Šta je novo?

Koji VPN kupiti?

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
113
Ovo po godinama su brojevi ljudi koji su dobili pisamce na adresu jer su raznorazne kompanije (velike i male) morale da daju sve informacije pod pritiskom suda.

Nije to problem, svako daje ono što se od njega traži i što je još bitnije, ono što ima. Ako Mullvad prikuplja najmanje podataka o korisnicima i ne čuva logove (što je tačno), onda nemaju mnogo toga ni da daju. Isto kao i npr. Signal (iako je u USA).

Stock

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2018
Poena
113
Ko ne plaća kriptovalutama, a takvih je velika većina, ostavlja tragove i to čak ni oni ne kriju.
[QUOTEE]The only information at all possible for us to give out is records of payments since these are stored at PayPal, banks etc.[/QUOTE]

That said, I would highly suggest you to look elsewhere, if you’re not into cryptocurrency and would prefer a more convenient payment process.

Zato je SWE veliki problem, što nije npr. Panama ili neka druga lokacija...

Mullvad: 764 servera u 36 zemalja
Nord: 5578 servera u 59 zemalja
ExpressVPN: 3000+ servera u 94 zemlje

Ima tu da se iskopa sigurno još, ali iskreno kada sam video da je pod Švedskom jurisdikcijom dalje nisam ni gledao :)

pilauda

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poena
38
Uzeh Nordvpn pa me interesuje da li treba vpn držati stalno upaljen i da li troši više baterije na telefonu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

el_patron

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poena
83
Znaci Express VPN je po vasem misljenju "najsigurniji", tj namjanje podataka prikuplja?

Koristim Nord preko godinu dana i istina je da mu treba nekada malo duze da se konektuje, mada su dosta poboljsali to, ranje je trebalo bukvalno 30sec i to mi je bio najveci minus.

optical

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poena
63
Niko ne moze da ti tvrdi koliko neki VPN servis prikuplja podataka, ukoliko nema direktni pristup serverima. Uzmes onaj koji tebi deluje najsigurnije, plus platis kriptom.

DusaN

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poena
63
Ako ga koristiš za Netflix, igranje i tako to, manje više je sve jedno. Ako ti treba nešto više, ili neka privatnosti, ona verovatno ni jedan :)

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
113
Mislim da je najbolje ne koristiti VPN za tu svrhu. Bar za PayPal, pošto su im uslovi korišćenja veoma strogi

Wizard74

Flash Drive
Učlanjen(a)
12.02.2021
Poena
28

Pa da,banovan sam ohoho puta sa eBay,PayPal bratije pa bih u ilegalu-usa,uk lokacija

Prica se da su sve te vpn ip adrese sherovane i na crnim listama

Negde sam citao da postoji jak proxy server koji deli ip adrese koji uzima sa svoje android aplikacija

mast3r

Flash Drive
Učlanjen(a)
03.02.2014
Poena
18
Predlozio bih svima, koji planiraju da 'kupe' VPN, da prvo pogledaju link
i da se informisu o 5-9-14 eyes.

Btw, Proton radi vrlo lepo, bude ping malo visi, ako se kacite na dalje lokacije,
ali je DL zakucan na 10, a UL, koliko god imate.

Wizard74

Flash Drive
Učlanjen(a)
12.02.2021
Poena
28
Zavisi za sta treba

Ako je no tracking moze bilo koji,pobas i zavrsen posao

Ako je tracking,ebay,paypal,nije dobar ni jedan
Sve su te adrese "snimljene"

Ciklogremlin

Flash Drive
Učlanjen(a)
26.11.2017
Poena
18
Ako nekom pomaže - moje iskustvo sa Windscribe VPN-om uz malo generalne priče o privatnosti.

TL/DR - dobro radi, nisam imao nekih problema, a koliko sam uspeo izmeriti, testirati i raspitati se, to je onoliko koliko se uopšte može očekivati od privatnosti, ali i praktičnosti upotrebe danas.
Uz napomenu da nisam nikakav stručnjak za VPN-ove, pa sve uzeti kao "koliko ja znam" - ni manje, ni više od toga. :)

Punkass

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.12.2004
Poena
28
Da li ima tema u kojoj se govori o VPN pristupu različitim nacionalnim stream servisima?
Npr, kao što je VPN neophodan za EON za one van SBB mreže.
Da ne bude samo pitanje, uz pomoć VPN-a sa ili bez registracije moguće je gledati Hrvatsku televiziju, za Ligu šampiona korisni su RTL Luxemburg mađarski M4.
Dokumentarni filmovi su dostupni preko Arte aplikacije, NBC Peacock ima besplatne filmove, a moguće je i pretplatiti se za ceo program.
BBC takođe radi kroz browser, ali nema apk za Xiaomi.
Probao sam i švedski SVT, a radila je i Telia, samo što je ona komercijalna.

dragutin

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.11.2007
Poena
1
Koristi li neko Eddie-UI ili AIR-VPN kako li se već predstavlja???

Envoy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.06.2020
Poena
43
Windscribe VPN lifetime za ~4$ od Rusa sa plati.ru. Mislim da moze i kriptom da se kupi ali nisam siguran. Garancija 4 meseca, meni radi već 9 meseci. 50 centi mesečno. Sve i da se ugasi posle 4 meseca više se isplati nego kupiti vpn regularno i to uz masan popust. Ima i nordvpn za iste pare, ko preferira.

hellfcf

Flash Drive
Učlanjen(a)
22.08.2019
Poena
43
Imam acoount Express Vpna da dam kome treba za 30 dana ističe... ključ+ mail pass. Samo kome treba i da je aktivan član foruma sa dobrom reputacijom.

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
113
Upravo sam pokušao preko NORD VPN da pokrenem HBOGo, pretplata preko Telenor, i kaže neće moći, jer nisam u Srbiji.
What is my ip kaže Srbija, Speedtest kaže Srbija, ali HBO Go kaže nije Srbija. Da li HBO ima neku naprednu zaštitu za regione ili je ovo izolovan slučaj?

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
113
Verovatno jure (poznate) VPN servere pa ih blokiraju bez obzira na adresu. Kome treba za striming, verovatno mu se više isplati neki VPS i openVPN/Wireguard na njemu

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
113
Da, Nord za Srbiju nude ograničen broj IP adresa, pa ih HBO brzo blacklistuje.

shamanNS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
11.08.2007
Poena
113
Nema druge nego da kući u Srbiji dišete VPN server. Ili da se vratite pirateriji serija i filmova :)

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
113
Slabo ja to koristim, ali sinoć bilo hladno za šetnju, pa kao ajde da gledamo neku seriju. A poslednjih sat vremena se sastavilo nebo i zemlja. Ako baš smori, ima da se povežem remote desktope na neki računar u firmi i da pustim odande 🙄

Blaham

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poena
63
Upravo sam pokušao preko NORD VPN da pokrenem HBOGo, pretplata preko Telenor, i kaže neće moći, jer nisam u Srbiji.
What is my ip kaže Srbija, Speedtest kaže Srbija, ali HBO Go kaže nije Srbija. Da li HBO ima neku naprednu zaštitu za regione ili je ovo izolovan slučaj?

Ja bih se sigurno žalio NordVPN-u. To je propust koji oni moraju da reše. Plaćaš uslugu koju ne možeš da koristiš.

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
113
Pa generalno, HBO policy to ne dozvoljava. Ja dobijem srpski IP i to je ono što Nord naplaćuje i isporučuje.

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
113
ProtonVPN nudi streaming servere u plus planu
Ali opet, ne znam da li radi i za naše

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poena
113
I za svaki Streaming service imaju uputstvo kako da ga koristiš.

Da mi je potrebno na duže staze, digao bih VPN na svom računaru, kod kuće, sa statičkom IP adresom.

Vrh Dno