Šta je novo?

Koji wallet za USDT (TRC-20) za mobilni telefon ?

code381

Poštovan
Učlanjen(a)
11.12.2014
Poruke
160
Poena
80
Ovako, sve sto imam od crypto imovine drzim na nekoliko poznatih crypto berzi, pristupam iskljucivo preko desktopa (Windows 7, Firefox) dok Google Auth za 2FA imam na mobilnom telefonu, te 2 stvari su skroz fizicki razdvojene tako da iako neko (malware) ukrade sifru na kompu nista ne moze da uradi bez 2FA code ili obrnuto, tako da za sada nikakvih problema nisam imao.

Posto sam vec napisao da pristupam samo i iskljucivo preko desktopa sada imam situaciju da kada treba da prodam nekom crypto (npr OTC trgovina) uglavnom se to radi sa USDT ne mogu da idem sa kompjuterom pod misku vec mi treba neki bezbedan wallet na telefonu, prvo da prebacim USDT sa neke Crypto berze na mobilni wallet pa kasnije sa tog walleta da posaljem na adresu kome prodajem.

Koji wallet izabrati a koji mora da podrzava TRC-20 zato sto bi USDT sa berze slao preko Tron mreze i to kosta obicno 1 USDT i posle isto sa wallet-a na telefonu preko Tron mreze i to je trenutno oko 0.2 do 0.4 USDT. USDT ERC-20 tj slanje preko ETH mreze ne bih koristio jer bi me za ove 2 transakcije kostalo od 50 do 100 dolara.

Malo sam istrazivao, probao razne wallete, od ovih poznatijih iz izbora otpadaju Coinbase wallet i Coinomi zato sto ne podrzavaju TRC-20. Probao sam sledece:

Exodus

Trust

Atomic

Guarda

Klever

TokenPocket

TronLonk Pro (on je samo za Tron)

SafePal

i jos nekoliko drugih samo ne mogu da se setim vise.


Sto se tice izbora na prvom mestu je bezbednost pa onda da cene transakcije budu sto nize i na poslednjem mestu da mi se svidi sam izgled.

Sto se tice Tron mreze uglavnom kod svakog gore navedenog novcanika cene transakcije je slicna, prvu transakciju ti naplate oko 4 TRX a drugu i valjda svaku sledecu oko 2 TRX sto mu dodje 0.2 USDT sto je smesno. Morate da imate i tron na Tron novcaniku posto sa TRX placate fee. Brzina transakcije je oko 1 minut ili manje. Tron mreza radi besprekorno, bas sam se odusevio posto je ovo prvi put da imam dodira sa Tronom. E da, cena transakcije samog trona je uglavnom ili 0 ili od 0.1 do 0.3TRX. Znaci ovo prvo sto sam pisao cene to je kada se USDT prebacuje preko Tron mreze a ovo drugo su cene transakcije kada se salje Tron (TRX) sa jedne adrese na drugu.

Sto se izgleda tice i same funkcionalnosti ubedljivo najvise mi se svidja Exodus, ima dosta coina u ponudi i interfejs je prelep.

Ono sto moram da napomenem a mnogo je vazno, postoje Custodial i Non-Custodial Wallets. U izboru mog walleta obavezno mora biti Non-Custodial Wallet i mora biti open-source. Nazalost Exodus nije open-source i sta je ono sto me najvise odbija kod njega sto se gomila korisnika zali da su im sredstva pokradena sa Exodusa tek tako ali nenormalno veliki broj ( Exodus se koristi i kao desktop wallet). Iako iz kompanije kazu da je Exodus Non-Custodial wallet navodno oni na svojim serverima cuvaju podatke korisnika npr zapisi transakcije ali ne i privatne kljuceve, ne znam ipak nista ne smem da prepustam slucaju, dosta mi je to sumnjivo i na moju veliku zalost Exodus je ispao u uzem izboru iako mi je na pocetku bio ubedljivi favorit.


Izbor je na kraju pao na Trust wallet, on je opet-source i Non-Custodial tj nikakve podatke ne cuvaju na svojim serverima, vi kao korisnik ste vlasnik kljuceva tj 12 recovery reci. Sta je isto vazno ovo je zvanicni Binance wallet, kompanija Binance stoji iza njih sto daje dodatnu sigurnost. Interfejs je isto lep, mnogo je lak za koriscenje, mislim da podrzava sve coine koji se listaju na Binance.

Ostale sto sam probao su isto slicni ali ipak mi je Trust najlepsi, najlaksi i najfunkcionalniji. Na pocetku odaberete passcode (6 digit) i on je po defaultu podesen da svaki ulazak na Trust wallet aplikaciju mora da se ukuca (moze da se aktivira i Biometrics login tj finger/ face) i svaka transakcija mora da se odobri sa passcode/biometric. Trust wallet je takodje na Google Play ima bas mnogo reviews i ocenjen je visokom ocenom 4.5/5.

Jedino sam imao problem kod Atomic walleta da se zamrze na nekoliko sekundi i posle toga sve normalno i tako nekoliko puta tako da ga nisam vise ozboljnije razmatrao. Ovo sam sve pisao za android ali pretpostavljam da svi ovi nabrojani novcanici su dostupni i za iOS.

Pitanje za sve, da li sam dobro izabrao? Prednosti/mane itd
 
Nazad
Vrh Dno