Šta je novo?

Koji usisivac odabrati?

zna li neko kakav je miele cx1? traze za njega 35000. nasao sam slican bosch serie 4 za 25000. zasto 10k vise za miele?

takodje dje to ima bosch serie 4 za 14000 dinara, ja sto vidim traze 25000
 
hvala na preporuci, ne znam kakvi su philips? puno ljudi ih hvali doduse...
 
Ja sam pre 2 meseca pazario Philips FC9330 za 16k i za sada sam prezadovoljan, podize tepihe kako dobro vuce.
 
Karcher wd3 ili wd4 nećes se pokajati
Kada usisavam sa wd3 podiže mi staze i tepih koliko je jak, prezadovoljan sam
 
wd3 imamo u labu, dobar je usisivac znam sigurno. pre njega smo imali neki no name kinez na istom principu, i on je ok. samo je imperativ da bude mali, lako da se spakuje i da ima drzac za drsku kao miele cx1. na kraju je uzet bosch serija 4 pro power, onaj mali koji ima sve te osobine. pristojan usisivac, nista spec. ja da se pitam kupio bi najprostiji (tu kopiju karchera) i zavrsio poso, ionako mi zatreba jednom godisnje. ali kad oce neko da usisava svaki dan ja sta da im radim.
 
Pozdrav ljudi. Nova sam ovde. Možete misliti kako sam očajna kad sam napravila profil. 😂 Već mesecima se mislim koji usisivač da kupim. Imam debele tepihe koje ne želim da menjam i zato mi je potreban neki sa turbo četkom. Molim vas, recite mi vaša mišljenja o ovom modelu BOSCH BGS21POW2 Dopao mi se miele cat and dog sa posudom, ali mi je ipak preskup. Ovo mi se čini bezbolnija varijanta, ako je dobar?


 
Pozdrav ljudi. Nova sam ovde. Možete misliti kako sam očajna kad sam napravila profil. 😂 Već mesecima se mislim koji usisivač da kupim. Imam debele tepihe koje ne želim da menjam i zato mi je potreban neki sa turbo četkom. Molim vas, recite mi vaša mišljenja o ovom modelu BOSCH BGS21POW2 Dopao mi se miele cat and dog sa posudom, ali mi je ipak preskup. Ovo mi se čini bezbolnija varijanta, ako je dobar?
pa bas taj sam ja uzeo sad. posle gledanja, trazenja, citanja, muvanja odlucio sam se za taj. 10 godina garancije na motor (a ostalo ne bi trebalo da crkne ako ne polomis, a ako polomis sve je lakse zameniti od motora), ima onaj dodatak za odlaganje te drske i skida mu se crevo, lako se odlaze i malih je dimenzija, ko zivi u spajzu to je velika prednost. navodno to je jedan od jacih bosch modela, pa bi trebalo da je u rangu sa ostalima. sta znam... ne mogu da ti kazem gde da kupis ali mogu da ti kazem gde sam ga kupio (za 6000 dinara jeftinije nego u mainstream prodavnicama), mada to mozes da nadjes i sama, nije kao da se krije ta prodavnica.
 
Turbo četka i nije baš za baš debele tepihe. Odlična je za tanje i "srednje" debljine. Može da se zaglavi na debelim tepisima.
Za debele je četka za motorom u sebi i koja ima mogućnost podešavanja visine prema debljini tepiha.
Ali za usisivač sa tom opremom treba izdvojiti baš mnogo novca.
 
Treba mi preporuka za usisivac. Nemam kucne ljubimce. Sledece stvari su mi bitne:
  • da dobro vuce (ne znam koliko je to u vatima usisne snage)
  • da ima dodatke/cetke za nepristupacne delove (iza radijatora, po policama i slicno)
  • da nije mnogo bucan
  • da ima taj neki higijenski standard, HEPA filter ili nesto slicno
  • da je klasican sa kablom i crevom (ne bih stapne i na baterije)
  • marka nebitna ali imam vise poverenja reputabilnijim brendovima tipa bosch, miele i sl.
  • bonus: ako ima neki rucni usisivac za auto koji ide kao dodatak, ako ne nije bitno to mogu posebno da gledam

Budzet 450-500e

Zaboravih da navedem jos jedan nice-to-have feature: da moze da usisava vodu ako se nesto mokro prospe po tepihu. (Ne znam da li za ovo vec treba neka druga vrsta usisivaca)
 
U Tehnomediji je trenutno sniženje na sve od Kachera. WD 3 je nekih 9600 din, povoljnost je što Tehnomediju imam u svom mestu tako da bih imao manje cimanja u slučaju potrebe za garancijom. Kupiti ili da još bolje istražim ponudu?
 
Ja имам стари Samsung са cyclone филтером. Презадовољан сам радом. Нема потребе за боље или јаче.
 
Ja prosle godine kupio bosch, bio je oko 230€ 600w i prijatno me iznenadio, nije bucan, odlicnu snagu ima, dodatke, veliku kesu. Sad vidim i da daju 10 godina garancije. Samo se ne secam modela jer mi je u inostranstvu, bila su 3 vrlo slicna modela kad sam kupovao. A 500€ mi se i nije bacalo na usisivac. Ovde imam staru rowentu koja nikad da crkne i jedan bosch 2400w koji stalno radi sa pola snage.
 
Ja имам стари Samsung са cyclone филтером. Презадовољан сам радом. Нема потребе за боље или јаче.
To sa onom džidžumidžom što se kači na dršku?
Kako radi to, da li se začepljuje? Ima li rezervnih kesa da se kupe?
 
To sa onom džidžumidžom što se kači na dršku?
Kako radi to, da li se začepljuje? Ima li rezervnih kesa da se kupe?
Користим фабричку кесу. Мењаш само филтере и то како кад. Одличан је тај циклон филтер, то је то, качи се на дршку. Више брзина усисавања.
Не знам шта је зачепљивање. Само испразниш циклон филтер кад се напуни. Баш ретко се зачепљује.
 
Ja sam imao tri ciklon filtera. Prvi kupljen kada i usisivac a drugi mi dala koleginica jer joj je ostao. Svi su posle nekog vremena iskocili iz lezista i naprsli na onom delu gde se "usrafljuje" na nosac. S'tim da sam prvi zamenio kupovinom u Tehnomaniji. Slazem se da je dobra stvar jer se stedi na kesama. Sada koristim usisivac bez njih. Samo menjam kese na tom samsungu. A kako su mi jos neki plasticni delovi popucali (spoj na crevu i sl.) u planu mi je da eventualno kupim Kacher usisivac. Ali ne WD3 (kraci mu je kabl od Samsunga) vec neki drugi model zaboravih koji je morao bih da sada trazim po netu.
 
Da li sada uopšte prave usisivače na kojima može da se prazni kesa umesto da se kupuje nova...?
Ovaj usisivač mi traje više od decenije, ne znam kakvi su trendovi u toj industriji sad...
 
Postoje usisivači sa "posudama za prašinu" (imao), ali oni su meni higijenski uzas kada to treba isprazniti.
Takođe i te kutije imaju neke filtere koji se kad tad zaguše, kao se mogu prati a tada opet gube sposobnost filtracije.

Multi-use kese starih usisivača su takođe higijenska katastrofa, a i sposobnost filtracije, ili je nikakva ili se kad tad zaguši.

Postoje i usisivači sa vodenim filterom (imaju ga moji roditelji), ali i to je:
Vodeni je pain-in-ass. Pre svakog usisavanja mora da se napuni vodom i ODMAH posle isprazni, opere, osuši, pa tek tada može da se odloži.
Ako se odloži sa vodom makar i jedan dan, ono u šta se pretvori sadržaj je grozota neopisiva.

A to pranje posle svake upotrebe, nije toliki problem...
...ako imate česmu na dvorištu.

Single-use kese su najjednostavnije i najčistije rešenje.
A paket kesa traje godinu-dve pa i više ako su većeg kapaciteta.
 
Mogu da potvrdim da je Samsung 4135 najbolji i najprakticniji usisivac koji sam koristio za stan. Bolje usisava od visestruko skupljeg Kirby G5 koji koristimo jako dugo a Samsung kosta na akcijama oko 6500 dinara. Ima ciklon tako da papirna kesa moze da traje i po pola godine. Uz usisivac se dobija platnena kesa koja se otvara sa donje strane i lako se ocisti. Samo se otvori i sve ispadne. Lakse za menjanje i cistije je papirna kesa koja se zbog ciklona jako malo napuni.
 
Imam ga 10 godina, ako ne i duže, ne može da se pokvari uopšte.
 
Ima li neko iskustva s usisivačima za dubinsko pranje ili bar neko mišljenje?

Hteo bih da nabavim neki koji će biti univerzalac, i za usisavanje, ali i dubinsko pranje nameštaja, tepiha, pa i unutrašnjosti automobila.
Od neprofesionalnih (i jeftinijih) varijanti na našem tržištu izdvojila su mi se ova dva:
Bosch BWD41740
i
Karcher SE 4001
(postoji i ovaj valjda slovenački, Liv Aquafilter 2000, ali on mi uliva malo manje poverenja)
 
Taj Karcher je valjda za dubinsko pranje, verovatno radi i ko obican usisivac. Meni je danas stigo WD4, kupio dok je bio na popustu.
 
Malo sam zbunjen, taj WD3/WD4 koji svi preporučuju ima usisnu snagu od samo 200W/220w,zar nije onda bukvalno svaki drugi jaci od njega? Sta da gledam kod usisivaca ako to nije snaga i usisna snaga?
 
Tih 220 W je usisna snaga, izražava se u Vatima ili Paskalima ili ko zna čemu još (imaš više o tome npr. ovde) :)
A oni podaci o 1000–2000 W, to je snaga motora, to je na ovom modelu 1000 W. Ljudi ga preporučuju, lično iskustvo s njim nemam, ali imam s onim Samsungom s ciklon filterom - dobar je za uobičajeno usisavanje, ali bih bio zadovoljniji da je nešto jači...

@miksan Jeste, ja i tražim za dubinsko pranje, a svi oni rade i kao obični usisivači... Meni je privlačniji onaj Bosch, našao sam neke recenzije na youtube-u na ruskom, ne vidim da je kod nas nešto popularan. Pre svega se pitam da li bi mogao da mi adekvatno očisti tapacirani nameštaj, u rangu učinka onih nasumičnih likova koje pozoveš da ti za par hiljada operu kauč ili sl.
 
Jasno mi je to, nego cak i onaj VOX sa prve strane ima usisnu snagu 400W,a ipak svi preporucuju WD3/4 sa 200W. Pa me to malo zbunilo :/
 
@ Masinac

Na karcherovom sajtu imas izrazeno u mbar izrazeno, profi modeli imaju oko 235 ovi obicni 210.Mozda ima i neki jaci nisam gledao bas svaki.

@ Baka

Nemam iskustva, mozda da pogledas ko radi dubinsko pranje sedista koje masine koriste.
 
Ima li neko iskustva s usisivačima za dubinsko pranje ili bar neko mišljenje?

Hteo bih da nabavim neki koji će biti univerzalac, i za usisavanje, ali i dubinsko pranje nameštaja, tepiha, pa i unutrašnjosti automobila.
Od neprofesionalnih (i jeftinijih) varijanti na našem tržištu izdvojila su mi se ova dva:
Bosch BWD41740
i
Karcher SE 4001
(postoji i ovaj valjda slovenački, Liv Aquafilter 2000, ali on mi uliva malo manje poverenja)
I šta si na kraju uzeo? I mene interesuje bwd41740..
 
Ništa, nisam dobio nikakve povratne informacije i odložio sam za neke toplije dane, a oni su eto stigli.
Ne znam, ovaj Bosch mi deluje svestranije i prikladnije za kućnu upotrebu i naginjem njemu, ali Karcher ima def. dobru podršku kod nas i sa hemijom i dodatnom opremom...
 
Nazad
Vrh Dno