Šta je novo?

Koji Wi-Fi ruter uzeti?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
200
Treba mi od vas preporuka koji wi-fi ruter da uzme moj brat. Koristi IKOM kablovski internet i skoro je uzeo lap top. Pa me interesuje koji wi-fi ruter uzeti za kablovski internet? I sta treba gledati ili obratiti paznju? Ne razumem se bas najbolje. :)
 
Užasno vreme za kupovinu rutera, a i bilo koje opreme jer "mađari" naravno ne rade, ali mi je neophodan.
Uspeo sam da nađem Asus RT-AC66U, ali vidim po netu dosta ljudi se žale na njega. Da li ima neko iskustva sa njim?
Da li je fleshovanje merlin firmwarea must do ili može i bez toga da se koristi? Izbegao bih to, hoću samo da radi i da ne čupam kosu zbog rutera..
 
Poslednja izmena:
Jedno, naizgled jednostavno a u praksi verovatno ne, pitanje:

Koji ruter preporučujete kao best buy do 4k rsd?

Godinama koristim TP link WR741ND, bio je ok. Sada više ne radi nego što radi kako treba.
Kuća 10x10m, prizemlje i sprat, dvorište 10a.
Betonske ploče giter blok zidovi.
Najčešće 3 korisnika, max do 6.
Hvala lepo.
 
Ja bi isao na Xiaomi za te pare.
 
Ne mogu ništa od ovog da pronađem ovde kod nas. A kakvo je ovo čudo, ima ga za 4.300?
Tp-Link Archer C50 - AC1200, dual band 1.2Gb
 
Može li neka preporuka za Range Extender? Tu do 5k ako vredi nešto.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Dok sam radio u Sampru.. jedna od kombinacija koju sam prodavao je:

Mikrotik RB750Gr3 (Hex)
Ili
Mikrotik RB760iGS (Hex S), noviji model.

+ UAP AC LR

Jako dobro odradjen SW, preporučeno je da se montira na plafon, jer signal prostire na dole.
 
Zdravo ljudi,

Dvoumim se izmedju Tenda AC11 i Redmi AC2100. Nekako mi lepse izgleda Xiaomi, ali nesto citam da im je sve na kineskom. Vidim da su ga ovde pojedini pazarili pa ako moze neko da podeli malo informacija sto se tice samog software-a na njemu i dometa.
Takodje neka treca opcija za ove novce dolazi u obzir ako ima neko nesto da predlozi. :)
 
Kada se ruteru pristupi preko web interfejsa, jeste sve na kineskom, ali to Chrome translate lako rešava.

Aplikacija preko koje skoro sve može da se podešava i prati je na engleskom, što je najbitnije.

Screenshot_20200406-010417_MiWiFi.jpg

Ja sam ruterom prezadovoljan, jak signal, stabilan, ni jedan problem u ovih nekoliko meseci koliko ga koristim.
 
Poručih ovaj, nikako da stigne. Valjda će vršiti posao, isto je kuća u pitanju...

Tp-Link Archer C50 - AC1200, dual band 1.2Gb
 
Sad, nažalost, ako se može uzeti par stotina evra. To je roba koja se ne prodaje tek tako zato što nema puno potražnje, a postoji jedno tržište po oglasima gde se prodaje sve više polovne ozbiljne mrežne opreme.
 
Poručih ovaj, nikako da stigne. Valjda će vršiti posao, isto je kuća u pitanju...

Tp-Link Archer C50 - AC1200, dual band 1.2Gb
kako si zadovoljan ruterom (nadam se da je stigao)?

ja sam konačno dobio pare nazad za miktotika i sad razmišljam šta mi je činiti...
SBB je izmenjao kabl u zgradi, neke splittere i sad je signal skroz na gornjoj granici (bio na donjoj prethodnih dana), tako da moguće da mi sad drugi router but ne treba... no nisam koristio 2 VPN i webex od sinoć, pa da budem siguran da je sad sve ok ;)
c7 me baš privlači i pare mi nekako baksuzno sad da vraćam u kuću ;) al ga nešto nema..

opet razmišljam ubee da mi donesu umesto 3208 da izvučem svih 500mbit, mada čemu :)) doduše samo su mi beli TC nudili ovih dana, možda nemaju ubee u NS?!

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno