Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

Tako radi VPN. Vidi se samo konekcija od njega, pa nema nikakve razlike da li se konektovao iz Srbije ili Meksika na određeni server. Jedino što može da pravi problem je tvoj ISP (iz Srbije ili Meksika) koji može da prepozna konektovanje na VPN i blokira ga (ako si u Kini npr.)
 
Tako radi VPN. Vidi se samo konekcija od njega, pa nema nikakve razlike da li se konektovao iz Srbije ili Meksika na određeni server. Jedino što može da pravi problem je tvoj ISP (iz Srbije ili Meksika) koji može da prepozna konektovanje na VPN i blokira ga (ako si u Kini npr.)
Probao sam ne radi.
Kad se konektuješ na srpski server, HBO ga prepoznaju kao server van Srbije i izbacuje grešku.
 
Pa tako je od uvek
HBO prepoznaje VPN i nema konekcije
 
Samo da ne digne cenu sada Surfshark, za sada su preodlicni, 52e za dve godine
 
Ja sam uzeo Private VPN,akcija 3 godine 65 evra.
 
Kako vam rade torrenti na fastestVPN?
Ok je što se tiče brzina.
Ali ovaj VPN "laže" u vezi lokacija servera, bar za Srbiju, dakle ako izabereš Srbiju, dobieš šatro neki ip tipa Bg, a u stvari Holandija. Mislio burazu da dam jedan VPN nalog da gleda HBO u Švabiji, ali sa ovim VPN neće da može.
Takođe Epic provaljuje kad je VPN uključen.

Ali dobro šta da tražiš za 12e lifetime.
 
Ok je što se tiče brzina.
Ali ovaj VPN "laže" u vezi lokacija servera, bar za Srbiju, dakle ako izabereš Srbiju, dobieš šatro neki ip tipa Bg, a u stvari Holandija. Mislio burazu da dam jedan VPN nalog da gleda HBO u Švabiji, ali sa ovim VPN neće da može.
Takođe Epic provaljuje kad je VPN uključen.

Ali dobro šta da tražiš za 12e lifetime.
Neće raditi ni sa jednim. Kao što sam već pisao u temi HBO GO, za razliku od Netflixa, HBO prepoznaje da si konektovan preko VPN-a. Meni u Holandiji ne radi ni Nord ni ExpressVPN.
 
pa dobro
hteo je da kaže da prepoznaje komercijalne vpn servere
 
Je l' se isplati uzeti 2 godine Surfshark posto je vidim ok cena a planiraju da se spoje sa Nordom, sto ce garantovati povecanje cena.
Kakav je za torente, netflix, hbo go i ostale streaming servise? Brzina neta maksimalna?

Verujem da je moguce dodati vpn app na Apple TV i takodje koristiti za gledanje streaming servisa na tv-u?

Da li postoji neki VPN koji je "najbolji" za MacOS i Apple Ekosistem?
 
Uzeo sam custom plan za windscribe, da probam.
Uzeo sam samo za uk. Povezao sam preko asus rutera, a u config fajlu sam stavio udp i 443 port. Kada pogledam speedtest brzina je otprilike 25/25, a inace imam ssb 500/50.
Da li moze da se podesi/poboljsa?
 
Problem je što je OpenVPN prilično procesorski zahtevan. Mislim da ruter nema dovoljno jak CPU.
 
Koji to ruteri koriste dovoljno mlađan Linux kernel (v5.1x beše?) pa da imaju "in kernel" implementaciju WireGuard-a?
 
Koji to ruteri koriste dovoljno mlađan Linux kernel (v5.1x beše?) pa da imaju "in kernel" implementaciju WireGuard-a?
Bilo koji na kojima radi openwrt dovoljno nov. Imam par komada, wireguard radi odlično :)
 
Jel radi neki VPN na Epix.com?
Imam nalog od drugarice, ali vidim da mi sa NordVPN uredno blokira gledanje sadrzaja i na kompu i na FireTV.
 
Vidim da Windscribe podrzava placanje po broju lokacija mjesecno, sto je dobra stvar, 1$ po lokaciji mjesecno. Ima li jos VPN-ova koji podrzavaju to?
 
Mišljenja o Cyberghost VPN
Ima nekakva akcija 3 godine i 3 meseca za 90e, za 7 uređaja pa se nas sedmoro skupilo da pazari, pa da pitam da li vredi
 
Poslednja izmena:
Meni odgovara, mada ga uglavnom koristim za EON na MTS mreži. Kad sam ga god uključio da odradim nešto nije bilo problema.
Uzmi sa rezervom, nisam baš neki zahtevan VPN korisnik. Neki sport na EON-u uglavnom, lepo je radio i na 50 vdsl-u i posebno sada na optici.
Klinci se ne žale, ali ne ne znam za šta ga još koriste osim striminga.
Bilo je 24h na probu, imaš i povraćaj novca ako nisi zadovoljan.
 
Meni odgovara, mada ga uglavnom koristim za EON na MTS mreži. Kad sam ga god uključio da odradim nešto nije bilo problema.
Uzmi sa rezervom, nisam baš neki zahtevan VPN korisnik. Neki sport na EON-u uglavnom, lepo je radio i na 50 vdsl-u i posebno sada na optici.
Klinci se ne žale, ali ne ne znam za šta ga još koriste osim striminga.
Bilo je 24h na probu, imaš i povraćaj novca ako nisi zadovoljan.
Za iptv i hoću da ga koristim, pa zato i pitam
 
Imam pitanje za Fastestvpn kad se ukljuci TCP protokol u servers se pojavi USA Streaming kojeg nema kad je ukljucen IKEV2 protokol , jel to mozda za Netflix da otvori vise filmova nego inace ili samo za torrente ili za iptv liste ,mislim samo mi ime kaze sta je al reko da pitam mozda neko od vas ima vise informacija
I posto sam laik u vpn-u mozda je glupo pitanje al kada se koriste i za sta TCP , UDP ili IKEV2 protokoli ajde i samo da napisem
kako radi , ovde na Kaonu sasvim ok radi barem za Sbb kada je server Srbija a mts internet u pitanju na Eon app u podesavanjima mi ocitava 55mbit/s ( dal je lazna Holandija ili ipak Srbija krastavac Eon ga vidi da nije mts int.😁😃😉) , uzet lifetime za18$ sami poslali mail pa ja iskoristio bilo problema u startu sad mi dali privremeni account dok ne srede moj
 
Jel tražio neko refund za NordVPN? Shvatio sam da mi realno ne treba koliko sam mislio da hoće pa bih iskoristio ono za refund u roku od 30 dana
 
Nazad
Vrh Dno