas posle ne boli glava. Na tu temu, vremešni Asus RT-AC68U se dobro drži sa 27 klijenata (11 wired/16 wireless) :)

RT-AC68U.png
 
Nazad
Vrh Dno